Ceturtdiena, 2.maijs

redeem Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

arrow_downwardKrievijas embargo

Sankcijas ir process, kas iedarbojas samērā lēni, turklāt sankcijas nav mūris, tās ir kā tīkls, kam vienmēr kaut kas tiks cauri - svarīgi ir tas, cik lieli ir caurumi šajā tīklā, intervijā aģentūrai LETA izteicās Lielbritānijas aizsardzības un drošības domnīcas RUSI Finanšu noziegumu un drošības centra direktors Toms Kītings. Viņš uzsvēra, ka, lai sankcijas pret Krieviju būtu efektīvas, visām 27 Eiropas Savienības (ES) valstīm būtu jāuztur tikpat augsti standarti kā Latvijai, bet tā tas diemžēl šobrīd nav.
16.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Arī Latvijā patlaban analizē tirdzniecības datus, lai saprastu, cik no pieaugošās pārrobežu tirdzniecības uz trešajām valstīm ir leģitīma tirdzniecības diversifikācija un cik - sankciju apiešanas mēģinājumi, informē Ārlietu ministrija (ĀM).
9.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Caur Latvijas un vairāku citu Eiropas valstu gaisa telpu lidojusi medicīniskās palīdzības lidmašīna ar sankcijām pakļautu personu no Krievijas, vēsta vairāku valstu mediji.
5.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Patlaban ar sankciju sarakstos iekļautām personām saistīti 46 Latvijā reģistrēti uzņēmumi un organizācijas, liecina "Lursoft" apkopotie dati.
3.mar 2023 Ziņu aģentūra LETA
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā ieviestās plašās sankcijas Krievijai un Baltkrievijai pašlaik ir izgaismojušas to, ka Eiropas Savienībā (ES) sankciju kontrole ir sadrumstalota, intervijā aģentūrai LETA atzina Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis.
28.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Patlaban Valsts drošības dienesta (VDD) lietvedībā ir pieci kriminālprocesi, kas kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā sākti saistībā ar aizdomām par Eiropas Savienības (ES) noteikto sankciju pārkāpšanu, aģentūra LETA uzzināja dienestā.
26.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Sestdien apstiprinātajām Eiropas Savienības (ES) sankcijām pakļauta 121 Krievijas un tās sabiedroto fiziskā un juridiskā persona, tajā skaitā Irānas lidrobotu ražotāji.
25.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Finanšu izlūkošanas dienests (FID) pagājušā gadā ir saņēmis 281 aizdomīgu darījumu ziņojumu par sankciju apiešanu. FID priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis intervijā aģentūrai LETA šogad prognozē līdzīgu, ja ne vēl lielāku ziņojumu skaitu kā pagājušajā gadā.
23.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Bulgārija nav noteikusi sankcijas Krievijas pilsoņiem un uzņēmumiem, kas iekļauti Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, kopš tās pirmo reizi tika izsludinātas pēc Krimas aneksijas 2014.gadā, liecina atbildes, ko valsts nodokļu dienests sniedzis medijiem EURACTIV un "Mediapool.bg.".
14.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
Par atbalstu Krievijas militāri rūpnieciskajam kompleksam ASV sankcijām pakļautā Latvijas pilsoņa Marka Blata uzņēmumam SIA "Elektrooptika" nav norēķinu konta nevienā no Latvijas kredītiestādēm, vēsta Latvijas Bankas pārstāvji.
3.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV vērsušas sankcijas pret tīklu, kas nodarbojies ar sankciju apiešanu, lai atbalstītu Krievijas militāri rūpniecisko kompleksu, un sankcijām pakļauto personu vidū ir arī Latvijas pilsonis Marks Blats un viņam piederošais uzņēmums SIA "Elektrooptika".
2.feb 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV nosaka sankcijas vēl 25 Baltkrievijas pilsoņiem, arī vairākiem parlamenta deputātiem, otrdien pavēstīja ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.
17.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
ASV tuvāko nedēļu laikā paziņos par jaunām sankcijām Krievijai, Ukrainas amatpersonām pavēstījis ASV Valsts departamenta sankciju jautājumu koordinators Džeimss O'Braiens.
13.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas Savienības (ES) vadībā straujāks kļuvis darbs pie desmitās sankciju paketes pret Krieviju, un dalībvalstis vēlas to pieņemt līdz februāra sākumā Kijivā plānotajam Ukrainas-ES samitam, vēsta poļu ziņu aģentūra PAP, atsaucoties uz saviem avotiem.
12.jan 2023 Ziņu aģentūra LETA
Latvija ziedos ANO Pasaules pārtikas programmai 200 000 tonnas Krievijas izcelsmes minirālmēslu, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
7.dec 2022 Ziņu aģentūra LETA
Eiropas varas iestādes vairākkārt ir noteikušas aktīvu iesaldēšanu Krievijas oligarhiem, kurus tās apsūdz Vladimira Putina kara pret Ukrainu atbalstīšanā. Oligarhi bieži iesūdz tiesā un uzvar. Taču tas nenozīmē, ka viņi drīzumā atgūs savu naudu, mākslas kolekcijas vai jahtas, raksta portāls "Politico".
27.nov 2022 Portāls nra.lv
Joprojām nav rasts risinājums sankciju dēļ Rīgas līcī iestrēgušā kuģa ar minerālmēsliem jautājumā, izriet no Valsts vides dienesta (VVD) un Ārlietu ministrijas (ĀM) sniegtās informācijas.
6.nov 2022 Ziņu aģentūra LETA
Rīgā šonedēļ ieradās vairākas augstas amatpersonas. Tajā skaitā Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola. Viņa kopīgā preses brīfingā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci no Nacionālās apvienības paziņoja, ka Eiroparlaments uzstāj uz sankciju pastiprināšanu pret Krieviju un Baltkrieviju. Mūrniece par atbalstu Ukrainai šonedēļ arī saņēma Kņaza Jaroslava Gudrā otrās pakāpes ordeni, ko viņai piešķīris Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".
30.okt 2022 Portāls nra.lv
ANO noslēgusi līgumus par desmitiem miljoniem ASV dolāru ar uzņēmējiem, kas cieši saistīti ar Sīrijas režīmu un pakļauti sankcijām par cilvēktiesību pārkāpumiem, secināts otrdien publiskotā ziņojumā.
26.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA
Kamēr Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns kārtējo reizi nosodīja pret Krieviju vērstās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, Budapeštas ielās svētdien izgāja tūkstošiem cilvēku, lai protestētu pret valdības piekopto izglītības politiku.
24.okt 2022 Ziņu aģentūra LETA