Gripa

11.apr
Arī gripas vakcīnu iepirkšana Latvijā notikusi haotiski un novēloti, līdz ar to rudenī piedzīvots gripas vakcīnu deficīts, bet pašlaik noliktavās aizvien stāv neizlietotas potes, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
 
26.feb
Lai nepieļautu mājputnu inficēšanos ar putnu gripu, no šodienas līdz brīdim, kad epidemioloģiskā situācija Latvijā un Eiropā uzlabosies, mājputni jātur slēgtās telpās, informē Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).
 
25.feb
No piektdienas, 26.februāra, augsti patogēnās putnu gripas izplatības dēļ mājputnu turētājiem putni būs jātur slēgtās telpās, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām.
 
1.jan
Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēti seši gripas slimnieki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
18.dec 2020
Mirstība Covid-19 pacientu vidū ir gandrīz trīs reizes lielāka nekā sezonālās gripas pacientu vidū, teikts piektdien publicētā pētījumā.
 
13.dec 2020
Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēts viens gripas slimnieks, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
5.dec 2020
Otro nedēļu pēc kārtas Latvijā nav atklāts neviens gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
28.nov 2020
Pagājušajā nedēļā, no 16.novembra līdz 22.novembrim, Latvijā nav klīniski apstiprināts neviens jauns gripas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
22.nov 2020
Aizvadītajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs ziņots par diviem gripas gadījumiem un saslimstība saglabājusies starpsezonu līmenī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
18.nov 2020
Novembra pirmajā nedēļā - no 2. līdz 8.novembrim - Latvijā atklāts viens gripas gadījums, saslimstībai saglabājoties starpsezonu līmenī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
14.nov 2020
Zinātnieki ir atklājuši, kas palīdz labāk cīnīties ar Covid-19. Pēc viņu teiktā, vieglāk pārciest koronavīrusu palīdzēs vakcīna pret gripu.
 
8.nov 2020
Pagājušajā nedēļā Rīgā un Jūrmalā atklāti četri gripas gadījumi, un galvaspilsētā hospitalizēts ar gripu slims bērns, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) iknedēļas pārskats par akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas izplatību.
 
19.okt 2020
Ņemot vērā gripas vakcīnu saražošanas iespēju trūkumus un pieejamības problēmas visā pasaulē, šogad gripas vakcīnas nepietiks visiem senioriem, kuri vēlēsies tās saņemt, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" atklāja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
 
16.okt 2020
Aicināt visus vakcinēties pret gripu, lai samazinātu šīs vīrusa infekcijas slimības izplatību Covid-19 epidēmijas apstākļos, un tad atskārst, ka gripas vakcīnu visiem nepietiks. Saprotams, ka gripas vakcīnas kļūst par deficīta preci ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē, tomēr – vai ir izdarīts viss, lai mazinātu ažiotāžu ne tikai pēc maskām, bet nu jau arī pēc vakcīnu pieejamības.
 
14.okt 2020
Latvijā būtiski palielinājies iedzīvotāju pieprasījums pēc pretgripas vakcīnas, kā arī teju trīs reizes pieaudzis iepirkto vakcīnu apjoms, informēja Veselības ministrijā (VM).
 
7.okt 2020
Latvijai gripas vakcīnas nav piegādātas pietiekamā daudzumā, jo atbildīgās valsts institūcijas nav pilnvērtīgi gatavojušās gripas sezonai un vienojušās ar vakcīnu ražotājiem, sacīja "Mēness aptiekas" pārstāvis, veselības uzņēmumu grupas "Repharm" padomes loceklis Dins Šmits.
 
3.okt 2020
Sievietēm, kuras savus mazuļus gaida COVID - 19 pandēmijas un gripas sezonas laikā, rodas jautājumi par infekcijas slimību ietekmi uz savu un gaidāmā bērna veselību. Kā pasargāties, iesaka ginekoloģe reproduktoloģe, Klīnikas EGV vadītāja Dr. Zane Vītiņa.
 
29.sep 2020
Lai šajā gripas sezonā samazinātu risku gripas izplatībai un gripas izraisītiem smagiem veselības traucējumiem senioriem, kas ir vecāki par 65 gadiem, un personām ar hroniskām slimībām, valdība šodien veica noteikumu grozījumus, lai šīm sociālajām grupām pilnā apmērā kompensētu pretgripas vakcīnu.
 
13.sep 2020
Vairums jeb 67% Latvijas iedzīvotāju šogad pret gripu vakcinēties neplāno, liecina pētījumu kompānijas “Kantar TNS” veiktās aptaujas dati, tika vēstīts TV3 raidījumā "900 sekundes".
 
31.jūl 2020
Visā pasaulē ieviestie sociālās distancēšanās noteikumi jaunā koronavīrusa izplatības apturēšanai inficēšanos ar sezonālo gripu samazinājuši līdz rekordzemai atzīmei, liecina sākotnējie dati.