Virkne ārvalstu mediju vaino Krievijas olimpiskās komandas sportistus pagaidām atļautās sniegumu uzlabojošās ksenona gāzes lietošanā, kamēr Krievijas Federālā biomedicīnas aģentūra (FMBA) tās lietošanā neko sliktu nesaskata.
Tiek apgalvots, ka vadošie Krievijas sportisti šo gāzi lietojuši kopš 2004.gada Atēnu olimpiskajām spēlēm. Ksenona lietošana uzlabo eritropoetīna jeb EPO veidošanos organismā, kas savukārt veicina sarkano asinsķermenīšu vairošanos un tādējādi uzlabo sportista sniegumu.
EPO injicēšana jau ilgi pasaules sportā ir aizliegta un tiek uzskatīta par ļoti rupju dopinga lietošanas pārkāpumu. Savukārt citas metodes, kas veicina dabīgu EPO vairošanos organismā, pašlaik nav aizliegtas, lai arī šis jautājums tiek uzskatīts par pašlaik nepietiekami izpētītu.
"Ksenons nav aizliegta gāze. Mēs ievērojam principu, neizmantojot to, ko Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) ir aizliegusi," izteicies FMBA vadītājs Vladimirs Ujba. "Iespējams, ka mūsu sportisti ir to inhalējuši, taču tajā nav nekā slikta. Mēs lietojam to, kas nav aizliegts un nenodara sportistam kaitējumu."
Krievijas sportisti Soču Olimpiādē izcīnīja 13 zelta medaļas un ieņēma pirmo vietu izcīnīto godalgu ieskaitē. Krievijas pārstāvji kopumā izcīnīja 33 medaļas.
Pirms četriem gadiem Vankūveras Olimpiādē krievi izcīnīja vien 15 medaļas.