Veselība

29.apr
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā un stacionāros kopš 2024. gada sākuma turpina palielināties pacientu skaits. 2024. gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar analogu periodu pirms gada par 12% pieaudzis pacientu skaits, kuriem NMPUK sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Par 17% audzis to pacientu skaits, kuri turpināja ārstēties Austrumu slimnīcas stacionāros un par 17% – kuriem sniegta neatliekamā palīdzība dažādu smagu traumu un nelaimes gadījumu dēļ. Tas nozīmē, ka slimnīca ir pārslogota un pacientiem ar dzīvību neapdraudošām vai maznozīmīgām traumām un saslimšanām var nākties uzgaidīt ilgāk, uzsver ārsti.
29.apr
Latvijā ir svarīgi samazināt kopējo alkohola patēriņu, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" teica veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV).
29.apr
Saslimstot ar vēzi, vairāk nekā puse pacientu Latvijā neatrod sev nepieciešamo informāciju par savu diagnozi vispār vai arī tā ir pārāk grūti saprotama, norāda onkoloģisko pacientu organizāciju apvienības “Onkoalianse” valdes priekšsēdētāja Olga Valciņa. Organizācija izveidojusi jaunu informācijas platformu “Pacientu akadēmija”, lai aizpildītu robu pacientu informēšanā par onkoloģiskajām slimībām.
28.apr
Veselībai ir svarīgi katru dienu uzņemt pietiekami daudz ūdens. Dzeramais ūdens var novērst dehidratāciju, stāvokli, kas var izraisīt domāšanas traucējumus, izraisīt garastāvokļa izmaiņas, izraisīt ķermeņa pārkaršanu un aizcietējumus un nierakmeņus.
27.apr
Uzskati par novecošanu mainās un mūsdienās cilvēki uzskata, ka 75 gadi ir tikai sākums vecumdienām, liecina jauns „Amerikas Psiholoģijas asociācijas” pētījums.
27.apr
Kā saprast pašaprūpe jēdziena nozīmi?  Pašaprūpe nozīmē rūpēties par sevi, lai tu būtu vesels, tu varētu būt vesels, tu varētu darīt savu darbu, tu varētu palīdzēt un rūpēties par citiem, un tu vari darīt visu, kas tev vajadzīgs un ko vēlies paveikt, raksta everydayhealth.com
27.apr
88 % Latvijas iedzīvotāju norāda, ka viņiem ir svarīgs ārstniecības iestādes atgādinājums par plānotu vizīti, liecina IKT pakalpojumu sniedzēja “Bite” veiktās aptaujas dati. Vienlaikus, kā norāda “Bite” IKT risinājumu vadītājs Renāts Fasuļins, atgādinājums par plānotajām vizītēm, veicot zvanus, izsūtot e-pastus, SMS, izmantojot e-pieraksta formu, ir kļuvis par vienu no efektīvākajiem veidiem, kas palīdz ārstniecības iestādēm regulēt pierakstu plūsmu, novērst lielu nenotikušo vizīšu apjomu un līdz ar to – zaudējumus.
27.apr
Veselības ministrija (VM) iesniegusi saskaņošanai rīkojuma projektu, kas paredz apropriācijas pārdali 2024.gadam 30,6 miljonu eiro apmērā kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
26.apr
Pēc slēgtajos apavos pavadītās ziemas, kā arī, iespējams, biežākas publisku baseinu, sporta klubu, pirts un saunu apmeklēšanas, mūs var sagaidīt nepatīkams pārsteigums – nagu un pēdu sēnīte.
26.apr
Ārsti ir sākuši simtiem pacientu izmēģināt pasaulē pirmo personalizēto mRNS vēža vakcīnu pret melanomu. Eksperti atzinīgi vērtē tās potenciālu neatgriezeniski izārstēt vēzi.
26.apr
Iestājies pavasaris. Straujiem soļiem tuvojas vasara un visi grib savu ādu savest kārtībā, taču, lai to izdarītu, ir pāris svarīgi soļi, kas katram ir jāņem vērā.
26.apr
Pavasarī, kad arvien vairāk laika pavadām dabā, baudot siltos saules starus, palielinās arī ādas apdegumu un hiperpigmentācijas risks. Kas ir hiperpigmentācija un kā no tās izvairīties, skaidro BENU Aptiekas piesaistītā eksperte, dermatoloģe Elīza Sālījuma un BENU Aptiekas farmaceite Liene Graudiņa. 
26.apr
Krūts vēzis ir izplatītākā ļaundabīgā audzēja forma sieviešu vidū. Latvijā risks ar to saslimt ir katrai desmitajai sievietei. Seši procenti no krūts vēža gadījumiem ir pārmantoti. TV3 sarunu šovā “Zilonis studijā” atklāti, emocionāli un iedvesmojoši sieviešu stāsti par šo diagnozi un kā dzīvot tālāk.
25.apr
Alkohola patēriņš Latvijā ir sasniedzis līmeni, kas pielīdzināms epidēmijai, tādēļ neatliekami nepieciešami vērienīgi, kompleksi pasākumi, lai šo rādītāju būtiski mazinātu - 25. aprīlī secināts Nacionālās alkoholisma ierobežošanas padomes (Padome) sēdē.
25.apr
Globālie imunizācijas centieni pēdējo 50 gadu laikā ir izglābuši vismaz 154 miljonus dzīvību, vakar paziņoja Pasaules Veselības organizācija (PVO), piebilstot, ka lielākoties ieguvēji bijuši zīdaiņi.
24.apr
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām ar 2024.gada 25.aprīli.
24.apr
Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Biškopības biedrība un Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija iebilst pret Saeimas deputātu kavēšanos lauku iedzīvotājiem nodrošināt reālu aizsardzību no ķīmisko pesticīdu ietekmes.
24.apr
Mūsu ikdienā, kur valda ērtības, mitrās salvetes ir kļuvušas par higiēnas neatņemamu sastāvdaļu.
24.apr
Vairākas Eiropas valstis pēdējo mēnešu laikā ir ziņojušas par garā klepus slimības gadījumu skaita pieaugumu – visvairāk slimo bērni un pusaudži, turklāt ir reģistrēti arī nāves gadījumi.
24.apr
Augsts asinsspiediens jeb hipertensija rodas, ja asinsspiediena spēks uz artēriju sienām ir pārāk augsts. Šis stāvoklis palielina sirds slimību un insulta risku.
23.apr
Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina ierobežot pesticīdu lietošanu lauksaimniecībā, aģentūru LETA informēja LĀB pārstāvji.
22.apr
Akupunktūra, ko Latvijā pazīstam kā adatu terapiju, ir viena no senākajām ārstēšanas metodēm, kur ar ļoti smalku adatu palīdzību stimulē punktus uz ādas virsmas, lai harmonizētu un līdzsvarotu enerģijas plūsmu organismā.