Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_downwardGatavi pavasarim

Lai pavasara ģenerālo tīrīšanu padarītu efektīvu un pārdomātu, "Maxima Latvija" kopā ar uzkopšanas servisu "LIIR" apkopojuši piecus svarīgākos mājas uzkopšanas soļus. Pavasara ģenerāltīrīšana ir viens no svarīgākajiem mājas uzkopšanas notikumiem gadā. Latvijas ģimenes ierasti tīrīšanai velta līdz divām stundām nedēļā un aktīvi izmanto arī mājas uzkopšanas līdzekļus, liecina "Snapshot" veiktā aptauja pēc "Maxima Latvija" pasūtījuma. Vispopulārākie produkti ir trauku mazgāšanas līdzeklis, ko iegādājas 92%, veļas pulveris un tualetes tīrīšanas līdzekļi, ko izmanto 91% aptaujāto. Visretāk sadzīves ķīmiju Latvijas iedzīvotāji izmanto mēbeļu ikdienas kopšanai - puse aptaujāto (50%) iegādājas mīksto mēbeļu kopšanas līdzekli, bet 41% - mēbeļu pulieri. Lai ģenerā tīrīšanas būtu efektīva, "Maxima Latvija" kopā ar uzkopšanas servisa "LIIR" eksperti Velgu Kopci ir izveidojuši piecu soļu plānu mājas uzkopšanai.
11.apr 2019 LifeHacks.lv
Ņem vērā! Vislabāk svaru zaudēt palīdz stingras diētas, kuras strikti ierobežo kaloriju daudzumu vai liek izslēgt no ēdienkartes kādas produktu grupas. Efekts parasti ir īslaicīgs, diēta nogurdina, beidzas ar pārēšanos, un svars drīz atgriežas ar uzviju. Ja ievēro šādu diētu ilgstoši, tas kaitē veselībai, jo veselīgā diētā jābūt iekļautām visām uzturvielu grupām.
4.apr 2019 Zenta Sokolova
«Raugoties gada griezumā, parasti par diētām daudzi sāk runāt pavasarī, kad gatavojas peldkostīmu sezonai, tad arī sporta zāles piepildās ar cilvēkiem. Vasarā varbūt mazāk par to domā, bet jautājums atkal aktualizējas, kad tuvojas Ziemassvētki un jāvelk mazā melnā kokteiļkleita,» savos vērojumos dalās dietoloģe Lolita Neimane.
3.apr 2019 Ilze Zonne
Pavasaris ir īstais laiks, lai īstenotu kādu sen kārotu apņemšanos. Vai vēlies kādu no sava mājokļa istabām pārvērst līdz nepazīšanai? Tad ķeries tik klāt! Seko soli pa solim apkopotajiem padomiem un nebaidies eksperimentēt. Rezultāts tevi noteikti patīkami pārsteigs.
1.apr 2019 Beāte Purmale
Tuvojoties pavasarim, aizvien biežāk izvēlamies vieglākus produktus un “zaļāku” ēdienkarti, lai uzmundrinātu ķermeni un prātu, kas mostas no ziemas miega. Pievienojot svaigiem produktiem gaļu vai jūras veltes, salāti var aizstāt pilnvērtīgu pusdienu maltīti, bet kombinācijā ar pikantām un eksotiskām mērcēm – aizvest garšu sapņu ceļojumā uz jebkuru pasaules vietu. Sākoties svaigo salātu sezonai, Rimi Gardēži iesaka aizmirst par ziemas rasoliem un izvēlēties vieglas un veselīgas izejvielas!
31.mar 2019 LifeHacks.lv
Skriešana ir viens no visizplatītākajiem sporta veidiem, kas katram no mums ir pieejams pilnīgi bez maksas: mēs varam skriet, kad un kur vēlamies, neatkarīgi no fitnesa klubu pakalpojumu cenām un darba laikiem. Ik gadu skrējēju kļūst arvien vairāk - tam pierādījums ir pieaugošais ikgadējo maratonu dalībnieku skaits. No tiem lielākais maratons notiks jau maijā. Regulāra skriešana patiešām stiprina veselību, tomēr, kā pauž pieredzējis treneris Edijs Cīrulis, daudzi nevis stiprina organismu, bet gan kaitē sev - piemēram, sāk gatavoties maratoniem pēdējā brīdī. "Skriešana ir populāra, jo tā ļauj salīdzinoši ātri un absolūti bez maksas sakārtot ķermeni un iegūt vēlamās formas. Taču daudzi pieļauj nopietnas kļūdas, kas var novest pie muguras un locītavu traumām, kā arī sirds slimībām," komentē E. Cīrulis.
30.mar 2019 LifeHacks.lv
Nogurums, vājums, miegainība vai šķietami uz neatgriešanos zudis skaistums… Kurš gan pavasarī nav izjutis kādu no šīm problēmām! Viens no galvenajiem cēloņiem ir hipovitaminoze – viens no vitamīnu disbalansa veidiem, nepietiekams vitamīnu daudzums organismā, kura cēlonis un vienlaikus arī risinājums meklējams galvenokārt uzturā. Kā sevi apgādāt ar trūkstošajiem vitamīniem, konsultē "Euroaptiekas" farmaceite Ieva Zvagule.
29.mar 2019 LifeHacks.lv
Saltajai ziemai varam teikt ardievas un sākt gatavoties pavasarīgam laikam. Šajā gadalaikā piedienēs pie mēteļa kombinēt dažādas košas un plandošas šalles. Neaizmirsti, ka šis aksesuārs var kalpot arī kā galvas rota. Piedāvājam 5 veidus, kā iespējams apsiet šalli.
28.mar 2019 Beāte Purmale
Pavasaris virmo ne tikai sirdī, bet arī gaisā. Ja gribi mājās tikt pie brangiem lociņu krājumiem, uzlabot telpaugu izskatu vai pagatavot dabīgo mēslojumu, ieskaties mūsu apkopotajos ieteikumos un ķeries tik klāt!
27.mar 2019 Beāte Purmale
Līdz ar pavasara iestāšanos, siltums, gaišums un krāsas ienāk arī mājas vidē. Uzņemot viesus vai kopīgi ieturot maltītes ar ģimeni, svarīgs ir ne tikai tas ko liek galdā, bet arī tas, kā tas ir noformēts un dekorēts un kādas sajūtas raisa. Iedvesmojošas un radošas, sabiedrībā zināmas personības dalās savos ieteikumos par pavasarīga galda klāšanu, atklājot un nodemonstrējot šīs sezonas tendences.
26.mar 2019 LifeHacks.lv
Fitnesa treneris un Rimi Labākai dzīvei eksperts Kārlis Birmanis uzsver:  galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties ēdienkarti – lai uzturu veidotu vienkārši un dabiski jeb, kā saka Kārlis Birmanis, “patiesi” produkti: dārzeņi, graudaugi, gaļa un zivis, iespēju robežās izvairoties no pusfabrikātiem un nezināmas izcelsmes piedāvājumiem ēdnīcās.
26.mar 2019 LifeHacks.lv
Nav noslēpums, ka bērniem šad tad vecākiem par prieku patīk mājās sarīkot kādu teātra izrādi vai koncertu. Lai domas pārtaptu darbos, pamēģini no dažādiem sadzīviskiem priekšmetiem kopā ar mazajiem ķipariem uzmeistarot mūzikas instrumentus! Būsi pārsteigts, cik to skaņa būs pozitīvi uzlādējoša.
25.mar 2019 Beāte Purmale
“Pirms pavasara sezonas mēs iesakām kārtīgi pārbaudīt motociklus, jo ir ļoti bīstami tā vienkārši uzkāpt uz sava dzelzs rumaka un braukt bez apskates. Savukārt, ja mēs runājam par automašīnām, tad svarīgi ir atbrīvoties no ziemā uzkrātajiem nelabvēlīgajiem reaģentiem un parūpēties gan par salonu, gan virsbūvi,” norāda Leonīds Pavlovs “Inchcape Motors Latvia” pārstāvis.
25.mar 2019 LifeHacks.lv
Katram no mums ir kāds iecienītākais olu pagatavošanas veids. Cilvēki gatavi olas ēst gan vārītas, gan ceptas, gan jēlas. Taču neatkarīgi no tā, kā olas izmantojam, no tām vienmēr kaut kas paliek pāri – čaumalas. Turklāt izrādās, ka arī tām var būt vairāki pielietojumi. Tāpēc tā vietā, lai čaumalas izmestu, AS Balticovo un iesaka izmēģināt kādu no šīm idejām.
24.mar 2019 Ilze Šteinfelde
Vieni no pavasara vēstnešiem noteikti ir strazdi. Un, kā izrādās, veiklākie jau ir atlidojuši un gatavi pavasara tīrīšanai vecajos būrīšos, kā arī lūkojas pēc jauniem. Mums atliek ķerties klāt un palīdzēt mazajiem draugiem!
23.mar 2019 Lelde Veinberga
Beidzot pienācis pavasaris – dienas kļūst garākas par naktīm, svaigs gaiss un saulainās pastaigas sagādā daudz prieka gan cilvēkiem, gan četrkājainajiem draugiem, kuriem tā ir arī ikdienišķa nepieciešamība. Jāatceras, ka publiskas vietas nav pašu mājas pagalms un pat vislielākajā mīlestībā sunim nedrīkst ļaut skraidīt, kur ienāk prātā. Tomēr Rīgā ir atpūtas vietas, kur īpaši padomāts ne tikai par cilvēku, bet arī suņu labsajūtu.
22.mar 2019 LifeHacks.lv
Pavasaris ir laiks, kad mostas daba un līdz ar to cilvēki paliek arvien dzīvīgāki un priekpilnāki. Ievies savā mājoklī pavasarīgas vēsmas, pagatavojot burvīgu ziedu dekoru. Seko soli pa solim dekora pagatavošanas gaitai un uzdarini to!
21.mar 2019 Beāte Purmale
Tuvojoties siltajam laikam, dāmām atgriežas vēlme uzvilkt īsākus svārciņus, nolikt silto ziemas apģērbu attālākajos skapja plauktos un sākt gatavoties pludmales sezonai. Fitnesa trenere un modele Anita Pužule sarunā ar »Vakara Ziņām« sniedz padomus, kā sievietēm uzlabot fizisko formu un lieliski izskatīties pirms siltās un saulainās sezonas sākuma.
19.mar 2019 Santa Sergejeva, Lauma Lapsa
Straujiem soļiem tuvojas pavasaris un savu garderobi vajadzētu atsvaidzināt ar jaunām vēsmām apģērbā. Tev nebūt nav jāizvēlas tikai veikalos pieejamais apģērbs, skaistas un kvalitatīvas drēbes vari pagatavot arī pati. Pārveido parastus T-kreklus par īstiem mākslas darbiem!
17.mar 2019 Beāte Purmale
Ja tev vēl prāts nenesas pieķerties lielajai pavasara tīrīšanai, kad būtu nepieciešams nomazgāt logus, notīrīt griestus, izrevidēt drēbju skapi un veikt vēl citus darbiņus, tad atrodi brīdi, kad piekārtot un uzspodrināt savu mājokli! Zemāk norādītie triki tev lieti noderēs!
16.mar 2019 Beāte Purmale