Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_downwardGripa

Pāvests Francisks, kuram pērn decembrī apritēja 87 gadi, kārtējo reizi ir atcēlis savus darba pienākumus trauslās veselības dēļ. Pirmdien visas tikšanās tika atceltas pastāvīgu, bet vieglu gripas simptomu dēļ, teikts Vatikāna preses biroja īsajā paziņojumā.
2.mar Portāls nra.lv
Nesenie pētījumi ir parādījuši, ka zema gaisa temperatūra patiešām var izraisīt saslimšanu, jo tiek bojāta imūnā aizsargjosla mūsu degunā, raksta "euronews.com".
22.feb Portāls nra.lv
Pagājušās nedēļas (05.02. - 11.02.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, tomēr turpinās saslimstības ar gripu pieaugums. No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 15 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem 15 mirušajiem bez gripas bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.
14.feb Portāls nra.lv
Pagājušās nedēļas (29.01. - 04.02.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, toties turpinās gripas saslimstības pieaugums. No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 13 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem 13 mirušajiem bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.
7.feb Portāls nra.lv
Pagājušās nedēļas gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par vidēji strauju gripas saslimstības pieaugumu.
31.jan Ziņu aģentūra LETA
Pagājušās nedēļas (15.01. - 21.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, toties turpinās gripas saslimstības pieaugums. Kopš gada sākuma ir saņemta informācija par 5 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visi mirušie bija vecuma grupā virs 70 gadiem, viņiem bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu, informē SPKC.
24.jan Portāls nra.lv
Ir sākusies gripas epidēmija, turklāt arī saslimstība ar citiem vīrusiem un saaukstēšanos ir augsta! Kā šajā laikā stiprināt organismu, ko darīt pie pirmajiem gripas un saaukstēšanās simptomiem un kā atgūt spēkus un uzlabot pašsajūtu pēc gripas un citu vīrusu izslimošanas, skaidro farmaceite Ilze Priedniece.
23.jan LifeHacks.lv
Pagājušās nedēļas (08.01. - 14.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita stabilizāciju, toties saslimstība ar gripu turpina pieaugt.
17.jan Portāls nra.lv
Turpinot pieaugt gripas izplatībai no 12.janvāra Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmiju. Vakcinācijas iestādēm pašreiz ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām.
16.jan Portāls nra.lv
Latvijā no pagājušās nedēļas ir izsludināta gripas epidēmija, tādēļ Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) no šodienas tiks noteikti ierobežojumi pacientu apmeklējumiem, informē slimnīca.
16.jan Ziņu aģentūra LETA
Latvijā izsludināta gripas epidēmija. Pieaugot gripas izplatībai un intensitātei, ar Covid-19 saslimušo skaits mazinās, liecina Slimību profilakses un kontroles centra informācija.
13.jan Inga Paparde
Infekciju slimību eksperte Dr. Maria Van Kerkhove, kura vada Pasaules Veselības organizācijas Epidēmiju un pandēmiju gatavības un profilakses nodaļu, brīdina par trīs slimībām, no kurām īpaši jāuzmanās 2024. gadā, raksta SkyNews.
2.jan Portāls nra.lv
Pagājušās nedēļas gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti aizvien uzrāda stacionēto Covid-19 pacientu skaita pieaugumu. Saslimstība ar gripu aizvien saglabājās zemā līmenī, tāpēc vakcinācijai ir īpaši labvēlīgs brīdis, ziņo Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
21.dec 2023 Portāls nra.lv
Iestājoties aukstākam laikam, par sevi arvien vairāk atgādina dažādi augšējo elpceļu vīrusi, tostarp gripa. Kopš sezonas sākuma ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 38 gripas gadījumi, un tiek prognozēts, ka gripas izplatība decembrī un janvārī kā ik gadu pieaugs. Apdrošināšanas sabiedrība ERGO atgādina par profilakses pasākumiem, kas palīdzēs izvairīties no saslimšanas.
19.nov 2023 LifeHacks.lv
Šajā gadā Latvijā vienlaikus cirkulēs gan gripas, gan Covid-19 vīrusi, taču ir grūti prognozēt, cik plaša un cik smaga varētu būt šo infekcijas slimību epidēmija, atzīst Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi. Šobrīd gripas saslimšanas gadījumi ir reģistrēti divās lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā un Daugavpilī, savukārt koronavīruss izplatās pa visu valsti, un salīdzinājumā ar septembra sākumu tā izplatība būtiski pieaugusi.
21.okt 2023 Inga Paparde
Šogad iedzīvotājiem būs pieejamas trīs dažādas gripas vakcīnas, vēsta Imunizācijas valsts padomes (IVP) vadītāja, profesore Dace Zavadska.
25.sep 2023 Ziņu aģentūra LETA
Nākamajai gripas sezonai valdība gatavojas iegādāties 135 000 pretgripas vakcīnu devu, kas izmaksās četrus miljonus eiro. Pagājušajā gripas epidēmijā nomira 62 cilvēki, kas ir pēdējos četros gados rekordliels nāves gadījumu no gripas skaits.
8.aug 2023 Inga Paparde
Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ir aizdomas par augsti patogēnās putnu gripas uzliesmojumu Daugavpils Esplanādes dīķī mītošo lielo ķīru populācijā, liecina PVD paziņojums mikroblogošanas vietnē "Twitter".
5.mai 2023 Ziņu aģentūra LETA
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām 2023.gada 20.aprīlī.
19.apr 2023 Portāls nra.lv
Iepriekšējā nedēļā, no 27.marta līdz 2.aprīlim, gripas vidējā intensitāte Latvijā samazinājusies un raksturota kā zema - 39,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 41,9). Pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs akūtos augšējo elpceļu infekciju (AAEI) gadījumos - 1 451 pacients jeb vidēji 1960,3 uz 100 000 iedzīvotājiem (iepriekš - 1830,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem). Augstāka saslimstība bērniem līdz 4 gadu vecumam.
5.apr 2023 Portāls nra.lv