Lietuvā jau tiek pārbaudītas digitālās autovadītāja apliecības - izdevums “Postimees” noskaidroja, kad arī Igaunijā autovadītājiem varētu būt iespēja neņemt līdzi papīra dokumentus, bet izmantot speciālu mobilo aplikāciju.
Tikko kā atviegloti nopūtāmies, saņemot ziņu, ka vismaz senioriem jaunās elektroniskās identifikācijas kartes nav steidzami nepieciešamas, jo rindas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļās joprojām ir garas un pieraksts aizpildīts mēnešiem uz priekšu. Bet velti!
Gribēja kā labāk, sanāca kā vienmēr. Kārtējo reizi šo teicienu var piemērot Latvijai: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izsniegusi aptuveni 10 000 identifikācijas (eID) karšu, ko var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Un šo dokumentu piešķiršana tā dēvētajiem Āfrikas bēgļiem notikusi, pateicoties savulaik Jura Pūces (“Attīstībai/Par”) izlolotajiem likuma grozījumiem.
"Spiegel" informācija liecina, ka tā dēvētās ārzemnieku eID kartes no Latvijas rada lielu satraukumu Vācijas varas iestādēm. "Spiegel" pieļauj, ka jau ir izsniegti vairāk nekā 10 000 šādu dokumentu.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Rīgas 1.nodaļā un Daugavpils nodaļā šodien tiks nodrošināta personu apliecinošu dokumentu noformēšana, aģentūru LETA informēja PMLP pārstāvji.
Saeima Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija šodien pēc būtības konceptuāli atbalstīja Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) priekšlikumu izmaiņām Personu apliecinošu dokumentu likumā, ar ko paredzēts atteikties no 1.maija kā datuma personas apliecības obligātai saņemšanai.
Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka prasība par personas apliecību jeb eID karti kā obligātu personu apliecinošu dokumentu stāsies spēkā tikai no 2023.gada 1.maija.
Ārvalstīs dzīvojošajām personām eID karti kā obligātu personu apliecinošu dokumentu plānots noteikt no 2025.gada, paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā šodien konceptuāli atbalstītie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā.
Iedzīvotājiem un organizācijām, kas dokumentu parakstīšanai izmanto programmu "eParakstītājs 3.0" un eID vai eParaksta karti, nepieciešams steidzami atjaunināt programmu uz tās jaunāko versiju 1.5.13, informēja "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrā" (LVRTC).
No šī gada pakāpeniski ieviesīs kārtību, kas paredz, ka līdzšinējā personas apliecība jeb eID karte tiks noteikta par obligātu personu apliecinošu dokumentu.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) panākusi, ka, turpinot uzsāktās reformas valsts pārvaldes un pakalpojumu digitālās transformācijas jomā, Latvijas iedzīvotāji turpmāk varēs saņemt noteiktus valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus Igaunijā. Savukārt pārrobežu pakalpojumu lietotāji no citām valstīm varēs saņemt noteiktus Latvijas valsts pārvaldes iestāžu e-pakalpojumus.
Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus un noteica - ja Latvijā izsniegtam personu apliecinošam dokumentam beidzies derīguma termiņš, šis personu apliecinošais dokuments joprojām ir izmantojams personas identificēšanai Latvijā ārkārtējās situācijas laikā un divus mēnešus pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas.
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde organizēja preses konferenci, kurā informēja par jaunā parauga personības apliecību jeb ID karti un tās priekšrocībām
Sākot ar 2. septembri, Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) sāk izsniegt jaunā parauga personas apliecības (eID kartes). Atšķirībā no esošajām eID kartēm jaunajam personas dokumentam būs jauni drošības elementi, divreiz garāks derīguma termiņš (nevis pieci, bet 10 gadi), krāsaina fotogrāfija un neierobežots e-parakstu skaits.
Personas apliecība jeb eID karte kļūst arvien populārāka jaunu cilvēku vidū, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) 2019. gada veiktās iedzīvotāju aptaujas dati.
Līdzšinējā personas apliecība jeb eID karte tiks noteikta par obligātu personu apliecinošu dokumentu, paredz Saeimā galīgajā lasījumā pieņemti likuma grozījumi.
Lai Saeimas vēlēšanās varētu balsot arī ar personas apliecību jeb eID karti bez nepieciešamības papildus izņemt vēlētāja apliecību, ir nepieciešams arī parlamenta vēlēšanās izmantot vēlētāju reģistru, sacīja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.
Līdzšinējo personas apliecību jeb eID karti plānots noteikt kā obligātu personu apliecinošu dokumentu. To paredz Saeimā ceturtdien, 4.oktobri, pirmajā lasījumā pieņemtie grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā.
No 2023.gada elektroniskās identifikācijas kartes (eID) būs obligāts identifikācijas dokuments visiem valsts iedzīvotājiem, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu, paredz izskatīšanai Saeimas komisijās nodotie grozījumi "Personu apliecinošu dokumentu likumā".
Pēc apmēram četriem gadiem – no 2023. gada – personas apliecība jeb elektroniskās identifikācijas (eID) karte būs primārs, proti, obligāts, personu apliecinošs dokuments. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), kas izstrādājusi likumprojektu Grozījumi Personu apliecinošu dokumentu likumā, tuvākajā laikā gaidāmās izmaiņas pamato gan ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulu, gan ar pašreizējo situāciju Latvijā.