It kā vasaras festivālu sezonai punkts pielikts jau sen, taču nē – jāatgādina par diezgan īpatnējo pasākumu ar nosaukumu Zemlika. Šis «mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls» (tā tas tiek oficiāli pieteikts) nu jau trešo reizi notiek Latvijas mazākajā pilsētā Durbē, šoreiz – 25. un 26. oktobrī.
Gluži vai neticami, ka simpātiskā gaišmate Šerila Krova pārsniegusi piecdesmit gadu slieksni (ja precīzāk – viņai ir 51), taču vēl neticamāk šķiet tas, ka pēc divdesmit gadu ilgās solokarjeras var sadomāt uzsākt kaut ko relatīvi jaunu.
Kanādiešu „speed & thrash metal” komanda „Annihilator” pieskaitāma pie ilgdzīvotājiem – tā pastāv jau no 1984. gada, lai arī nav skaidrs, kā un kāpēc tā pastāv...
Britu elektroniskās mūzikas dueta „Goldfrapp”, kura sastāvā ir Elisone Goldfrapa un Vils Gregorijs, sestais studijas albums - tam it kā vajadzēja dot atbildi uz jautājumu, kas samilza pēc 2010. gadā izdotā CD „Head First” klajā nākšanas, proti, vai te kaut kas vēl būs vai nē?
Šosestdien, 12. oktobrī, koncertzālē „Palladium” notiks Fēliksa Ķiģeļa koncerts „20 gadi uz skatuves” – pat neticas, ka tik daudz, jo spurainais Ķiģelis juniors vienmēr šķitis kā divdesmitgadīgs.
Šie somu glemroka puiši pirms pāris gadiem latvju zemē bija visnotaļ populāri – viņi kopā ar Ivo Fominu ierakstīja slavenā Ziemassvētku hita „Jingle Bells” versiju, bet pēc tam uzstājās Latvijas Mūzikas Ierakstu „Gada balvas” pasākumā, izpildot savu tā laika (un laikam arī šo laiku) vislabāko hitu „Beautiful Bomb”.
Skotu grupa „Franz Ferdinand” savulaik sevi pieteica ļoti skaļi, taču pamazām viņu baterijas laikam nosēdās – vienubrīd pat šķita, ka Aleksa Kapranosa stūrētā brigāde jau sen aizgājusi pa skuju taku, taču izrādās, ka nē un tam labākais apliecinājums ir grupas jaunākais studijas albums.
Šopiektdien, 4. oktobrī, Rīgas klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies vācu hārdroka leģenda Udo Dirkšneiders ar savu blici “U.D.O.” – leģendārs vīrs, ko varētu salīdzināt vienīgi ar... Hmmm… Patiesībā – nav pat ar ko salīdzināt!
Izrādās, ka kādreizējā grupas „Napalm Death” ģitārģēnija Bila Stīra komanda joprojām ir dzīva: lai gan 1995. gadā ņemtā pauze it kā tika piebeigta jau 2007. gadā, pēdējais ieraksts diskogrāfijā bijis 1996. gadā izdotais albums „Swansong”.
Industriālā roka ģēnijs Trents Reznors ir atgriezies! Iepriekšējais „deviņcollīgo naglu” albums veikalu plauktos bija redzams pirms pieciem gadiem, nu beidzot atkal tapis kaut kas jauns.
Līvu laukumā esošajā „Rockabilly House” divas dienas, 27. un 28. septembrī, tiks piedāvāts labs koncerts tiem, kuriem tīkams īsts rokenrols – te uzstāsies Harijs Fontana.
Elisones Mojetas vārds mūzikas cienītājiem asociējas ar duetu „Yazoo”, kurā viņa astoņdesmito gadu pirmajā pusē bija līdztiesīga Vinsa Klārka dziedāšanas partnere. Šis duets pasaules slavu ieguva jau ar pirmo singlu „Only You” un labu laiku turējās sintīpopa elitē.
Šopiektdien, 20. septembrī klubā “Nabaklab” notiks pasākums, ko nudien nevajadzētu laist garām - Baltijas “punk”, “hardcore”, “crust” un “grind”mūzikas izlases “Thrashin’ Over The Baltics” prezentācija. Izlases mērķis - parādīt plašākai auditorijai, kas aktuāls šajā jomā notiek mūsu reģionā.
Klubs „Melnā piektdiena” savu rudens/ziemas sezonu simboliski atklāja jau pirms kāda laika, piektdien te risinājās iespaidīgs nakts koncerts (liela daļa publikas no „Skyforger” uzstāšanās
Glāzgoviešu postbritpopa četrinieka „Travis” pēc skaita septītais studijas albums vispirms tika publicēts žurnāla "Rolling Stone" tīmekļa vietnē internetā un tikai pēc tam CD formātā nonāca veikalu plauktos – tas gan pasaules mūzikas praksē vairs nav nekas jauns.
Savas 18. dzimšanas dienas priekšvakaru grupas Carnival Youth mūziķi Emīls un Edgars Kauperi aizvadīja, koncertējot Jaunās Teikas pagalmā un priecējot vairāk nekā 400 Baltās nakts apmeklētājus.