Pirms pāris dienām sociālos tīklus pāršalca ieraksts, kurā bija apgalvots, ka skolēns saņēmis negatīvu Covid-19 siekalu testa rezultātu, lai gan pašu testu nav nodevis. “Re:Check”, pārbaudot šo informāciju, secināja, ka tā ir patiesība. Turklāt šādi gadījumi bijuši vairāki.
“Nav ievērotas instrukcijas un tāpēc tas tā ir sanācis,” skaidrojis Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders. Lai gan informācija par to, kā jāveic šie testi, ir nodota gan laboratorijām, gan arī tā ir pieejama internetā, problēma ar nepareizu testu nosūtīšanu radusies vairākās skolās.
VM pārstāvis uzsvēra, ka problēma ir identificēta un tiekot vēlreiz runāts gan ar skolām, gan Izglītības un zinātnes ministriju par to, kā šādas situācijas novērst, raksta “Re:Check”.
O. Šneiders norādīja, ka konstatētas arī citas kļūdas: “Kopējā procesā - paraugu nodošana skolām, izdale, paraugu savākšana, atdošana laboratorijām analīžu veikšanai - problēmas konstatētas vairākās situācijās.” Piemēram, neatbilstoši marķēts trauciņi, sajaucot skolēnu vārdus.
O. Šneiders arī norādījis, ka skrīninga tests vienai personai izmaksā četrus eiro. Laboratorijas testē vairākus paraugus vienlaikus, un desmit paraugu testēšana izmaksā apmēram septiņus eiro. Ja atrod kādu paraugu ar pozitīvu rezultātu, testēšanu veic vēlreiz un izmaksas pieaug.