Šodien spēlēs Gulbis, Ostapenko un Sevastova

© Scanpix

Pirmdien spēles zālāja seguma turnīros paredzētas visiem Latvijas Top 100 spēlētājiem. Ernests Gulbis sāks pamatturnīru Hallē, Aļona Ostapenko spēlēs Birmingemā, bet Anastasijai Sevastovai mačs Maljorkā.

Ernests Gulbis (ATP 58.) kvalifikācijā apspēlēja 35 gadus veco Mihaelu Bereru, 26 gadus veco Peteru Gojovčiku, bet pamatturnīra 1. kārtā sacentīsies ar jau trešo pretinieku no Vācijas šajā turnīrā - bez trim dienām 35 gadus veco Benjaminu Bekeru (ATP 114.). Gulbis Bekeru uzvarējis divos no trim mačiem.

Šobrīd jau karjeras norietā esošais Bekers vislabāk spēlē uz ātrajiem segumiem, ieskaitot arī zālāju, un arī komfortabli jūtas telpu apstākļos (tādi Hallē var būt lietus gadījumā). Divi no karjeras trim ATP fināliem viņam ir tieši uz zālāja, 2009. gadā savu vienīgo titulu izcīnot Hertogenbošā. Šī turnīra finālā spēlēts arī 2014. gadā, kad nācās samierināties ar zaudējumu.

Bekeram karjeras bilance uz zālāja ir 32-26, Gulbim krietni pieticīgāka 10-17. Tās ir tikai pamatturnīru spēles. Bekers pagājušajā nedēļā spēlēja ne vien Halles kvalifikācijā (uzvarēti Deniss Istomins un Robins Hāse), bet arī Hertogenbošas pamatturnīrā. Tur 1. kārtā divos taibreikos zaudēts Semam Kverijam. Bekeram šogad pamatturnīros ir 5-10 bilance, zaudējot pēdējos četrus mačus, kā arī sešus no pēdējiem septiņiem, šajā posmā uzveicot tikai citu veterānu Bereru.

Gulbis Halles pamatturnīrā spēlējis divreiz, abos gadījumos zaudējot 2. kārtā. 2013. gadā pēc uzvaras pār Markosu Bagdati zaudējums Tomijam Hāsam, bet 2015. gadā pēc Sergija Stahovska apspēlēšanas neveiksme mačā pret Rodžeru Federeru. Bekeram Hallē pamatturnīros ir 7-7 bilance. Viņš 2009. gadā sasniedza ceturtdaļfinālu, bet 2010. gadā tika līdz pusfinālam. Kopš tā laika trīs zaudējumi pēc kārtas. Gulbja un Bekera cīņas uzvarētājs 2. kārtā tiksies ar Aleksandru Zverevu vai Viktoru Troicki.

Latvijas dāmu pirmajai raketei Aļonai Ostapenko (WTA 38.) zālāja sezonas laikā vislielākā noslogotība no mūsu tenisistiem, spēlējot četros turnīros. Pirmais no tiem pagājušajā nedēļā Nīderlandē beidzās ar vilšanos. Hertogenbošā sastāvs nebija tik draudīgs, lai netiktu vismaz līdz ceturtdaļfinālam, bet 2. kārtā fiasko pret Katerinu Kozlovu. Šonedēļ Birmingemā būs "Premier" turnīrs, kas attiecīgi nozīmē arī daudz spēcīgākas pretinieces.

Pirmā no būs ranga 23. vietā esošā Anastasija Pavļučenkova. Junioru laikā viņa ieguva trīs "Grand Slam" titulus - divus Melburnā un vienu Ņujorkā. Pieaugušo karjeras pirmais skaļais pieteikums bija 2009. gada martā, kad viņa 17 gadu vecumā sasniedza prestižā Indianvelsas turnīra pusfinālu. Pēc gada Monterejā iegūts pirmais no astoņiem WTA vienspēļu tituliem. Astoņi tituli un 13 fināli - pieklājīga statistika, bet no Pavļučenkovas allaž gaidīts vairāk. Top 10 potenciāls nav realizēts - viņas rekords ir 13. vieta kas sasniegta 2011. gadā. Togad Nastjai arī bija abi karjeras "Grand Slam" ceturtdaļfināli (Parīzē un Ņujorkā).

Pavļučenkova var labi spēlēt uz visiem segumiem, tiesa, labākie rezultāti ir uz "hard", bet zālājs ir vienīgais, uz kura viņai nav neviena fināla. Uz zālāja viņai ir 13-15 bilance. Divas uzvaras vienā turnīrā viņa guvusi trīs reizes - 2008. un 2010. gadā Vimbldonā, kur tātad sasniegta 3. kārta, kā arī 2012. gadā Īstbornā, kur divi panākumi nozīmēja tikt līdz ceturtdaļfinālam. Pavļučenkova šogad uz zālāja vēl nav spēlējusi - Birmingemā viņai būs pirmais turnīrs kopš zaudējuma "French Open" 3. kārtā Svetlanai Kuzņecovai.

Ostapenko un Pavļučenkova spēles ziņā ir līdzīgas - abām patīk uzbrūkošs teniss, kurā pati ir situācijas noteicēja. Abām arī tradicionāli ir problēma ar servēšanu dubultkļūdu izskatā. Šī mača uzvarētāja 2. kārtā sacentīsies ar Luciju Šafāržovu vai Petru Kvitovu, nevis Simonu Halepu, kura Birmingemā tomēr nevar spēlēt savainojuma dēļ.

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova (WTA 82.) spēlēs šogad debiju piedzīvojušajā Maljorkas turnīrā, kas ir "International" līmeņa turnīrs. Sevastova zaudējusi visus sešus pamatturnīru mačus uz zālāja seguma. Pēdējā neveiksme bija pirms nedēļas Notingemā, kur trīs setos zaudēts nākamajai čempionei Karolīnai Pliškovai.

Nezinātāji attaisnojumus sliktajos rezultātos var meklēt apstāklī, ka Sevastovai zālāja turnīros regulāri nav veicies ar izlozēm. Par to nelabvēlību ir taisnība, bet... Ja viņa, piemēram, Kvitovu (divreiz) un Janīnu Vikmaijeri ir uzvarējusi uz "hard", bet uz zālāja ne, tas skaidri parāda par Anastasijas spēlētā tenisa nepiemērotību šim segumam. Runa ir par to, ka "slaisi" un "dropšoti" ir vairāk domāti lēnajiem segumiem, uz kuriem Sevastovai pretinieces dod vairāk laika tādam tenisam. Zālājs ir cita pasaule, it īpaši mačos pret agresīvām spēlētājām.

Šodien Maljorkā gan varētu būt izņēmums, jo Sevastovai Spānijā ir teicama iespēja beidzot reģistrēt pirmo zālāja uzvaru (neskaitot kvalifikācijas), jo 1. kārtā jāsacenšas ar tenisisti, kurai arī ir problēmas uz šī seguma. Viņas vienaudze Stefānija Fēgele (WTA 102.) uz zālāja guvusi tikai četras uzvaras (4-11), trīs no tām sakrājot 2009. gadā Birmingemā, kur viņa sasniedza ceturtdaļfinālu. Kopš tā laika 11 zaudējumi 12 mačos, ieskaitot neveiksmes pēdējos septiņos mačos. Fēgele pagājušajā nedēļā Hertogenbošā divos setos zaudēja Nao Hibino.

Fēgeles spēlētais teniss nav draudīgs, tāpēc Sevastovai vajadzētu būt pietiekami daudz laika, lai šodien arī uz zālāja varētu spēlēt savu tenisu. Runājot par laiku, viņai tā nav bijis daudz, lai ļoti labi sagatavotos Maljorkas turnīram. Anastasija sestdien vēl atradās Notingemā, kur spēlēja dubultspēļu pusfinālu. Sevastovas un Fēgeles mača uzvarētāja 2. kārtā sacentīsies ar Juženiju Bušāru vai Danku Koviniču.

Gulbim trešais mačs galvenajā kortā, kur pirmā cīņa sāksies plkst. 13:00. Orientējoši vienā laikā ar Gulbi spēlēt varētu arī Sevastovai, kurai Spānijā arī trešā spēle no 13:00, tiesa, otrajā nozīmīgākajā kortā. Visvēlāk spēlēt paredzēts Ostapenko, kurai Anglijā pēdējais (ceturtais mačs) otrajā kortā un sāksies ne agrāk par plkst. 18:30. Protams, jāatceras par iespējamām lietus pauzēm. Tas vairāk attiecas uz Birmingemu, jo Hallē tādu problēmu nav - nepieciešamības gadījumā talkā nāk jumts.

Svarīgākais