No Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim notika biedrības "Latvijas Politiski represēto apvienība" rīkotais komunistiskā genocīda upuru piemiņas gājiens, pieminot 1941. gada 14. jūnija deportācijas.
Kultūras ministrija (KM) ar komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fondu "Sibīrijas bērni" ir noslēgusi līgumu par sabiedrības izglītošanas pasākumu rīkošanu 60 000 eiro vērtībā, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
Nedēļas nogalē Latvijā notiek Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumi. Šogad tajos skanēs gan koncerti, gan būs skatāmas izstādes un teātra izrādes, gan demonstrētas filmas – iedzīvotājiem tiks dota iespēja skatīties simtgades filmas.
25. martā pieminam komunistiskā genocīda upurus. 1949. gada marta beigās uz attāliem Padomju Savienības apgabaliem izsūtīja vairāk nekā 42 000 Latvijas iedzīvotāju.
Vai deportācijas bija vien atsevišķa traģiska lappuse vai tomēr ilglaicīgāku globālo procesu sastāvdaļa? Vai Latvijas valsts astroloģiskajās kartēs ir redzama norāde uz šiem notikumiem? Ar savu redzējumu dalās astrologs un pētnieks Simons Bizuns.
Šodien, 14. jūnijā, no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim notika biedrības "Latvijas Politiski represēto apvienība" rīkotais atceres gājiens, kas veltīts 1941. gada 14. jūnija deportāciju upuriem
Atzīmējot 75.gadadienu kopš komunistiskā režīma represijām, Latvijas Politiski represēto apvienība šodien rīkos gājienu un piemiņas pasākumu pie Brīvības pieminekļa.
Noliekot ziedus, šodien vairāk nekā 1000 cilvēku pie Brīvības pieminekļa pieminēja 1949.gada 25.marta deportāciju upurus. Pirms pasākuma pie Brīvības pieminekļa vairāki simti cilvēku devās gājienā no Latvijas Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim. Gājiena galvgalī tika nesti Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas karogi.
Šodien, pieminot komunistiskā genocīda upurus un atceroties vienu no drūmākajām dienām Latvijas vēsturē, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina domāt par to, cik liels ir mūsu tautas spēks, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas preses dienests.
Pieminot 1949.gada marta deportācijās cietušos Baltijas valstu iedzīvotājus, Latvijas Okupācijas muzejs šodien plkst.14 demonstrēs dokumentālo filmu "Prom no mājām", aģentūru LETA informēja muzejā.
Atjaunotajā Latvijas Republikā noteiktā 1949. gada 25.–28. marta deportācijas piemiņas diena dažos gados ļoti uzmācīgi un citos gados tikai garāmejot uzdod vienu un to pašu jautājumu, ko vārdos salikusi dzejniece Māra Zālīte: Aiziet pašiem vai ļauties, lai aizved?/Kurš var pateikt, kas grūtāk?