"Tā ir dzīvnieka apzīmēšana ar mikroshēmu, kuru veic ar nelielu ierīci, kurā ir adata ar rīsa graudiņa lieluma mikroshēmu, kas tiek ievadīta dzīvnieka zemādā," TV24 raidījumā "Uz līnijas" stāsta veterinārārsts, Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes priekšsēdētājs Ilmārs Dūrītis.
Suņu īpašnieku bezatbildības dēļ dzīvnieki klaiņo, pilda patversmes un nevar atgriezties mājās. Latvijas Veterinārārstu biedrība aicina suņu īpašniekus izmantot LDC datubāzi, lai pārliecinātos, ka viņu suns ir reģistrēts un reģistrā ir pieejami aktuālie tālruņa numuri, pa kuriem var sazināties ar īpašnieku.
Turpmāk īpašniekiem savi suņi ar mikroshēmu būs jāapzīmē un jāreģistrē Lauksaimniecības datu centra (LDC) mājas (istabas) dzīvnieku datubāzē līdz suņu četru mēnešu vecumam, informēja Zemkopības ministrijā.
Desmitiem pazudušu suņu savu saimnieku muļķības dēļ un desmiti neatrastu suņu, jo tā vietā, lai nolasītu mikročipus un piezvanītu saimniekiem, policija viņus piegādā patversmēs, un tur jau pazudušais dzīvnieks kļūst par pliku biznesa sastāvdaļu. Kurš samaksā – tas savāc. Jaungada uguņošana daudzās ģimenēs atnesusi lielus kreņķus.
Lai paātrinātu suņu obligātās apzīmēšanas un reģistrēšanas procesu, procedūru būtu jāļauj veikt ne tikai veterinārārstiem, bet arī īpaši apmācītām personām, norāda nodibinājuma "Dzīvniekupolicija.lv" pārstāvji.
Lai gan informācija par suņu obligāto reģistrēšanu Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē bija pieejama ļoti laicīgi, suņu saimnieki savus mīluļus īpaši aktīvi reģistrējuši aizvadītā gada pēdējā mēnesī. Līdz šodienai LDC reģistrēti kopumā 68 000 suņi.
Ja valsts vēlētos sakārtot mīļdzīvnieku čipēšanas kārtību, tas tiktu izdarīts sen, intervijā aģentūrai LETA pauda Jelgavas veterinārās klīnikas "Sanarius" un dzīvnieku krematorijas īpašniece Anna Jesereviča.
Šodien Ministru kabineta komitejas sēdē plānots skatīt grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz ļaut suņu obligāto čipēšanu veikt ne tikai veterinārārstiem, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoriem un dzīvnieku patversmju darbiniekiem.
Zemkopības ministrija (ZM) turpina virzīt skatīšanai valdībā grozījumus Veterinārmedicīnas likumā, kas paredz ļaut suņu obligāto čipēšanu veikt ne tikai veterinārārstiem, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektoriem un dzīvnieku patversmju darbiniekiem, lēmumu pamatojot ar zemākām pakalpojuma izmaksām un plašāku tā pieejamību.
Suņu obligāto apzīmēšanu ar mikroshēmu jeb čipošanu atliks par pusgadu - līdz nākamā gada 1.janvārim, turklāt šo procedūru drīkstēs veikt ne tikai sertificēti veterinārārsti, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, līdz ar to izmaksas varētu samazināties uz pusi.
Suņu obligāto apzīmēšanu ar mikroshēmu jeb čipēšanu plāno atlikt par pusgadu, turklāt iecerēts, ka šo procedūru drīkstēs veikt ne tikai sertificēti veterinārārsti, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori, līdz ar to izmaksas varētu samazināties uz pusi.