Eiropas Komisijas (EK) "Breksita" sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē ceturtdien paziņojis, ka trešajā sarunu kārtā par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) nav izdevies panākt vērā ņemamu progresu.
Apvienotā Karaliste uzskata, ka pēc tās izstāšanās no Eiropas Savienības nebūs jāveido stingri apsargāta un kontrolēta Īrijas un Ziemeļīrijas robeža – tas sacīts Brexit lietu ministrijas sagatavotajā dokumentā, kas vakar nonācis arī uz Brexit sarunu ES komandas vadītāja Mišela Barnjē galda. Principā šādu robežu nevēlas arī Brisele, Dublina un Belfāsta, taču, ja briti, izstājoties no ES, pametīs arī muitas savienību, robežkontroles ieviešana šķiet grūti novēršama.
Lielbritānija turpinās maksāt Eiropas Savienībai (ES) par ilgtermiņa projektiem arī pēc izstāšanās no bloka, paziņojis ES budžeta un cilvēkresursu komisārs Ginters Etingers.
Lielbritānijas valdība varētu pieļaut brīvu pārvietošanos no Eiropas Savienības (ES) arī "Breksita" pārejas laikā, kas būtu nozīmīgs pagrieziens Londonas pašreizējos plānos, piektdien ziņo vairāki britu laikraksti.
Īrijas zemo cenu aviokompānija "Ryanair" neveiks reisus starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES), ja abas puses līdz nākamā gada septembrim nespēs vienoties par nosacījumiem gaisa pārvadājumos pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka.
Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons otrdien izteicies, ka Eiropas Savienība (ES) "var iepūst" Lielbritānijai, cerot uz milzīgu "Breksita" rēķinu.
Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES ir demokrātiska izvēle, un kā tādu mēs to pieņemam, taču mums nekad nav bijis pārliecības, ka tā ir laba izvēle. Tas nenāks par labu ekonomikai, un labāku stāvokli pasaulē no tā pilnīgi noteikti neiegūs nedz Eiropa, nedz pati Apvienotā Karaliste, un – kas ir pats svarīgākais – tas nekādi nenāks par labu pilsoņiem.
3. jūlijā Rīgā, Eiropas mājā, Igaunijas Republikas vēstnieks Latvijā Teniss Nirks prezentēja Igaunijas prezidentūras prioritātes Eiropas Savienības padomē.
Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partija (DUP) pirmdien Londonā parakstījusi vienošanos ar Konservatīvo partiju par atbalsta sniegšanu konservatīvo līderes un premjerministres Terēzas Mejas mazākuma valdībai.
Eiropadomes prezidents Donalds Tusks un citi bloka līderi piektdien Briselē pauda vilšanos par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas piedāvājumu attiecībā uz Apvienotajā Karalistē dzīvojošo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pilsoņu tiesībām pēc valsts izstāšanās no bloka.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ceturtdien apsolīja, ka Lielbritānijā dzīvojošie Eiropas Savienības (ES) pilsoņi varēs tur palikt pēc "Breksita" (Lielbritānijas izstāšanās no ES), bet noraidīja ES aicinājumus nodot viņu tiesību pārraudzību Eiropas Tiesai (ECJ).
To austrumeiropiešu skaits, kas pārceļas uz dzīvi Lielbritānijā, kopš britu balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) ir sarucis par trešdaļu, liecina trešdien publicētie pētījuma rezultāti.
Karaliene Elizabete II trešdien, atklājot parlamenta jauno sasaukumu, izklāstīja premjerministres Terēzas Mejas jaunās valdības programmu nākamajiem diviem gadiem, kurā galveno vietu ieņem "raita un sakārtota" aiziešana no Eiropas Savienības (ES).
Tuvākajā nākotnē Eiropas Savienību (ES) sagaida trīs galvenie izaicinājumi - "Brexit" sarunas, nākotnes scenāriju izvēle un daudzgadu budžets, intervijā sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).
Eiropas Komisija (EK) pirmdien publiskojusi savas galvenās prasības par finansiālo noregulējumu un pilsoņu tiesībām, Lielbritānijai izstājoties no Eiropas Savienības (ES).
Šodien Briselē notiks Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksme, kurā dalībvalstis apstiprinās lēmumu par sarunu uzsākšanu ar Apvienoto Karalisti par izstāšanos no ES.
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja piektdien priekšvēlēšanu kampaņas ietvaros apmeklējusi Skotiju, kur noraidījusi Skotijas premjerministres Nikolas Stērdženas prasību pēc līdzdalības "Brexit" sarunās.