Pirmdien, 21.maijā Pārventas bibliotēkā notika divu jaunu, šajā pavasarī iznākušu grāmatu prezentācija un tikšanās ar grāmatu autoriem- dzejnieku, rakstnieku un tulkotāju Sergeju Moreino un rakstnieci un tulkotāju Mairu Asari.
Ventspils muzejs kopā ar citiem Latvijas muzejiem naktī no sestdienas uz svētdienu iesaistījās ļaužu atzītajā Eiropas muzeju akcijā Muzeju nakts, kurai šogad bija tikusi tēma Zilā krāsa-jūra. Pēdējā ir daļa no Rainim aizņemtajām rindām: „Dies saulīte atkal trīskrāsaina: Drīz zila, drīz zaļa, drīz sarkana”, no kuras nākotnē tiks atvasinātas vēl divas Muzeju nakts tēmas- „Zaļā krāsa – mežs” (2013) un „Sarkanā krāsa – dzintars” (2014).
Šogad Ventspils jau otro reizi uzņems pasaulē populārāko mākslas un mecenātisma projektu „Govju parāde Ventspils 2012“. Govju parādes ieskaņas pasākumā vienkopus pulcējās projektā iesaistītie mākslinieki, kuri no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga saņēma speciālu darba priekšautu un vēlējumu, lai gotiņas top krāšņas un radoši piepildītas.