Ērces

16:20
28 gadus vecai sievietei galvā bija piesūksies ērce. Pēc kāda laika viņa pamanīja, ka ap koduma vietu lielos apjomos izkrīt mati, raksta "The Sun".
4.jūl
Ērces ir ļoti labi pārziemojušas aizvadīto ziemu, un šobrīd ir vērojama liela to aktivitāte, aģentūrai LETA sacīja profesore, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) galvenā ārste Baiba Rozentāle.
17.mai
Nav nekas neparasts, ja sunim pamanāt ērces. Šie nepatīkamie parazīti ļoti prasmīgi pieķeras suņa kažokam, pat ja dara visu iespējamo, lai no tām izvairītos.
12.mai
Iestājoties siltam laikam, cilvēki dodas ārā. Bet dabā viņus gaida viens no bīstamākajiem kukaiņiem – ērces. Ikviens zina par šo kukaiņu bīstamību, tāpēc nav vajadzības vēlreiz runāt par nepieciešamību pasargāt sevi no tiem.
4.mai
Lai arī vēl pavisam nesen sniga sniegs, tas nenozīmē, ka ērces nav modušās. Mediji ziņo, ka Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā jau marta sākumā vērsās pacients, kuram bija pieķērusies ērce.
14.apr
Ir vasara, un tas nozīmē, ka ir vairāk saules un vairāk brīvā laika dabā, spēlējoties, dodoties pārgājienos un pētot apkārtni. Diemžēl tas var nozīmēt arī satikšanos ar dažiem dabas kaitēkļiem. Ērces, kas parasti sastopamas augstā zālē un mežainās vietās, ir viens no bēdīgi slaveniem kaitēkļiem.
9.apr
Sākoties pavasarim, kad sniegs nokūst un temperatūras stabiņš pārsniedz 3 līdz 5 C grādus, ērces sāk kļūt aktīvākas.
3.apr
Pavasaris tā vien vilina doties dabā. Taču, priecājoties par silto laiku, jāatceras arī par ne tik pozitīvām "pavasara vēstnesēm" - ērcēm. To aktivitātes sezona ir jau sākusies, un ērču pārnēsātās slimības - encefalīts un Laimas slimība - arī šogad saglabā savu aktualitāti.
8.mar
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) stacionārā “Latvijas Infektoloģijas centrs” šonedēļ izņemta un izmeklējumiem nosūtīta 2024. gadā pirmā ērce. Sākoties pavasarīgi saulainajām dienām, Austrumu slimnīcas ārsti atgādina – ērču encefalīts un Laimas slimība var radīt smagas sekas, tāpēc ir būtiski pasargāt sevi. Dodoties dabā, ir jāuzmanās no ērcēm un, atgriežoties mājās, noteikti jāpārbauda, vai kāda no tām nav piesūkusies. Pret ērču encefalītu ir būtiski vakcinēties, un to var darīt visa gada periodā. Savukārt, atrodot piesūkušos ērci, ir svarīgi sekot savai pašsajūtai un, novērojot galvassāpes, paaugstinātu temperatūru, sāpes ķermenī vai pastiprinātu nogurumu, nekavējoties jāvēršas pie ārsta.
1.mar
Līdz ar silto laiku, dodoties dabā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina iedzīvotājus uzmanīties ērcēm.
24.feb
Ērču aktivitātes sezona sākas, kad sniegs nokūst un gaisa temperatūra pārsniedz +3 līdz +5 grādus. Ērču aktivitātes sezona Latvijā parasti ilgst no aprīļa sākuma līdz oktobra beigām, bet labvēlīgos meteoroloģiskajos apstākļos var būt garāka.
19.feb
Latvijā valsts apmaksātas ērču vakcīnas joprojām pieejamas tikai bērniem, kuru deklarētā dzīves vieta ir viena no tā sauktajām endēmiskajām teritorijām. Tie ir novadi, kur pēdējo gadu laikā visvairāk cilvēku saslimuši ar ērču encefalītu.
14.feb
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vietnē publicēts šī gada ērču encefalīta endēmisko teritoriju saraksts. Šogad sarakstā iekļauti pieci novadi - Kuldīgas novads, Dienvidkurzemes novads, Ventspils novads, Talsu novads un Cēsu novads.
19.aug 2023
Infektologi mierina, ka Latvijā tā saucamā vientuļās zvaigznes ērce pagaidām nav konstatēta, bet tās izplatība un radītās negatīvās sekas Eiropā pamazām pieaug. Šī ērce var izprovocēt jaunatklātu alerģijas formu.
17.aug 2023
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) 2023.gadā ārstējušies 40 ar ērču encefalītu inficēti pacienti, savukārt 10 pacienti - ar Laimas slimību un viens pacients - ar ērlihiozes infekciju, aģentūru LETA informēja slimnīcas preses sekretāre Ilga Namniece.
19.jūl 2023
Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Ventspils slimnīcas Uzņemšanas nodaļas māsa Kristīne Ķīce-Lagzdiņa pagājušajā svētdienā kādam pacientam noņēmusi 19 ērces, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Rudzroga.
16.jūl 2023
"Centrālajā laboratorijā" pirmajā pusgadā izmeklētas jau 2268 ērces, kas ir piegādātas laboratorijā no visas Latvijas. Pērn šajā laika periodā to skaits bija mazāks - 2018.
26.mai 2023
Līdz ar siltā laika iestāšanos brīvo laiku dabā labprāt pavada ne tikai cilvēki, bet arī viņu četrkājainie draugi. Diemžēl ērces nešķiro, kam piesūkties, un nereti kož arī suņiem, bet tas ir ļoti bīstami, jo suņiem neveidojas imunitāte pret ērču pārnēsātajām slimībām. Šogad apdrošināšanas sabiedrībā BALTA (PZU grupa) jau saņemti pirmie atlīdzību pieteikumi par ērču izraisītām saslimšanām suņiem. Apdrošinātājs aktīvajā ērču sezonā aicina suņu saimniekus pievērst jo īpašu uzmanību savu mīluļu veselībai un atgādina – mīļdzīvnieka zaudējumu nevar izmērīt nekādā naudā.
18.apr 2023
Šogad pirmā ērce Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) noņemta 21. martā. Kopumā līdz 10. aprīlim ar lūgumu noņemt piesūkušos ērci šajā ārstniecības iestādē vērsušies 18 cilvēki.
10.apr 2023
Šī gada pirmajos trīs mēnešos apdrošināšanas sabiedrībā "Balta" (PZU grupa) jau reģistrēti 15 atlīdzību pieteikumi par saslimšanu ar Laimas slimību, informē apdrošinātāja pārstāvji.