\\Autori

ZPZane Puķe

7.okt 2020
Sākoties jaunajam mācību gadam, skolēniem ir lieliska iespēja ar klasi apmeklēt dažādas tehnoloģiju darbnīcas Ventspils Digitālajā centrā, padarot mācību procesu aizraujošāku un daudzveidīgāku. Digitālais centrs piedāvā izvēlēties tehnoloģiju darbnīcas kā vienu no pieturvietām arī skolēnu ekskursijās, turklāt ir iespējams aicināt centra mācībspēkus pie sevis ciemos.
 
7.okt 2020
Mēnesi ilgās, draudzīgās visas Latvijas balsošanas sacensībās “Suns vai kaķis?”, ko uzsāka mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree”, ar balsojumu 49,8% pret 50,2% ir atklājies, ka mēs esam suņu cilvēku valsts. Balsošanas mērķis bija mudināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību. Tie ir arī galvenie Starptautiskās dzīvnieku aizsardzības dienas mērķi, kas 4. oktobrī tika atzīmēta visā pasaulē.
 
6.okt 2020
Mēnesi ilgās, draudzīgās Vislatvijas balsošanas sacensībās “Suns vai kaķis?”, ko uzsāka mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree”, ar balsojumu 49,8% pret 50,2%, ir atklājies, ka mēs esam suņu cilvēku valsts.
 
17.sep 2020
Intervija ar Liepājas Universitātes rektori Daci Marku (D. M.) un Liepājas Universitātes Senāta priekšsēdētāju Zandu Gūtmani (Z. G.).
 
8.sep 2020
Tuvojoties Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai 4. oktobrī, mājdzīvnieku barības zīmoli “Whiskas” un “Pedigree” uzsāk draudzīgas Vislatvijas balsošanas sacensības “Suns vai kaķis?”. Balsošanas mērķis ir ne tikai iedrošināt cilvēkus iestāties par dzīvnieku labturību un drošību, bet arī noteikt, vai mēs esam suņu vai kaķu cilvēku valsts. Tā kā šīs ir arī sacensības, ir izveidotas divas komandas. Tā dēvēto #suņumīļu komandu vada mūziķe Agnese Rozniece (Rakovska), bet #kaķumīļu komandas līderis ir komiķis Edgars Bāliņš.
 
30.aug 2020
Aprit gads, kopš darbu VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”, vienā no nozīmīgākajām sakaru nozares kapitālsabiedrībām, uzsāka jauna valde. Intervija ar centra valdes priekšsēdētāju Edmundu Beļski.
 
21.aug 2020
Atklājies līdz šim neievērots fakts – 1936. gada kalendārā 23. augustā ierakstīta vārda diena – Sprīdītis! Savukārt plaši zināms ir fakts, ka Tērvetē – rakstnieces Annas Brigaderes mājās «Sprīdīši» ‒ ir tapis plaši pazīstamais pasaku tēls Sprīdītis, kurš vēlāk iemūžināts arī koka skulptūrā. Vēlāk viņam piebiedrojās Annele, Lutausis, Sīkstulis, Meža ķēniņš un daudzi citi. Tieši šie tēli ir sākums dabas parkam «Tērvete», ko apsaimnieko un attīsta akciju sabiedrība «Latvijas valsts meži» (LVM).
 
20.aug 2020
Latvijā ir septiņi olimpiskie centri, kuru izveidošanas galvenā misija bija augsto sasniegumu sportistu nodrošināšana ar labām treniņbāzēm, kā arī lielo sporta notikumu norises vietas. Tajā pašā laikā olimpiskie centri kalpo ne tikai augsto sasniegumu sportam, bet arī sporta skolu audzēkņiem un jebkuram iedzīvotājam, kurš vēlas sportot vai aktīvi pavadīt brīvo laiku.
 
20.aug 2020
Viesu māja “Villa Ksenija” atrodas vēsturiskajā ēkā, arhitektūras piemineklī, kas tika uzcelts 1876. gadā. Sākotnēji šī ēka piederēja krievu pareizticīgajai katedrālei un tajā dzīvoja Svētā Borisa un Svētā Gļeba pareizticīgās katedrāles mācītāji. Tolaik ēka atgādināja nelielu jūgendstilā uzceltu savrupmāju un izskatījās citādāk nekā tagad.
 
20.aug 2020
Namu apsaimniekošana vienmēr ir bijis sensitīvs jautājums, jo katram mājas dzīvokļa īpašniekam ir sava izpratne, ko vajag vai nevajag darīt, lai māja ne tikai tiktu pieklājīgi uzturēta, bet pakāpeniski arī uzlabotos tās tehniskais un vizuālais stāvoklis. SIA „Daugavpils Dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” (DDzKSU) ir lielākais namu apsaimniekošanas uzņēmums pilsētā – tā pārziņā ir 799 mājas.
 
30.jūl 2020
Pirms turpat trīsdesmit gadiem aizsākās Ventspils bibliotēkas modernizācija. Šodien Ventspils bibliotēkas pārziņā ir septiņas struktūrvienības: Galvenā bibliotēka ar ārējās izsniegšanas punktu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā, Galvenajā bibliotēkā integrētu Bērnu bibliotēku, Pārventas, Mūzikas, Gāliņciema un Ventspils augstskolas bibliotēkas. Vienlaikus Ventspils bibliotēka ir reģiona galvenā bibliotēka un metodiskais centrs visām 13 Ventspils novada bibliotēkām.
 
30.jūl 2020
Nu jau pilnīgi skaidri iezīmējušās topošā Zinātnes un inovāciju centra ēkas aprises – ēku nevar nepamanīt, ja Ventspilī ierodas no Rīgas puses. Taču ēka ir tikai daļa no ievērojama projekta – svarīgs ir saturs, ko deleģēts veidot šī centra saimniekiem ‒ Ventspils Digitālajam centram.
 
30.jūl 2020
Pagājušā gada Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā konkursā „Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2020” Ventspils ieguva tiesības visa 2020. gada garumā sevi dēvēt par Jauniešu galvaspilsētu. Konkursa finālā sacentās Daugavpils, Jēkabpils un Ventspils.
 
30.jūl 2020
27.jūlijā aprit tieši gads kopš durvis vēra koncertzāle "Latvija" Ventspilī. Koncertzāles koncepts paredz ne tikai augstvērtīga repertuāra piedāvājumu ļoti plašām klausītāju lokam, kas pārsniedz Latvijas robežas, bet arī inovatīvu pieeju pašas ēkas būvniecībai, lai tā kalpotu par piemēru publisko ēku celtniecībai Latvijā.
 
30.jūl 2020
Jau daudzu gadu garumā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Ventspilī mērķtiecīgi attīsta vairākus darbības virzienus, veidojot augsta līmeņa veselības aprūpes centrus, kas nepieciešami lielam skaitam Kurzemes iedzīvotāju un speciālistu pieejamībā kalpo kā laba alternatīva Rīgai, bet dažos virzienos pat rada nopietnu konkurenci Rīgas klīniskajām universitāšu slimnīcām.
 
30.jūl 2020
Līdz ar Covid-19 pandēmijas noteiktajiem ierobežojumiem, mācību gads pārtrūka arī pirmsskolas izglītības iestādēs (PII). Bērni nonāca dažādās situācijās – daļa turpināja apmeklēt bērnudārzus, citus pieskatīja ģimenes locekļi, taču sagatavošanās skolai bija un joprojām ir aktuāla visām topošo pirmklasnieku ģimenēm.
 
30.jūl 2020
Vasara ir laiks, kad bērniem iespējams ne vien atpūsties, bet arī pilnveidot sevi, tāpēc Ventspils Jaunrades nams ik gadu rīko pārdomātas nometnes, kurās bērni pavada brīvo laiku jautri un droši, reizē gūstot jaunas zināšanas un prasmes.
 
30.jūl 2020
Piejūras kempings Ventspilī savus pirmos viesus uzņēma 2001. gada 3. augustā. Tas atrodas Ventspils pilsētas zaļajā zonā, nepilnu 2 km attālumā no pilsētas un aptuveni 500 m no Ventspils Zilā karoga pludmales. Kempinga teritorija robežojas ar Piejūras brīvdabas muzeju un Enkuru parku. Netālu no kempinga atrodas Bērnu pilsētiņa, Pludmales akvaparks, Zilā karoga pludmale un vēl citi tūristu iecienīti objekti.
 
30.jūl 2020
Olimpiskais centrs “Ventspils” ir pirmais Latvijā, un, būdams nepārtrauktā pilnveidošanās procesā, tas vēl arvien diktē toni visiem Latvijas olimpiskajiem centriem. Olimpiskā centra “Ventspils” pārziņā ir ne tikai sporta būves un objekti, kuros trenējas dažāda līmeņa sportisti, bet arī aktīvās atpūtas objekti, no kuriem ievērojamākais ir Piedzīvojumu parks, Pludmales akvaparks un slēgtais Ūdens piedzīvojumu parks.
 
30.jūl 2020
Kopš 2015. gada, kad valstī uzsāka skolēnu vasaras nodarbinātības programmu, Ventspils pašvaldība to ir aktīvi atbalstījusi un centusies dot iespēju strādāt pēc iespējas vairāk bērnu. Šogad, apvienojot pilsētas pašvaldības īstenoto skolēnu vasaras nodarbinātības programmu un valsts atbalstīto programmu, kopumā Ventspilī darbā varēs iesaistīties 330 bērni.
 
30.jūl 2020
Deinstitucionalizācijas programmas ietvaros Ventspils pašvaldība, piesaistot pieejamos ES projektu līdzekļus, realizē divus infrastruktūras objektus, kuru pieejamība būtiski uzlabos gan pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem, gan arī bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un bez vecāku gādības palikušo bērnu ikdienu.
 
4.jun 2020
Šobrīd, kad pasaules ekonomiku ar kājām gaisā ir apgriezis Covid-19, kā vēl nekad agrāk uzņēmējiem, sākot no lielajām ražotnēm, līdz pat ziedu audzētājam, ir nepieciešams valsts atbalsts un sabiedrības izpratne, ka, pērkot vietējās izcelsmes produkciju, mēs palīdzam atveseļot gan valsts, gan katra uzņēmīga cilvēka ekonomisko situāciju.