Basketbols

16.apr 2014
Ar uzvaru Aldaris Latvijas Basketbola līgas (LBL) ceturtdaļfinālu vakar sāka ''Liepāja/Triobet'', kas izbraukumā asumiem bagātā spēlē prata pārspēt ''Jēkabpili'' - 65:57. Par ''lūšu'' galveno kapraci kļuva amerikāņu aizsargs Pīdžejs Hils, kurš pamatlaika beigās vienatnē guva desmit punktus pēc kārtas. Sērijā līdz trim uzvarām liepājnieki izvirzījušies vadībā ar 1-0.
16.apr 2014
Latvijas Basketbola līgā (LBL) vakar startēja izslēgšanas spēles. Pirmajā ceturtdaļfināla mačā BK "Valmiera" savā laukumā ar 65:67 piekāpās "Jūrmalai/Fēniksam".
15.apr 2014
Šovakar Valmierā un Jēkabpilī sāksies Latvijas Basketbola līgas (LBL) izslēgšanas spēles, kuru pirmajā kārtā sērijās līdz trim uzvarām tiks noskaidroti divi atlikušie pusfinālisti. „Valmieras” un „Jūrmalas/Fēniks” spēle sāksies 18:40 un to varēs vērot arī Sportacentrs.com TV, bet „Jēkabpils”- „Liepāja/Triobet” duelis sāksies 19:30.
13.apr 2014
Pēc vakar aizvadītās Ukrainas Superlīgas ''play-off'' pirmās kārtas spēles starp Kijevas ''Budivelnik'' un Nikolajevas ''Mykolaiv'' (92:69) maču rezumēja abu komandu galvenie treneri Ainars Bagatskis un Agris Galvanovskis.
8.apr 2014
Ārlingtonā ar finālspēli noslēgusies Nacionālās studentu sporta asociācijas (NCAA) basketbola sezona. Ceturto reizi vēsturē par čempioni kļuva Konektikutas "Huskies", kas nosargāja uzvaru pār Kentuki "Wildcats" (60:54). Spēli klātienē noskatījās 79238 skatītāji.
8.apr 2014
Latvijas basketbolists Andris Biedriņš 48 stundu laikā netika izvēlēts Nacionālās basketbola asociācijas atteikumu draftā, un viņš neilgi pēc 28. dzimšanas dienas ir kļuvis par brīvo aģentu.
7.apr 2014
Lielisku spēli Spānijas basketbola čempionātā aizvadīja 19 gadus vecais Kristaps Porziņģis, kurš vairāk nekā astoņu tūkstošu skatītāju klātbūtnē guva 20 punktus pret turnīra līderi Madrides "Real" (75:81). Tikmēr pirmo spēli šosezon aizvadīja 18 gadus vecais Rolands Šmits.
4.apr 2014
Nacionālajā gandarījuma turnīrā (NIT) triumfējis Latvijas basketbolists Oto Ošenieks un "Minnesota", kas ar 65:63 fināla spēlē pārspēja "Southern Methodist University".
1.apr 2014
Pašvaldībai nenomaksātu parādu dēļ maijā paredzēts izsolīt basketbolistam Kasparam Kambalam piederošu neapdzīvotu māju ar zemi Jelgavā.
1.apr 2014
Serbijas basketbola klubs Belgradas "Partizan" Adrijas līgas regulārās sezonas pēdējā kārtā pieveica Zagrebas "Cedevita" (77:68). Belgradas komandā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Latvijas izlases uzbrucējs Dāvis Bertāns.
25.mar 2014
Dāvis Bertāns pirmdien, 24. martā, guva deviņus punktus, savukārt viņa pārstāvētais Belgradas basketbola klubs "Partizan" izbraukumā Podgoricā uzvarēja Melnkalnes čempionus "Budučnost Voli" un izcīnīja ceļazīmi uz Adrijas līgas "Četru Finālu".
24.mar 2014
Basketbola klubs "VEF Rīga" (7-11) pirmdien, 24. martā, VTB līgas mājas spēlē, sacenšoties bez Kristapa Janičenoka, uzvarēja Jāņa Blūma pārstāvētos Kazahstānas kausa ieguvējus "Astana" (8-10) ar rezultātu 97:83.
24.mar 2014
Vienīgajam Latvijas basketbolistam Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) Andrim Biedriņam konstatēts kreisā pleca muskuļu cīpslas savainojums, līdz ar to sportists noteikti nepiedalīsies naktī uz otrdienu gaidāmajā Jūtas "Jazz" spēlē ar Detroitas "Pistons".
20.mar 2014
281 dienu ilgā gaidīšana ir beigušies. Belgradas "Partizan" uzbrucējs Dāvis Bertāns ceturtdien, 20. martā, atgriezīsies laukumā, lai palīdzētu savai komandai Eirolīgas "Top 16" turnīra mājas spēlē pret "Maccabi Tel Aviv" basketbolistiem.
12.mar 2014
Doņeckas basketbola klubs trešdien, 12. martā, paziņoja par izstāšanos no VTB Vienotās līgas, par aiziešanas iemeslu nosaucot nestabilo politisko situāciju Ukrainā. Cits Ukrainas klubs, Mariupoles "Azovmash", savu dalību pagaidām nav atsaucis, taču līga mainījusi tā spēļu norises laikus un vietas.
11.mar 2014
Tieši pirms diviem gadiem Latvijas medijus pāršalca ziņa, ka pirms basketbola kluba „Liepājas Lauvas” Baltijas Basketbola līgas mača pret Ķedaiņu „Triobet” divi basketbolisti redzēti totalizatoru firmā, liekot likmes uz savas komandas zaudējumu.
6.mar 2014
Latvijas basketbolists Oto Ošenieks, kurš pārstāvēja Minesotas universitātes komandu „Gophers”, vairs nespēlēs ne šajā, ne nākamajā sezonā. Viņš paliks kopā ar komandu un centīsies palikt basketbolā kā treneris.
5.mar 2014
"Aldaris" Latvijas Basketbola līga nosaukusi februāra mēneša vērtīgākā spēlētāja titula ieguvēju. Šādu godu izpelnījies BK "Ventspils" centra uzbrucējs Ronalds Zaķis, kurš palīdzējis komandai izcīnīt uzvaras visās trīs aizvadītajās spēlēs, vidēji gūstot 18.7 punktus un izcīnot 6 atlēlošās bumbas.
1.mar 2014
Ainara Zvirgzdiņa trenētie jūrmalnieki pirmajā puslaikā uzrādīja lielisku precizitāti metienos, realizējot 13 no 19 divpunktu, 6 no 11 trīspunktu un septiņus no astoņiem brīvmetieniem. Tādas sekmes ļāva uzvarēt pirmajās divās ceturtdaļās, puslaika pārtraukumā ejot ar septiņu punktu pārsvaru – 51:44.
28.feb 2014
Basketbola klubs "Ventspils" ir noslēdzis vienošanos ar amerikāņu aizsargu Villiju Kempu (Willie Kemp). Amerikāņu basketbolists sestdien aizvadīs savu pirmo spēli ventspilnieku rindās, tiekoties ar Lietuvas klubu "Lietkabelis" Baltijas Basketbola līgas ietvaros.