Banku analītiķi šogad otrajā ceturksnī Latvijā sagaida iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu par 1-1,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, aģentūrai LETA prognozēja banku analītiķi.
Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) ceturtdien publiskotajā ziņojumā Latvijas ekonomikai šogad prognozē straujāko izaugsmi Baltijas valstīs.
Uzsākot 2023.gada valsts budžeta sagatavošanu, Finanšu ministrija (FM) ir atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2022.-2025.gadam. Ņemot vērā spēcīgo ekonomiskās izaugsmes atjaunošanos pēc Covid-19 ierobežojumiem un tikai ierobežoto kara ietekmi gada pirmajā pusē, ekonomikas izaugsmes prognoze 2022.gadam ir paaugstināta līdz 2,8%. Savukārt gada otrajā pusē kara, tirdzniecības ierobežojumu un straujā cenu kāpuma ietekmē ekonomikas attīstība būtiski palēnināsies un nākamajā gadā veidos vairs tikai 1,0%. Vidējā termiņā atkal gaidāma izaugsmes tempu palielināšanās, iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumam 2025.gadā sasniedzot 3,4%
Eiropas Komisijas (EK) jaunākajās ekonomikas prognozēs lēsts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) šogad pieaugs par 3,9%, tādējādi uzrādot straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū.
Latvijā galvenās reformas virzās uz priekšu labi, taču joprojām ir problemātiski nodrošināt, lai izaugsme nāktu par labu visiem sabiedrības slāņiem, norādīts Eiropas Komisijas (EK) 26.februāra ziņojumā par Latviju.
"Swedbank" samazinājusi Latvijas ekonomikas izaugsmes prognozi šim un nākamajam gadam līdz 2,8% un 2%, norāda "Swedbank" galvenā ekonomista vietas izpildītāja Agnese Buceniece.
iropas Komisija (EK) savā jaunākajā ziņojumā par dalībvalstu ekonomikas attīstību secinājusi, ka Latvijas ekonomikā izaugsme turpmāk būs salīdzinoši strauja, bet ienākumu nevienlīdzība ir būtiska problēma, kas jānovērš.
Pagājušā gada pēdējā ceturksnī Kanādas ekonomika gada griezumā pieaugusi par 5%. Tas ir straujākais izaugsmes temps deviņu gadu laikā, atsaucoties uz oficiālajiem datiem, atsaucoties uz BBC, ziņo portāls db.lv