Aizvadītajā nedēļā atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 62,2%, un arvien vairāk Covid-19 pacientu nonāk slimnīcās, aģentūru LETA informēja liecina Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Valdības sēdē 28.septembrī pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"* - rudens drošības pasākumu kopums - nosaka, ka arī kultūras pakalpojumi telpās būs pieejami, tikai uzrādot sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19, vīrusa pārslimošanu vai negatīvu testa rezultātu. Noteikumi stāsies spēkā š.g. 11.oktobrī.
Stacionārās ārstniecības iestādes prioritāti veselības aprūpes pakalpojumus sniegs neatliekamiem, akūtiem un Covid-19 pacientiem, paredz otrdien valdībā pieņemtie Ministru kabineta noteikumi "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
Aizvadītās nedēļas laikā, no 20.septembra līdz 26.septembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits pieaudzis par 25,5%, stabils pieaugums novērojams arī ar hospitalizētajiem pacientiem - 18,5%. Slimnīcās vidēji ārstējās 366 Covid-19 pacienti katru dienu. Par 59% palielinājies arī pacientu skaits ar smagu slimības gaitu. (vidēji 49 pacienti dienā), informē Slimību profilakses un kontroles centra pārstāvis Gints Georgs Muraševs.
Gatavojoties Covid-19 pacientu pieplūdumam, slimnīcas jau atkal saņēmušas no Veselības ministrijas iedrošinājumu nevilcināties ar gatavošanos saslimstības uzliesmojumam. Taču realitātē valsts ar slimnīcām nav norēķinājusies pat par pērnā gada ieguldījumiem. Daļu no šīs naudas atlīdzināt atteikusies Finanšu ministrija, tomēr lielākoties slimnīcu atskaites par naudas pieprasījumiem iekavējas Nacionālajā veselības dienestā, secinājis LTV raidījums “de facto”.
Latvijas slimnīcās pagājušajā diennaktī ievietoti 33 Covid-19 pacienti un kopējais stacionēto Covid-19 pacientu skaits pieaudzis līdz 392, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) sniegtā aktuālā informācija.
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1251 cilvēkam, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi 13 cilvēku dzīvības, svētdien paziņoja Statistikas departaments.
Pagājušajā diennaktī veikti 13 112 Covid-19 testi, reģistrēti 567 jauni inficēšanās gadījumi, kā arī reģistrēti divi nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Krievijā jau piekto dienu pēc kārtas no Covid-19 mirušo cilvēku skaits pārsniedz 800, aizvadītajā diennaktī upuru skaitam sasniedzot 822, liecina sestdien apkopotie valdības dati.
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 816 jauni Covid-19 gadījumi un septiņi Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 710 jauni Covid-19 gadījumi un seši Covid-19 pacienti miruši, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
Paaugstinoties Covid-19 saslimstības rādītājiem, septembrī atkal pieaudzis iedzīvotāju satraukums par pandēmijas izplatību. Ja šī gada jūlijā ļoti augsts satraukums bija 8% respondentu (savu satraukumu 10 baļļu skalā vērtēja ar 9 un 10), tad šobrīd tie ir 10%, savukārt vidēji augsts satraukuma līmenis pašlaik ir 23% aptaujāto (savu satraukumu 10 baļļu skalā vērtē ar 7 un 8), kamēr jūlijā šis rādītājs bija 19%, atklāts BENU Aptiekas Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju GEMIUS, septembra sākumā aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu.
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs, Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis ir satraukts par to, ka daudzi iedzīvotāji Latvijā neievēro Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, taču nekādu sodu par to nesaņem.
Šodien Rīgā darbu sākusi specializētā patversme Covid-19 inficētajiem bezpajumtniekiem ar nolūku atslogot esošās nakts patversmes, jo tām ikviena saslimušā bezpajumtnieka gadījumā būtu jāveic karantīna un telpu izolēšana, kas mazinātu iespēju palīdzēt visiem bez pajumtes palikušajiem, vēsta TV3 Ziņas.
Pēc Neatkarīgās publiskotajiem datiem par pusaudžu vakcinēšanu pret Covid-19 ar viņiem nepiemērotām vakcīnām veselības ministrs Daniels Pavļuts nāca klajā ar paziņojumu, ka tā bijusi cilvēcīga kļūda. Arī pēc šī paziņojuma publiski pieejamos Covid-19 vakcinācijas datos septembrī parādījās jauna informācija par diviem pusaudžiem, kas vakcinēti ar nepareizu preparātu.
Ņemot vērā, ka no 1.novembra varētu stāties spēkā prasība obligāti vakcinēties visiem darbiniekiem veselības, izglītības un sociālo aprūpes iestādēs, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) aicina izglītības darbiniekiem saglabāt iespēju turpināt strādāt arī ar negatīvu Covid-19 testu, aģentūrai LETA komentēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pārgājis uz darbu paaugstinātās gatavības režīmā, kas nozīmē, ka, piezvanot uz ārkārtas tālruni 113, pacientu sūdzības tiks izvērtētas daudz stingrāk un, visticamāk, gadījumos, kad pacienta veselībai vai dzīvībai briesmas nedraudēs, neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde netiks nosūtīta.
Portālā “manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par to, lai “neattaisnoti nevakcinētie” Covid-19 pacienti ārstēšanās izdevumus segtu paši. Negribas pat domāt, kādi antihumāni priekšlikumi varētu sekot nākamie, taču jau šodien vērojams konfliktsituāciju straujš pieaugums skolās starp kovidskeptiķiem un kovidhistēriķiem.
Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā mirusi ar Covid-19 saslimusī 19 gadus vecā māmiņa, kura nebija vakcinējusies pret vīrusu, šodien vēsta LTV raidījums "Panorāma".