ASV nekavējoties atcels pārtraukumu izlūkdatu apmaiņā un atsāks sniegt Ukrainai militāro palīdzību, teikts ASV un Ukrainas kopīgajā paziņojumā par otrdien notikušo tikšanos Džidā Saūda Arābijā.
ASV un Ukrainas delegāciju sarunās Džidā, Saūda Arābijā, darbs turpinās, komentējot sarunu pirmās daļas rezultātus, platformā "Telegram" otrdien pauda Ukrainas prezidenta biroja vadītājs Andrijs Jermaks.
Lidrobotu uzbrukumam Maskavai un Maskavas apgabalam vajadzētu pamudināt Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu piekrist Ukrainas ierosinātajam pamieram gaisā, otrdien paziņojusi Kijiva.
Sarunās ar ASV, kas notiks Saūda Arābijā, Ukrainas delegācija ierosinās noteikt pamieru jūrā un aizliegt veikt liela attāluma triecienus, atsaucoties uz avotiem, ziņo “Suspilne”.
Otrdien Saūda Arābijā gaidāmajās sarunās ar ASV amatpersonām Kijiva rosinās noslēgt vienošanos ar Krieviju par pamieru gaisā un jūrā, ziņu aģentūrai AFP pirmdien apliecināja Ukrainas amatpersona.
Polija grasās lauzt līgumu ar “Starlink” saistībā ar iespējamo Ukrainai paredzēto termināļu slēgšanu, bet Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis asi reaģēja uz Īlona Maska paziņojumu, kurā tika dots mājiens uz iespēju atslēgt “Starlink” Ukrainas militārpersonām, raksta “dialog.ua”.
ASV miljardieris Īlons Masks solījis neatslēgt Ukrainu no "Starlink" satelītu termināļiem, vienlaikus apgalvojot, ka bez "Starlink" visa Ukrainas fronte sabruktu.
ASV prezidents Donalds Tramps saviem padomniekiem licis saprast, ka tikai ar vienošanos par Ukrainas derīgajiem izrakteņiem vien nebūs pietiekami, lai atsāktu Savienoto Valstu palīdzības sniegšanu Kijivai, vēsta telekanāls NBC, atsaucoties uz avotiem.
ASV lēmums pārtraukt militārās izlūkošanas informācijas nodošanu Ukrainai palīdzējis Krievijai frontē virzīties uz priekšu, kā rezultātā pēdējās dienās kritis liels skaits ukraiņu karavīru, atsaucoties uz augsta ranga Rietumu un Ukrainas amatpersonām, ziņo žurnāls "Time".
Taivāna mācās no Ukrainas uzņēmumiem, kas turpina darboties Krievijas izvērstā iebrukuma laikā, trešdien aģentūrai “Reuters” sacīja augsta Taivānas amatpersona. Neatkarīgā sala paātrina ārkārtas situāciju plānošanu saistībā ar pastiprinātiem draudiem no Ķīnas.
Krievijas mērķi karā pret Ukrainu paliek nemainīgi, viņi no tiem nav atteikušies un par to runā publiski. To intervijā Ukrinform sacīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs Kirils Budanovs. "Viņu augstākais vadītājs saka, ka speciālās militārās operācijas mērķi ir jāsasniedz. Taču "Kijiva trīs dienās" izvērtās par pilna mēroga iebrukuma trešo gadadienu. Tātad acīmredzot, kā saka, kaut kas "nogāja greizi", viņš piebilda.
ASV prezidents Donalds Tramps piektdien paziņojis, ka, viņaprāt, cenšoties panākt mieru, vieglāk esot sadarboties ar Krieviju nekā ar Ukrainu un ka viņš uzticoties Krievijas diktatoram Vladimiram Putinam.