Gripa

23.mai 2020
Iegūstot papildu datus no Nāves cēloņu reģistra, no gripas mirušo skaits šosezon pieaudzis par trim jeb līdz 26, liecina Slimību profilakses un kontroles centra jaunākais pārskats.
 
23.apr 2020
Gripas sezonai tuvojoties beigām, pagājušajā nedēļā reģistrēti vien daži jauni saslimšanas gadījumi, un arī saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām turpina samazināties, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
2.apr 2020
Aizvadītajā nedēļā gripas un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju intensitāte turpinājusi samazinājusies, tomēr ziņots par trim jauniem nāves gadījumiem cilvēkiem ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
 
26.mar 2020
Lai arī gripas epidēmija Latvijā ir beigusies, aizvien tiek reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi, turklāt 19 gripas pacienti aizvadītājā nedēļā nonākuši slimnīcā, kā arī reģistrēts viens nāves gadījums gripas pacientam, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
 
23.mar 2020
Uzņēmēja Viļa Krištopana meita Nikola Krištopane 2009.gadā bija saslimusi ar tā saukto cūku gripu, kas pirms Covid-19 vīrusa pandēmijas bija viena no lielākajām pēdējā laika gripas pandēmijām. Pēc saslimšanas viņa joprojām izjūt veselības problēmas, vēstīts Jura Vaidakova materiālā "Nikola Krištopane arī bija gripas pandēmijas upure" izdevumā "Kas Jauns".
 
18.mar 2020
Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa dati liecina, ka pēdējo divu nedēļu laikā pacientu skaits, kuri vērsušies pēc medicīniskās palīdzības un kuriem klīniski diagnosticēta gripa, nevienā no monitoringā iesaistītajām teritorijām nebija pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, līdz ar to SPKC paziņo par gripas epidēmijas beigām - 2020.gada 19.martā. *
 
14.mar 2020
Pagājušajā nedēļā Latvijā būtiski samazinājusies gripas intensitāte, saslimstībai nokrītoties līdz 25 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, tomēr Daugavpilī reģistrēti vairāk gripas saslimušo nekā februāra pedējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
6.mar 2020
Bulgārija piektdien izsludinājusi valsts mēroga gripas epidēmiju, slēgusi skolas un aizliegusi plānotās operācijas.
 
6.mar 2020
Gripas intensitāte Latvijā turpina samazināties, vienlaikus ievērojams skaits iedzīvotāju ik nedēļu vēršas pie mediķiem ar augšējo elpceļu infekcijām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.
 
1.mar 2020
Pagājušajā nedēļā gripa laupījusi viena cilvēka dzīvību, līdz ar to kopumā šosezon no gripas miruši 14 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārskats.
 
20.feb 2020
Lai gan gripas saslimstība valsts mērogā samazinās, Gulbenē, Rīgā un Jēkabpilī intensitāte pieaugusi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūto augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.
 
13.feb 2020
Pagājušajā nedēļā Latvijā ir kritusies gripas saslimstība un kopumā reģistrēti 60 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūto augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.
 
30.jan 2020
Pagājušajā nedēļā gripas vai tās izraisītas pneimonijas dēļ slimnīcās ievietoti 98 pacienti, līdz ar to kopumā šosezon ar šo infekciju stacionēti 878 iedzīvotāji, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa pārskats.
 
23.jan 2020
Pagājušajā nedēļā trīs cilvēki miruši no gripas, līdz ar to kopumā šosezon no gripas miruši jau 13 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
 
20.jan 2020
Laikā, kad apkārt arvien apņēmīgāk rosās vīrusi, no saslimšanas nav pasargāts neviens. Tomēr nereti tieši bērni ir tie, kurus vīrusi skar visbiežāk. To izplatību sekmē kopīga uzturēšanās visu dienu bērnudārza un skolas telpās. Kā vīrusu laikā no saslimšanas pasargāt gan pašus mazākos, gan skolas vecuma bērnus? Ieteikumos dalās BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.
 
18.jan 2020
ASV kāda četrus gadus veca meitene gandrīz nomirusi no gripas. Lai arī bērns izdzīvojis, viņa zaudējusi redzi, vēsta CNN.
 
16.jan 2020
Šīs ziemas gripas sezonā ar gripu vai tās izraisītām komplikācijām miruši desmit pacienti, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati. Visi pacienti miruši stacionārajās ārstniecības iestādēs. Taču kopumā pacientu skaits ar gripas infekciju, kuri nonākuši slimnīcās, ir samazinājies.
 
16.jan 2020
Šobrīd ir zināmi vairāk nekā 100 elpceļu vīrusu paveidi, un tipiskajā vīrusu aktivitātes sezonā mums ir izredzes saslimt katrreiz ar citu – vienreiz tas ir rinovīruss, citreiz adenovīruss, gripas vīruss vai paragripas vīruss...
 
10.jan 2020
Pagājušajās divās nedēļās no gripas miruši vēl četri cilvēki, savukārt kopš sezonas sākuma 30.septembrī - septiņi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.
 
30.dec 2019
Aizvadītajās divās nedēļas ziņots par šosezon pirmajiem trim nāves gadījumiem saistībā ar gripas infekciju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) publiskotais gripas un akūtu augšējo elpceļu infekciju monitoringa jaunākais pārskats.