Pediatre atklāj, kā bērni jūtas pēc izslimošanas ar Covid-19

© Pixabay

Aizvien vairāk pieaugušo visā pasaulē vakcinējas, līdz ar to pret kopējo ar Covid-19 saslimušo skaitu saslimstības rādītāji pieaug tieši jauniešu un bērnu vecuma grupās, RīgaTV 24 raidījumā “Uz līnijas” situāciju apraksta pediatre, Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Bērnu slimību klīnikas vadītāja Dace Gardovska.

Speciāliste mudina vecākus vakcinēt savus bērnus pret Covid-19 un arī jauniešiem izvēlēties to darīt, jo atsākas skola, bērni savā starpā vairāk komunicē, līdz ar to risks saslimt ar vīrusu pieaug.

“Latvijā attiecībā uz slimības gadījumiem, kas tiek novēroti bērniem, esam uzmanīgi un ļoti uzraugam. Mēs jau no Covid-19 sākuma pētījām, kas notiek pēc izslimošanas. BKUS izveidoja speciālu programmu, kur šos bērnus vēro vēl līdz šim, kuri pirms vairākiem mēnešiem bijuši vieglā vai kādā citā saslimšanas stāvoklī,” norāda Bērnu slimību klīnikas vadītāja.

Kā norādā ārste, saņemtas dažādas sūdzības pēc tam, kad bērns Covid-19 jau izslimojis - miega un uzmanības traucējumi, tāpat traucēta kognitīvā funkcija. “Mēs turpināsim bērnus novērot. Sākumā to veic pediatri un tālāk jau dažādi speciālisti, kuri izvērtē situāciju,” atklāj daktere.

Vakcinēties pret Covid-19 jo īpaši nepieciešams bērniem ar aptaukošanos vai hroniskas slimības pacientiem.

Veselība

Decembris un janvāris mēdz būt vīrusa slimību sezonas pacēluma punkti, tāpēc SPKC aicina iedzīvotājus, jo īpaši riska grupu pacientus, veikt sezonālo vakcināciju pret gripu un Covid-19, lai svētku laikā, kad biežāk tiek apmeklēti publiski pasākumi, cilvēki būtu pasargāti no riska slimot smagi un nonākt slimnīcā.

Svarīgākais