Gripa

14.jun
ASV veselības aizsardzības amatpersonas ir paziņojušas par diviem H1N1 gripas "dubulto mutantu" celmu gadījumiem cilvēkiem.
12.mai
Pēc zinātnieku domām, gripa ir patogēns, kas, visticamāk, tuvākajā nākotnē izraisīs jaunu pandēmiju, vēsta "The Guardian".
8.mai
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) šajā gripas sezonā no gripas vai tās izraisītām komplikācijām miris 51 pacients, liecina slimnīcas statistikas dati par šajā sezonā ar gripas infekciju saslimušajiem pacientiem, kuru slimības gaita bija smaga un kritiska.
24.apr
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām ar 2024.gada 25.aprīli.
11.apr
Latvijā pagājušajā nedēļā turpināja mazināties saslimstība ar gripu un Covid-19, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
27.mar
Pagājušās nedēļas (18.03. - 24.03.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits.
20.mar
Pagājušās nedēļas (11.03.-17.03.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits.
13.mar
Pagājušās nedēļas (04.03. - 10.03.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa rezultāti liecina, ka turpina samazināties gripas un Covid-19 pacientu skaits. Nedēļas laikā gripa izdzēsusi 5 cilvēku dzīvības sasniedzot 35 nāves gadījumus kopumā visa monitoringa laikā (no 2023.gada 40. nedēļas). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas un neviens no viņiem nav bijis vakcinēts pret gripu šajā sezonā, informē SPKC.
6.mar
Pagājušās nedēļas (26.02. - 03.03.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, tomēr saslimstība ar gripu turpina turēties iepriekšējo nedēļu līmenī. Nedēļas laikā gripa izdzēsusi 4 cilvēku dzīvības, sasniedzot 30 nāves gadījums kopumā visa monitoringa laikā (no 2023.gada 40. nedēļas). Visiem mirušajiem vēl bez gripas bijušas arī vairākas blakussaslimšanas un neviens no viņiem nav bijis vakcinēts pret gripu šajā sezonā, informē SPKC.
6.mar
Pagājušās nedēļas laikā gripa izdzēsusi četru cilvēku dzīvības, sasniedzot kopumā 30 nāves gadījumus visa monitoringa laikā no tā sākuma pagājušā oktobrī, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
2.mar
Pāvests Francisks, kuram pērn decembrī apritēja 87 gadi, kārtējo reizi ir atcēlis savus darba pienākumus trauslās veselības dēļ. Pirmdien visas tikšanās tika atceltas pastāvīgu, bet vieglu gripas simptomu dēļ, teikts Vatikāna preses biroja īsajā paziņojumā.
22.feb
Nesenie pētījumi ir parādījuši, ka zema gaisa temperatūra patiešām var izraisīt saslimšanu, jo tiek bojāta imūnā aizsargjosla mūsu degunā, raksta "euronews.com".
14.feb
Pagājušās nedēļas (05.02. - 11.02.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, tomēr turpinās saslimstības ar gripu pieaugums. No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 15 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem 15 mirušajiem bez gripas bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.
7.feb
Pagājušās nedēļas (29.01. - 04.02.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī slimnīcās ārstēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, toties turpinās gripas saslimstības pieaugums. No monitoringa sākuma (2023.gada 40. nedēļa) saņemta informācija par 13 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visiem 13 mirušajiem bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu šajā sezonā.
31.jan
Pagājušās nedēļas gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par vidēji strauju gripas saslimstības pieaugumu.
24.jan
Pagājušās nedēļas (15.01. - 21.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti liecina par inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita samazināšanos, toties turpinās gripas saslimstības pieaugums. Kopš gada sākuma ir saņemta informācija par 5 mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu. Visi mirušie bija vecuma grupā virs 70 gadiem, viņiem bija vairākas blakus saslimšanas un neviens no viņiem nebija vakcinēts pret gripu, informē SPKC.
23.jan
Ir sākusies gripas epidēmija, turklāt arī saslimstība ar citiem vīrusiem un saaukstēšanos ir augsta! Kā šajā laikā stiprināt organismu, ko darīt pie pirmajiem gripas un saaukstēšanās simptomiem un kā atgūt spēkus un uzlabot pašsajūtu pēc gripas un citu vīrusu izslimošanas, skaidro farmaceite Ilze Priedniece.
17.jan
Pagājušās nedēļas (08.01. - 14.01.) gripas, Covid-19 un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa* rezultāti liecina par inficēto un arī stacionēto Covid-19 pacientu skaita stabilizāciju, toties saslimstība ar gripu turpina pieaugt.
16.jan
Turpinot pieaugt gripas izplatībai no 12.janvāra Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmiju. Vakcinācijas iestādēm pašreiz ir iespēja izmantot to rīcībā esošās valsts apmaksātās vakcīnas, lai vakcinētu ikvienu iedzīvotāju, t.i. ārpus riska grupām.
16.jan
Latvijā no pagājušās nedēļas ir izsludināta gripas epidēmija, tādēļ Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS) no šodienas tiks noteikti ierobežojumi pacientu apmeklējumiem, informē slimnīca.