"Zalkša kodiens atstāj ādā daudzus punktiņus, jo tām ir daudz vienādi zobi, bet pēc odzes kodiena būtu divi punktiņi, jo tām ir divi lieli zobi, " TV24 raidījumā "Uz līnijas" stāsta Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis, zoologs Māris Lielkalns.
Izskatās, ka siltais laiks beidzot ir uz palikšanu. Cilvēki aktīvi karstajās dienās dodas dabā un nereti sastopas aci pret aci ar čūsku. Turklāt zalktis un pat indīgā odze sastopama ne vien mežos un dīķmalās, bet arī mājas pagalmos un piemājas dārzos, pat bērnudārza teritorijā. Un atskan jau pirmie izmisušu ļaužu zvani ekspertiem zoodārzā – ko tādā gadījumā darīt? Nereti palīgā saucienus saņem arī glābēji, kas tad dodas – galvenokārt jau pilsētniekus – glābt no čūskas, vēsta “360TV ZIŅneši”.
Lidostas drošības darbinieki Maiami pagājušonedēļ savas maiņas laikā sastapušies ar kādu satriecošu pārsteigumu - pasažiera biksēs paslēptu maisu ar čūskām.
Viens no Japānas ātrgaitas vilcieniem, kas iemantojis pasaules slavu ar savu punktualitāti, šonedēļ piedzīvoja retu 17 minūšu aizkavēšanos, kad pasažieru vagonā tika atrasta čūska.
42 gadus vecā Ambera Hola no Kolorādo, ASV, bija neticami laimīga, kad beidzot viņai izdevās par iekrāto naudu iegādāties savu pirmo māju. Tomēr prieks bija īss, kad viņa atskārta, ka māju ir apsēduši baisi rāpuļi, vēsta "UPI".
"Facebook" publicēta fotogrāfija, kurā redzamas neskaitāmas čūskas, kas "sasējušās" milzīgā mezgla. Zinātāji saka, ka tā izskatās čūsku vairošanās akts - čūsku mamma "mezglā" ir tikai viena, pārējie ir tēviņi.
Austrālija ir skaista, bet tajā pašā laikā arī ļoti bīstama zeme. Tur mīt dažādi bīstami rāpuļi, kas nereti mēdz "apciemot" pašos negaidītākajos brīžos un veidos.
“”Facebook” grupā “Dabas foto” pamanīju līdz šim neredzētu skatu Latvijā – čūskas ņemas vienā lielā barā,” raidījumam “Bez Tabu” adresētā vēstulē raksta Elīna.
Slīteres Nacionālajā parks (SNP) norāda, ka baidīties no gludenās čūskas nav iemesla, jo bīstama tā ir tikai ķirzakām, kas veido čūskas ēdienkartes lielāko daļu. Taču, kā atpazīt gludeno čūsku no indīgās odzes?
Kāda sociālā tīkla facebook lietotāja šonedēļ publicējusi attēlus, kuros redzams, kā branga izmēra zalktis notiesā vardi. Tiesa, šis skats, iespējams, nav nekas neparasts, tomēr ar fotoobjektīva palīdzību tas fiksēts reti.
Pilsētas ir domātas cilvēkiem, bet dzīvnieki, rāpuļi un putni arvien noteiktāk piesaka savas tiesības dzīvei līdzās pilsētniekiem. Nerimst sūkstīšanās par vārnām, kas ēku pagalmos uzklūp un ķeras iedzīvotājiem matos, par kaijām, kas mēdz pat ielidot telpās. Nu jau arī čūskas ierīko migas daudzdzīvokļu namu pagalmu krūmos un gulbji iesoļo pagalmā. Pavisam nesen daļu Rīgas bija apsēdušas mežacūkas. Kopš Preses nams ir no cilvēkiem brīvs, zīriņiem viņi vairs netraucē. Zīriņi mitinās uz ēku jumtiem arī citās vietās Ķīpsalā un turpina pikēt, kad cilvēki viņiem kļūst par apgrūtinājumu.
Līdz ar siltāka laika iestāšanos ir atmodušies ne tikai kukaiņi un augi, bet arī čūskas. Speciālisti stāsta, ka siltākās un saules apspīdētākās vietās tās jau ir samērā aktīvas, tāpēc cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem. Ir jāņem vērā vairākas lietas, lai sevi pasargātu no čūskas koduma, vēsta raidījums "4. studija".
Pēdējo dienu laikā pasauli ir pārsteidzis video, kurš atspoguļo skarbu cīņu starp jaunu iguānu un vairākām izsalkušām čūskām. Daudzi šo video ir nodēvējuši par nervus kutinošu.
Aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMPD) dienesta mediķi snieguši palīdzību pieciem suņu sakostiem cilvēkiem, diviem čūsku uzbrukumos cietušajiem un diviem cilvēkiem, kuriem smagas veselības problēmas izraisījuši bišu dzēlieni.