ēdiens

14.dec 2017
Lielākais pašmāju gaļas pārstrādes uzņēmums "Forevers" veiktajā aptaujā par ēst gatavošanas paradumiem Latvijā noskaidrojis, ka 98% aptaujāto ēdienu gatavo mājās. Lielākā daļa gatavo gandrīz katru dienu, tajā skaitā gaļas ēdienus, savukārt tikai 6.2% respondentu gatavo brīvdienās un retāk.
12.dec 2017
Urugvajā uzstādīts ginesa rekords - noorganizēts pasaulē lielākais bārbekjū. Vairāk nekā simts dalībnieku metās gaļas grilēšanas priekos.
11.dec 2017
21 % Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņiem piemīt tāds kaitīgs ieradums kā neveselīga ēšana, liecina “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Šo cilvēku vidū vairākums arī atbildēja, ka kopumā ietur neveselīgu dzīvesveidu. Bet piektdaļa (24 %) no tiem, kas mēdz neveselīgi ēst, norādīja arī, ka ikdienā ne pietiekami daudz sporto.
10.dec 2017
Latvijas iedzīvotāji izvēlas ēst arvien veselīgāk, vairāk pievēršot uzmanību pārtikas produktu sastāvam un atturoties no produktiem ar daudz E vielām, atzina ogu un augļu pārstrādes uzņēmuma "Puratos Latvia" vadītājs Aigars Balodis.
27.nov 2017
Visizplatītākās sūdzības no skolēniem ir par to, ka skolās gatavotais ēdiens ir negaršīgs un nekvalitatīvs, konferencē par izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanas jautājumiem sacīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Izglītības pārvaldes pārstāve Ingrīda Millere.
photo_camera
29.okt 2017
Samira Kazana ir dāma, kura ieguvusi bakalaura grādu inženierzinātnēs un aizrāvusies ar estētiski skaistu ēdienu radīšanu. Ar saviem unikālajiem un pārsteidzoši skaistajiem darbiem viņa iepriecina tūkstošiem sociālā tīkla instagram lietotājus.
26.okt 2017
Kvalitatīvas zivis un zivju produkti ir veselīgs un vērtīgs uzturvielu avots, kas ēdienkartē būtu jāiekļauj pat vairākas reizes nedēļā, tomēr speciālisti atzīst - izvēlēties tiešām labas kvalitātes zivis ir jāprot! Uzturzinātnes eksperte, pārtikas tehnoloģe un veselīga uztura meistarklašu vadītāja Dzintra Kokta ir apkopojusi padomus, kuros der ieklausīties, ja vēlaties sevi palutināt ar labiem zivju ēdieniem.
22.okt 2017
"The Mirror" informē, ka kāda restorāna īpašnieki Mančestrā atraduši veidu, kā palīdzēt cilvēkiem, kuriem nav, ko ēst, taču viņi paši baidās lūgt palīdzību.
18.okt 2017
Vadošā ēdienu piegādes un līdzņemšanas startup Baltijā informācija liecina, ka 82% pasūtījumu ēdienu piegādes tiek veiktas uz mājām, bet 16% uz darbavietām un ofisiem, savukārt 2% piegādes tiek veiktas uz dažādiem izklaides un svinību pasākumiem. Vispopulārākais ēdiens, kas tiek pasūtīts Foodout.lv ir pica – to izvēlas 63% klientu, otrs populārākais ir dažādi burgeri komplektā ar uzkodām, ko pasūta vidēji 13% klientu, savukārt trešais populārākais ēdiens ir Āzijas (Indijas, Taizemes) virtuve, kas kļūst arvien populārāka Latvijas iedzīvotāju vidū un to izvēlas aptuveni 9%. Vienlaikus 8% klientu priekšroku dod salātiem un klasiskajam siltajam ēdienam, bet 7% izvēlas suši.
9.okt 2017
Rudens – tā ir vesela smaržu simfonija, ko var izbaudīt it visur. Te ir rūgtenais pēdējo mārtiņrožu un kritušo lapu aromāts, saldi iesmaržojas āboli, pikantu piesitienu dod ķiploki, savu nokrāsu piešķir pētersīļi, selerijas un citi garšaugi, un viena neiztrūkstoša nots šajā bagātīgajā smaržu gammā pieder skābētajiem kāpostiem. Lai arī pieejami augu gadu, rudenī tie ir īpaši kārdinoši.
6.okt 2017
Ieraugot, kāds ir slimnīcu ēdiens Japānā sievietēm, kuras laidušas pasaulē bērnu, daudzi labprāt vēlētos bērnu laist šīs valsts slimnīcās.
29.sep 2017
Ne reizi vien bijuši gadījumi, kad skolēni žēlojušies par to, kādu ēdienu viņiem pasniedz pusdienās skolā. Tiesa, šoreiz, iespējams, bērnu sūdzības ir pamatotas, jo ēdiens, kas tiek pasniegts bērniem pusdienās Daugavpilī gluži neatbilst elementārām kvalitātes prasībām.
27.sep 2017
Jau atkal piedzīvojam gadalaiku brīnumainās pārvērtības - rudeni, kas vērojams ne tikai dabā, bet arī cilvēku vēlmē ieritināties siltā šallē, malkojot siltu tēju vai kafiju ar kādu našķi. Tik tālu izklausās labi, līdz brīdim, kad sevi sāk pieteikt pilošs deguns, sāpošs kakls, klepus vai vēl ļaunāk - drudzis! Lai rudenī sasildīšanās ar ēdienu būtu draudzīga gan kuņģim, gan imunitātei, Rimi Gardēde un uztura speciāliste Inga Pūce sniedz dažus praktiskus padomus, ko iekļaut katra ēdienkartē.
25.sep 2017
Vai tas būtu pirms vai pēc uzdzīves, vai arī vienkārši nenāk miegs un buršķ vēders, katram šad tad gribas ārpus mājas paēst nakts vidū.
23.sep 2017
Jaunās māmiņas ziņo par aplamībām, kas saistītas ar ēdināšanas pakalpojumiem Rīgas dzemdību namā. Kamēr ārsts jaunās māmiņas brīdina par produktiem, kurus nav vēlam ēst ar krūti barojošai mammai, tikmēr dzemdību namā pusdienās un vakariņās maltītes sastāv tieši no “aizliegtajiem” produktiem.
photo_camera
22.sep 2017
Daudzi Āzijas virtuves ēdieni mums vairs nešķiet eksotiski un tos pagatavot ir vieglāk, nekā domāts. Pamazām sākam orientēties arī produktu sortimentā, kas nepieciešams to pagatavošanai. Kokosriekstu piena, sojas mērces, dažādu nūdeļu, garšvielu un citu Āzijas virtuvei raksturīgu produktu pieejamība ir lielāka nekā jebkad agrāk. Pieaugot pavārmākslas prasmēm un cilvēkiem aizvien vairāk ceļojot, aug arī interese par Taizemes, Malaizijas, Indonēzijas un citu valstu ēst gatavošanas tradīcijām. Par piecām lietām, bez kurām Āzijas virtuve nav iedomājama, stāsta AS Santa Maria sabiedriskās ēdināšanas daļas vadītāja Sanda Stalbova.
22.sep 2017
Pēdējo nedēļu laikā vietnē "youtube.com" īpaši populārs kļuvis video, kurā kāds populārās "KFC" ēstuves darbinieks ASV atklājis, cik nekvalitatīvus produktus pārdod ātrās ēdināšanas restorāna apmeklētājiem.
6.sep 2017
Brī­dī, kad no vir­tu­ves sāk nākt un pa­kā­pe­nis­ki vi­su mā­ju pār­ņem ne ar ko ne­sa­lī­dzi­nāms, kār­di­nošs un pa­ve­di­nošs kaut kā garš­īga aro­māts, pat pa­ši zvē­ri­nā­tā­kie vi­sā­du naš­ķu un kā­ru­mu no­lie­dzē­ji sa­lūst, jo ābo­lu pī­rā­gam ar kļa­vu sī­ru­pu pre­to­ties ne­spēj ne­viens. Ne­viens pats!
3.sep 2017
Veselīgas, labi glabājas, nav dārgas un der ļoti daudziem ēdieniem – tas viss pamatoti sakāms par sarkanajām galda bietēm. Cilvēku ēdienkartē tās ir jau vairākus gadu tūkstošus. Sākumā ļaudis vāca bietes savvaļā Vidusjūras krastos, dažādās Āzijas valstīs un citviet, galvenokārt uzturā izmantojot biešu lapas. Vēlāk zemkopji sāka bietes arī audzēt, kultivējot aizvien lielākas saknes. Senie romieši izmantoja gan lapas, gan saknes, bet vēlāk biešu lapas no aprites izspieda spināti un citi lapu dārzeņi. Viduslaiku Eiropā sarkanā biete jau bija parasta lieta, toties šodien bietes bieži vien esam ēdienkartē nostūmuši maliņā. Laiks mainīt attieksmi.