Šodien plkst.10 Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pie Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas plāksnes notiks Černobiļas traģēdijas upuru piemiņas pasākums, informēja slimnīcas pārstāve Janita Veinberga.
Šodien aprit 32 gadi kopš avārijas Černobiļas atomelektrostacijā Ukrainā. Avārijas seku likvidēšanas darbos piedalījās cilvēki no Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm - kopskaitā 800 000 cilvēku.
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā, pie Černobiļas traģēdijas upuru pieminekļa, ceturtdien notika piemiņas pasākums upuriem un katastrofas glābējiem. Šodien aprit 32 gadi kopš notika atomelektrostacijas avārija Černobiļā, Ukrainā.
Šodien aprit 32 gadi kopš Černobiļas kodolkatastrofas, kas notika 1986.gada 26. aprīli. ANO zinātnieki šobrīd ir nonākuši pie baisa atzinuma: ceturto daļu no vairogdziedzera vēža gadījumiem, kas diagnosticēti reģionā ap AES, izraisījusi radiācija.
Producents Juris Millers, kurš šonedēļ devies uz Ukrainu, klātienē paspējis vērot ne vien grupas "Triana park" uzstāšanos "Eirovīzijā", bet arī apmeklēt kādu pasaulē zināmu, vienlaikus bīstamu tūrisma objektu.
Šodien aprit 31 gads kopš traģiskās Černobiļas atomelektrostacijas katastrofas. Pieminot šo notikumu, Černobiļā bija ieradušies Ukrainas un Baltkrievijas prezidenti, kā arī cilvēki nolika ziedus pie bojāgājušo cilvēku piemiņai veidotā memoriāla
Šodien aprit 31 gads kopš notika pasaulē lielākā atomelektrostacijas avārija Černobiļā, Ukrainā. Ārvalstu fotogrāfi iemūžinājuši cilvēku dzīvi katastrofas skartajā reģionā vairākus gadu desmitus pēc traģēdijas.
Šodien Rīgā ikgadējā piemiņas pasākumā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā godinās Černobiļas traģēdijas upurus, informēja Latvijas Savienības "Černobiļa" valdes priekšsēdētājs Arnolds Ārvaldis Vērzemnieks.
Šogad aprit 31 gads kopš traģiskās Černobiļas Atomelektrostacijas avārijas. Vairāki fotogrāfi šī mēneša sākumā devās uz šo vietu, lai iemūžinātu, kā mūsdienās izskatās Černobiļas apkārtne.
Ārvalstu mediji informē, ka pirmdien Ukrainā sākta milzīga tērauda vairoga uzstādīšana pāri Černobiļas atomelektrostacijas atliekām. Vairoga uzstādīšanu plānots pabeigt līdz novembra beigām. Projekta izmaksas ir aptuveni 1.5 miljardi eiro.
26. aprīlī apritēja 30 gadu kopš katastrofas Černobiļas atomelektrostacijā (AES). Bēdīgā gadadiena ne tikai uzjundījusi debates par to, cik tad īsti dzīvību prasījusi šī katastrofa, bet arī likusi mobilizēt finansiālos un citus resursus, lai novērstu tās sekas – cik nu tas ir iespējams.
Uzreiz pēc katastrofas 1986. gada pavasarī Aleksandrs Novickijs netika izsaukts uz Černobiļu, viņu norīkoja darbam dzimtajā Kijevā, speciāli izveidotā štābā atomelektrostacijas avārijas likvidēšanas darbu koordinēšanai. Taču jau pēc dažām dienām Aleksandram bija jādodas uz avārijas vietu. Viņa uzdevums bija nodrošināt tur strādājošos glābējus ar visu nepieciešamo. Pāris gadus vēlāk Aleksandrs notikuma vietā strādāja arī pastāvīgi.
Pjotrs, Stepans un Aleksandrs. Kijevieši, kurus jau pirmajā dienā pēc Černobiļas atomelektrostacijas avārijas nosūtīja uz bīstamo zonu. Jābrauc komandējumā, tā viņi atbildēja savām sievām. Nav nevienas ģimenes Ukrainā, kuru nebūtu skārusi Černobiļas katastrofa, Neatkarīgajai saka trīs černobiliešu piederīgie, kuri atnākuši nolikt ziedus un pieminēt savus mīļos piemiņas vietā Kijevā, kur krustojas Černobiļas iela ar dzīvo un skaļo Peremogas avēniju.
Pieminot Černobiļas AES avārijas 30.gadadienu, šodien Iekšlietu ministrijā pirmajiem 125 avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem tika pasniegta īpaši izveidota piemiņas zīme.