Pikniki pie dabas ir viena no iecienītākajām laika pavadīšanas aktivitātēm siltajās un saulainajās dienās, taču, lai pie dabas pavadītais laiks neradītu apgrūtinājumus vai veselības problēmas, ir jāatceras gan par aizsardzību no saules stariem un insektiem, gan pārtikas drošību, gatavojot dabā.
Pēc garās ziemas sejas āda ir manāmi sagurusi, tāpēc ir svarīgi to pabarot. Ko darīt un kādas ir procedūras, lai āda izskatītos starojoša, padomos dalās ārste dermatoloģe Lauma Valeine.
Lēmums šogad kompensējamo medikamentu sarakstā neiekļaut medikamentus jaunu reto slimību diagnožu ārstēšanai, nozīmē, ka daudziem pacientiem tiks atņemta vienīgā iespēja uzsākt valsts apmaksātu ārstēšanos, Neatkarīgajai norāda Reto slimību alianses pārstāve Ieva Plūme.
Pulkstenis ir 15:00, un motivācija strādāt mazinās — neatkarīgi no tā, vai veicat fiziskus darbus vai esat pie sava biroja galda. Pēcpusdienas var būt izaicinošas, taču ķeršanās pie cukura un saldumiem nav labākā izvēle.
Tēja ir otrs populārākais dzēriens pasaulē pēc ūdens. Un kafija daudziem no mums ir labākais, kā vienkārši pamosties un pavadīt dienu. Bet, ja meklējat siltu (vai ledus aukstu) dzērienu, kas būtu labs un derētu arī veselībai, ko izvēlēties?
Ilgmūžības eksperti ir identificējuši 8 sliktos ieradumus, kas liek ātrāk novecot. Viena no galvenajām novecošanas pazīmēm ir šūnu bojājumu uzkrāšanās, kas izraisa orgānu darbības traucējumus un galu galā nāvi.
Latvijā pirmā krimināllieta par personas apzinātu inficēšanu ar HIV nebūt nav noslēgusies, lai gan nesen dzirdējām par tiesas piemēroto sodu. “360TV ZIŅneši” pētīja, cik piņķerīga izvērtās taisnas tiesas, soda prasīšana par sievietes apzinātu inficēšanu ar HIV tikai tādēļ, ka partneris nevēlējās šķirties.
“AstraZeneca” ir atzinusi, ka tās Covid-19 vakcīna var izraisīt retu, bet nāvējošu asins recēšanu, tādējādi saskaņā ar tiesas dokumentiem farmācijas uzņēmums var tikt pakļauts prasībām, ko iesnieguši to cilvēku tuvinieki, kuri cietuši no vakcīnas blakusefektiem vai gājuši bojā tās lietošanas rezultātā, atsaucoties uz "The Telegraph", vēsta "puaro.lv".
Valdība šodien iepazinās ar Veselības ministrijas (VM) informatīvo ziņojumu par slimnīcu tīkla reformēšanu, kas 2024. gadā un turpmākajos divus gadus paredz veikt pasākumus, kas būšot vērsti uz "ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību un efektīvu slimnīcu tīkla pārvaldību".
Arvien lielāku popularitāti iegūst “pašaprūpes” tendence. Tas nav pārsteidzoši – lielā darba slodze un pastāvīgais stress, ar ko saskaras mūsdienu cilvēki, prasa efektīvus veidus, kā uzlabot dzīves kvalitāti, iegūt pārliecību un papildināt savus fiziskos un emocionālos resursus.
Kopš Zāļu valsts aģentūras (ZVA) sāktās sabiedrības informēšanas kampaņas "Lieto zāles? Novēro blaknes? Ziņo!" būtiski pieaudzis saņemto ziņojumu skaits par medikamentu blaknēm, aģentūru LETA informēja ZVA sabiedrisko attiecību speciāliste Tanita Tamme-Zvejniece.
Par cinka nozīmi cilvēka organismā dzirdam arvien biežāk. Turklāt cinks tiek pieminēts arī kā populāra kosmētikas līdzekļu sastāvdaļa. Kas ir jāzina par cinku, tā nepieciešamību un pareizu lietošanu, stāsta BENU Aptiekas klīniskā farmaceite Ilze Priedniece.
Veselības ministrija atzīst, ka visi onkoplānā paredzētie uzdevumi nav izpildīti, īpaši tas attiecas uz divām jomām – vēža ārstēšana ar inovatīviem medikamentiem un vēža saslimstības skrīnings.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācija (LĢĀA) aicina ģimenes ārstu praksēm no 2025.gada apmaksāt arī nepilnas slodzes papildu darbinieku, lai varētu piesaistīt piemērotus darbiniekus, kuri nevar strādāt pilnu slodzi, piemēram, studentus, jaunās māmiņas un vecākus cilvēkus, teikts asociācijas Veselības ministrijai (VM) adresētajā vēstulē ar virkni iebildumu par priekšlikumiem primārās veselības aprūpes stiprināšanai.
Vai zināji, ka gandrīz piektdaļai pasaules iedzīvotāju ir kādas problēmas ar dzirdi? Daudzi par tām nemaz nenojauš, ikdienā samierinoties ar viduvēju vai samērā labu dzirdi, lai gan pateicoties mūsdienu tehnoloģijām tā varētu būt perfekta.
Par Vidusjūras diētas ieguvumiem tiek runāts arvien plašāk – tā palīdz uzlabot veselību un pašsajūtu, kā arī ieviest ēdienkartē krāsainākas un daudzveidīgākas vēsmas.
Skaists smaids ir tava vizītkarte. Un par to diskutē daudz - gan ģimenē, gan skolā, gan pie zobārsta. Viņš ir svarīgākais cilvēks, kuram uzticēt savu smaidu un zobu veselību.