16. marts

16.mar
Leģionāru piemiņas diena jeb vienkārši 16. marts ir neoficiāla piemiņas diena, kad Latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin Latvijas iedzīvotājus, kuri cīnījās Trešā reiha bruņotajos spēkos Latviešu leģiona sastāvā. No 1998. gada leģionāru piemiņas diena kļuva par asu strīdu jautājumu, visasākās diskusijas bija par gājienu, kas notiek no Vecrīgas līdz Brīvības piemineklim. Lielākie piemiņas pasākumi notiek Rīgā un Tukuma rajona Lestenē, kur atrodas leģionāru brāļu kapi. 16. martā, tradicionāli tiek rīkoti pasākumi latviešu leģionāru piemiņai, taču saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanai noteiktajiem pasākumiem, tie ir atcelti un iedzīvotāji aicināti karavīrus atcerēties mājās, iededzot sveces, vai arī ziedus piemiņas vietās nolikt individuāli.
 
18.mar 2019
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ir izvairīgs komentāros par koalīcijas partijas pārstāvju dalību 16. marta gājienā un atgādina, ka bija aicinājis karavīrus pieminēt Lestenes brāļu kapos.
 
15.mar 2019
Rīt ir viena no kontroversiālākajām Latvijas sabiedrības atzīmētākajām piemiņas dienām – pieminēsim Latvijas karavīrus, kuri Otrā pasaules kara laikā cīnījās nacistiskās Vācijas armijas sastāvā. Kopš Krievija anektēja Krimu, šī ir arī diena, kad saasinās Nacionālās apvienības attiecības ar valdības galvu. Arī šis gads nebūs izņēmums.
 
15.mar 2019
«Pie mums atnāca kāds cilvēks, kura brālis – leģionārs – bija pazudis karā. Arī padomju okupācijas laikā nekādas ziņas par viņu nepienāca. Mēs pirms dažiem gadiem viņu atradām Zēdelgemas karagūstekņu nometnes sarakstos. Viņš pēc atbrīvošanas bija devies uz Austrāliju, tur 80. gados bijušais leģionārs aizgāja viņsaulē. Šeit dzīvojošajam brālim par to nebija nekādas informācijas. Viņš, uzzinājis Austrālijas brāļa likteni, apraudājās... Iespējams, ka Austrālijā dzīvojušais brālis ir mēģinājis sazināties ar Latvijā mītošo, bet vēstule, visticamāk, nonāca cenzētāju rokās... Un viss. Brāļi netikās. Tas ir tikai viens stāsts no simtiem līdzīgu: karš izšķīra, iznīcināja ģimenes, un šīs personiskās traģēdijas nav iespējams aizmirst,» stāsta Jānis Tomaševskis.
 
13.mar 2019
Provokāciju risks 16. marta pasākumos pastāv, bet pagaidām nav pamata lielām bažām, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
 
12.mar 2019
Valsts drošības dienests (VDD) prognozē, ka 16. marta pasākumos piedalīsies arī radikāli noskaņotas personas, cenšoties realizēt savas personiskās intereses, informēja VDD.
 
25.feb 2019
Koalīcijas partneri neatbalsta ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu, līdz ar to nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) nevirzīs šo ieceri izskatīšanai parlamentā.
 
25.feb 2019
Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) rosina koalīciju pārrunāt ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.
 
26.okt 2018
Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien pieņemtā nesaistošā rezolūcijā nosodījis neofašistu vardarbības palielināšanos Eiropā, tajā pieminot arī Latviju un 16.marta leģionāru piemiņas dienu, liecina EP publicētā informācija.
 
15.mar 2018
Saeima šodien nolēma noraidīt nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ierosinājumu 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.
 
10.mar 2018
Koalīcijas partneri pagaidām nesteidz paust atbalstu nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) ierosinājumam 16.martu noteikt par oficiālo latviešu karavīru atceres dienu.
 
20.mar 2017
Tā dēvētie "antifašisti" no mītiņa leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā atteikušies, jo secinājuši, ka viņiem ierādītajā vietā nespēs piesaistīt sev uzmanību, laikrakstā "Segodna" skaidrojis "antifašists" Aleksandrs Giļmans, kuru policija 16.martā aizturēja par sapulču, gājienu un piketu norises kārtības pārkāpšanu.
 
16.mar 2017
Drošības policija (DP) leģionāru piemiņas dienā strādās pastiprinātā režīmā, savukārt Valsts policija (VP) darbosies pēc speciāli izstrādāta plāna, vēsta DP un VP.
 
16.mar 2017
Šodien Rīgā norisināsies tradicionālie leģionāru piemiņas dienas pasākumi un protesti pret tiem.
 
15.mar 2017
Saistībā ar Leģionāru piemiņas dienas pasākumiem ierobežos satiksmi Brīvības pieminekļa apkārtnē un Vecrīgā, informēja Rīgas domē.
 
14.mar 2017
Drošības pasākumu īstenošanai Valsts policija (VP) arī šogad 16.martā Brīvības pieminekļa laukumā izvietos dzeltenās norobežojošās barjeras, informē VP preses pārstāvis Dairis Anučins.
 
14.mar 2017
Šorīt intervijā raidījumā "900 sekundes" Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis apgalvoja, ka ja nekas netiks mainīts, tad no Latvijas aizbraukušajiem patvēruma meklētājiem, kuri tiks atgriezti atpakaļ, draud dzīvošanas uz ielas.
 
14.mar 2017
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) neatklāj, vai un cik cilvēki iekļauti tā dēvētajā "melnajā sarakstā" saistībā ar 16.marta pasākumiem, kad tiks pieminēti latviešu leģionāri.
 
13.mar 2017
Provokāciju riski leģionāru piemiņas dienā šogad ir līdzīgi kā iepriekšējos gados, atklāj Drošības policija (DP).
 
11.mar 2017
Nākamnedēļ, 16.martā, pieteiktajā gājienā biedrības "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pati plāno pulcēt ap 100 dalībniekus, informē Limbažu nodaļas valdes priekšsēdētājs Gunārs Grīnbergs.