Augstākās izglītības sistēma ir jāatjaunina, lai sagatavotu mūsdienu sabiedrībai nepieciešamos speciālistus, nodrošinot tos ar 21. gadsimta kompetencēm. Daudzi nākotnes augstskolas elementi pastāv jau šodien, un tie visi pieder digitālās tehnoloģijas jomai. Bet kas nākotnē sagaida augstākās izglītības iestādes, lai tās samērā īsā laika posmā sagatavotu darba tirgū pieprasītos speciālistus?
Neskatoties uz globālās pandēmijas radītajām problēmām un riskiem, 2021. gada nogalē LJA jūrskolā sekmīgi noslēdzies Erasmus+ programmas mobilitātes projekts Nr. 2019-1-LV01-KA102-060203 “SARDZES STŪRMAŅU UN MEHĀNIĶU APMĀCĪBAS UZLABOŠANA UN STARPTAUTISKĀ PRAKSE”.
Eiropas Savienības (ES) programmas "Erasmus+" nākamajā periodā no 2021. līdz 2027.gadam Apvienotā Karaliste vairs nepiedalīsies, jo ir izstājusies no ES, informēja Valsts izglītības attīstības aģentūrā (VIAA).
Studentu apmaiņas programmas dalībnieku no Latvijas skaits 2012./2013.studiju gadā sarucis par 2%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotā informācija.
Latvijai pieejamais finansējums programmā "Erasmus+" tiek lēsts vairāk nekā 100 000 miljonu eiro apmērā, ar ko varētu atbalstīt vismaz 50 000 cilvēku, šodien jaunās Eiropas Savienības (ES) izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmas prezentācijas pasākumā sacīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietniece Lauma Sīka.
2008./2009. gadā rekordliels studentu skaits izmantoja Erasmus programmā paredzēto ES atbalstu, lai mācītos vai stažētos uzņēmumos ārzemēs. Saskaņā ar jaunākajiem datiem, kas tika paziņoti šodien, gandrīz 200 000 augstskolu studentu saņēma stipendijas mācībām vai praksei ārzemēs.
"Erasmus" programma kopš tās pirmsākumiem 1987.gadā ir devusi iespēju 2 miljoniem studentu daļu studiju vai prakses laika pavadīt kādā citā Eiropas valstī. 31 students (pa vienam no katras "Erasmus" programmas dalībvalsts) tagad ir izraudzīts, lai simboliski pārstāvētu divmiljono studentu.