Piektdiena, 19.aprīlis

redeem Fanija, Vēsma

arrow_downwardLatvija svin svētkus

17. novembra darbadiena tiks pārcelta uz sestdienu, 22.novembri, atgādina Labklājības ministrijā.
5.nov 2014 Ziņu aģentūra LETA
Lai arī Rīgā 18.novembra svinīgos pasākumus apmeklējuši ļoti daudz cilvēku, svētki aizritējuši bez būtiskiem pārkāpumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Toms Sadovskis.
19.nov 2013 Ziņu aģentūra LETA
Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienu Rīgā šodien atzīmēs ar plašu svētku programmu un bezmaksas pasākumiem. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, sabiedriskais transports šajā svētku dienā kursēs bez maksas, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.
18.nov 2013 Ziņu aģentūra LETA
Latvija šodien svin 95.gadadienu kopš 1918.gada 18.novembrī tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī, toreiz Rīgas pilsētas II teātra ēkā, tika proklamēta Latvijas Republika.Latvijas Republikas proklamēšanas 95.gadadienu visā Latvijā šodien atzīmē ar plašu svētku programmu.
18.nov 2013 Ziņu aģentūra LETA
Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien plkst.11.00 Latvijas Nacionālā teātra ēkā atklās piemiņas plāksni, kas veltīta Latvijas dibināšanai.
16.nov 2013 Portāls nra.lv
Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka pēdējo gadu laikā sabiedrībā ir palielinājusies Latvijas Republikas proklamēšanas dienas svētku nozīme (12% - noteikti jā; 29% - drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.
15.nov 2013 Portāls nra.lv
Sakarā ar 18.novembra svētku pasākumiem pilsētā tiks ieviesti satiksmes ierobežojumi. Rīgas dome aicina iedzīvotājus pret satiksmes apgrūtinājumiem izturēties ar izpratni. 18.novembrī sabiedriskais transports visiem iedzīvotājiem būs par brīvu.
15.nov 2013 Portāls nra.lv
Mēs visi esam divi. Pārfrazējot kāda domātāja teikto, gribas papildināt šo vienkāršo teikumu: es un mana māte. Es un mana vieta zem saules. Es un mans mīļotais. Es un mana dzimtene. Es un mana brīvība. Tā, svētus vārdus un jēdzienus vijot kopā ar sevi, rodas grods pavediens, par ko der padomāt ne tikai Patriotisma nedēļā, kurā apvienojas 11. un 18. novembris, bet arī pārējās – ne tik izcilās – dienās. Kaut gan... Ikkatra diena, kurā saule uzaust virs Latvijas, ir izcila: mums dots vēl viens gaismas brīdis, kuru būt kopā ar savu zemi.
14.nov 2013 Elita Veidemane
Arī šogad valsts svētkos, 18.novembrī, Rīgas sabiedriskajā transportā, izņemot mikroautobusus, pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs braukt bez maksas, tāpat svētku dienā bez maksas būs izmantojamas ielu malās izveidotās autostāvvietas, kuras apkalpo pašvaldības SIA "Rīgas satiksme".
13.nov 2013 Portāls nra.lv
Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai latviešu kopienās ārpus Latvijas šogad notiks vairāk nekā 60 svētku sarīkojumi vismaz 19 pasaules valstīs, aģentūru LETA informēja portāla "www.latviesi.com" vadītājs Indulis Bērziņš.
12.nov 2013 Ziņu aģentūra LETA
Lielākā daļa (73%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem sevi uzskata par Latvijas patriotiem (32% - noteikti jā; 41% - drīzāk jā). To atklāj pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes, novembrī veiktais pētījums.
12.nov 2013 Portāls nra.lv
"Gandrīz puse aptaujas dalībnieku (46%) gaidāmos valsts svētkus plāno atzīmēt, dodoties ārpus mājas - uz kafejnīcu, restorānu, pasākumiem pilsētā, pie Brīvības pieminekļa - noskaidrots nacionālā mazumtirgotāja ELVI rīkotajā aptaujā par iedzīvotāju iepirkšanās paradumiem, gaidot valsts svētkus.
11.nov 2013 Ziņu aģentūra LETA
Sagaidot Latvijas valsts svētkus, būvnieki būs pabeiguši Rīgas Pils Sv.Gara torņa krāsošanas darbus un apkārtmūra apaļās daļas restaurāciju, kur Lāčplēša dienā arī šogad tradicionāli varēs izvietot svecītes.
7.nov 2013 Portāls nra.lv
Šovakar Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā pie gaismas objekta "Spārni" Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks atklās Latvijas Republikas proklamēšanas 95. gadadienas pilsētvides svētku noformējumu, iededzot gaismas objektus.
7.nov 2013 Portāls nra.lv
Lai aicinātu Latvijas iedzīvotājus parūpēties par valsts sarkanbaltsarkano simbolu, jau otro rudeni no 4. līdz 8.novembrim Vecrīgā tiks atvērts "Electrolux" Tīro karogu punkts. Ikviens ir aicināts atnest savu Latvijas valsts karogu, lai tas taptu izmazgāts, izžāvēts un izgludināts par brīvu.
4.nov 2013 Portāls nra.lv
Katru gadu, atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, Rīgas dome izmaksā svētku pabalstu 50 latu apmērā politiski represētajiem un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem, kā arī nodrošina viņiem iespēju bez maksas apmeklēt kultūras pasākumus.
31.okt 2013 Portāls nra.lv
Šodien aprit 7884 dienas kopš Latvija ir atguvusi neatkarību, un tas ir par vienu dienu ilgāk nekā bija lemts pastāvēt pirmajai Latvijas brīvvalstij.
21.mar 2013 Portāls nra.lv
94. gadadienai veltītajā koncertā Nacionālajā teātrī skatītājus un klausītājus patiesi aizkustināja neredzīgās meitenes Līvas Palejas izpildītā Ulda Stabulnieka dziesma Tik un tā. Izrādās, piedāvājums uzstāties Līvai nācis negaidīti, jo sākotnēji bija paredzēts, ka uzstāsies cita meitene, bet viņa pēkšņi apslimusi.
26.nov 2012 Aisma Orupe
Valsts prezidents Andris Bērziņš uzrunā pie Brīvības pieminekļa Latvijas Republikas proklamēšanas 94.gadadienā veltīja kritiskus vārdus nacionālās attīstības plānošanas procesam.
18.nov 2012 Ziņu aģentūra LETA
Pirmdien, 19.novembrī Latvijas vēstniece Beļģijā un Luksemburgā Lelde Līce-Līcīte un Latvijas goda konsuls Luksemburgā Anrī Dīderihs rīko pieņemšanu par godu Latvijas proklamēšanas 94.gadadienai.
18.nov 2012 Portāls nra.lv