Igaunijas Sociālo lietu ministrija publicējusi priekšlikumus alkohola patēriņa samazināšanai valsti 2025.-2035. gadā, kas ietver alkohola fiziskās pieejamības samazināšanu, reklāmu ierobežošanu, kā arī profilakses pasākumu un atkarību ārstēšanas uzlabošanu.
Pēc Veselības ministrijas pasūtījuma Latvijā pirmo reizi veikts pētījums, novērtējot alkohola lietošanas radītos finansiālos zaudējumus valsts budžetam veselības, ekonomikas un sociālajā jomās, kā arī ieguvumus no profilakses pasākumiem.
Alkohola patēriņa mazināšanai nav pareizi runāt tikai par dažiem ierobežojumiem, jo tie nevar būt efektīvi, ja neskata situāciju kopumā, saka Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Narkoloģijas palīdzības dienesta vadītāja Astrīda Stirna.
Lai mazinātu alkohola patēriņu jauniešu vidū, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 31.oktobrī, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, lēma līdz 20 gadiem palielināt vecumu, no kura iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus. Šobrīd tos var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu, ziņo Saeimas Preses dienests.
No visām 38 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm Latvijā ir augstākais alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju, liecina OECD veselības aprūpes pētījums "Health at a Glance 2021".
Deviņos mēnešos Latvijā saražoti 42,133 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu, un, salīdzinot ar 2020.gada deviņiem mēnešiem, šogad deviņos mēnešos saražots par 11,9% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
Šogad pirmajā pusgadā no Latvijas izvesti 75,17 miljoni litru alkoholisko dzērienu, kas ir par 7% vairāk nekā 2017.gada pirmajā pusgadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.
97 % pilngadīgo Latvijas iedzīvotāju godīgi atzīst, ka lieto alkoholiskos dzērienus. Lai saprastu, vai ir pamats bažām, AlkOutlet ir noskaidrojis, cik bieži mūsu valsts iedzīvotāji iepriecina sevi vai, tieši otrādi, slīcina bēdas grādīgā pudelē.
Pacelt kādu glāzīti – vai tas ir slikti vai tomēr pieļaujami? Katrs spriež pēc savas pieredzes, un tā ir ļoti atšķirīga. Attiecības ar alkoholu regulē dažādi faktori, gan iedzimti, gan ar dzīvesveidu saistīti, un patiesībā neviens nevar droši zināt, kādas tās izvērtīsies tieši viņam. ASV apkopota informācija par dažādiem alkohola lietotāju tipiem saistībā ar patērēto stipro dzērienu daudzumu un risku veselībai, ko tas rada.
Krievijas iekšlietu ministrs Rašids Nurgalijevs paziņojis, ka alkohola patēriņš Krievijā vairāk nekā divas reizes pārsniedz kritisko robežu, ko noteikusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).