Portāls ZiniCenu.lv apkopojis degvielas cenas 26. maijā. Šī informācija ir noderīga tiem autobraucējiem, kuri iegādājas degvielu lielākajās uzpildes stacijās. Noskaidro, kurā degvielas uzpildes stacijā (DUS) šodien ir visizdevīgākā cena benzīnam, dīzeļdegvielai un autogāzei.
Banku ekonomisti ir vienisprātis, ka patēriņa cenas Latvijā turpinās kāpt, un lielākais inflācijas lēciens vēl ir priekšā. Visstraujāk cenas varētu pieaugt pakalpojumiem, kas pandēmijas dēļ kādu laiku bija aizliegti vai ierobežoti, piemēram, maltītes kafejnīcās vai restorānos, ceļojumi ārpus Latvijas.
Patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijā pieaugušas par 0,9%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2020.gada aprīli - patēriņa cenas palielinājušās par 1,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijā patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu varētu būt palielinājušās par 0,8-0,9%, tādējādi gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2020.gada aprīli - inflācija varētu būt sasniegusi 1,6-1,7%, prognozēja banku analītiķi.
Pagājušajā darba nedēļā Rīgā degvielas cenas palielinājās, vienlaikus Viļņā cenas samazinājās, bet Tallinā jau ceturto nedēļu pēc kārtas degvielai cenas praktiski nemainās, liecina aģentūras LETA apkopotie dati.
Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajos trijos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 3,6% salīdzinājumā ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijā rūpniecības ražotājcenas martā salīdzinājumā ar 2020.gada trešo mēnesi palielinājušās par 0,6%, kas ir mazāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes "Eurostat" trešdien publicētie dati.
Patēriņa cenas eirozonā aprīlī gada griezumā pieaugušas par 1,6%, tādējādi gada inflācija reģistrēta ceturto mēnesi pēc kārtas, liecina piektdien publiskotās Eiropas Savienības statistikas departamenta "Eurostat" sākotnējās aplēses.
Veikalos Covid-19 krīzes ietekmē parādās ļoti lielas atšķirības preču cenās, intervijā atzina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra (LTVC) vadītāja Ingūna Gulbe.
Latvijā patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar februāri varētu būt palielinājušās par 0,7-0,8%, tādējādi gada laikā - šogad martā salīdzinājumā ar 2020.gada martu - varētu būt atgriezusies inflācija, tai veidojot 0,2-0,3%, prognozēja banku analītiķi.
Patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar februāri Latvijā pieaugušas par 0,8%, bet gada laikā - šogad martā salīdzinājumā ar 2020.gada martu - patēriņa cenas palielinājušās par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Latvijā rūpniecības produkcijas izlaide šogad pirmajos divos mēnešos, pēc kalendāri koriģētajiem datiem, salīdzināmās cenās pieaugusi par 2,2% salīdzinājumā ar 2020.gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Neskatoties uz Covid -19 satricinājumiem valstī jau vesela gada garumā, pārtikas cenas nav piedzīvojušas dramatiskas izmaiņas, bet turpmāk jārēķinās ar cenu pieaugumu, liecina Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra rīcībā esošā informācija.
2021. gada Lieldienās par 10,91 eiro nopirkto pārtikas preču kopējā cena pret pagājušo gadu pazeminājusies par 1,93 eiro un nonākusi tieši turpat, kur bija 2008. gadā ar 7,64 latiem.
2020.gadā, salīdzinot ar 2019.gadu, lauksaimniecības cenu indekss samazinājās par 2,0%, ko galvenokārt ietekmēja lopkopības produkcijas cenu indeksa kritums par 4,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Augkopības produkcijas cenu indekss samazinājās par 0,6%.
Tuvojas inflācija un cenu kāpums. Jo ilgāki ierobežojumi tirdzniecībai un tautsaimniecībai, jo lielāks spiediens uz cenu kāpumu, norāda Latvijas Tirgotāju asociācija.
Cūkgaļas cena Latvijā šogad februārī bija vidēji par 36,5% mazāka nekā pirms gada attiecīgajā mēnesī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.
Teju puse jeb 47% iedzīvotāju apģērbu iegādājas ne biežāk kā vienu līdz divas reizes gadā, secināts "Eco Baltia grupa" piederošā uzņēmuma "Latvijas zaļais punkts" un pētījumu kompānijas "Snapshots" veiktajā aptaujā.
Svaigpiena iepirkuma cena šī gada janvārī Latvijā bija 291,7 eiro tonnā, kas ir par 1,3% mazāk nekā pērn decembrī, līdztekus iepirkuma cena samazinājusies par 3,4%, salīdzinot ar 2020.gada janvāri, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.