Lielbritānijā turpinoties diskusijām par Latvijas un Polijas labējām partijām, Lielbritānijas laikraksti "Daily Telegraph" un "Guardian" izvērtuši savstarpēju apvainojumu kampaņu, apsūdzot viens otru politiskā ietekmējamībā.
Kā jau ziņots, Lielbritānijas priekšvēlēšanu cīņu karstumā leiboristi, kuriem vēlēšanās draud dramatiska sakāve, izvērtuši uzbrukumu sēriju pret Konservatīvo partiju, kas tiek kritizēta par tās jaunajiem sabiedrotajiem Eiropas Parlamentā. Leiboristi un kreisi orientētie britu laikraksti Latvijas partijai "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK piedēvē nacistu glorificēšanu, bet Polijas partijai "Likums un taisnīgums" un tās frakcijas līderim Mihalam Kamiņskim antisemītismu un homofobiju.
Laikraksts "Daily Telegraph" šonedēļ publicēja vēstuli, kuru parakstījuši 27 prominenti Lielbritānijas ebreju kopienas pārstāvji un kurā Lielbritānijas leiboristu ārlietu ministrs Deivids Milibends kritizēts par antisemītisma neētisku piesaukšanu "politiskajā futbolā".
Savukārt kreisi orientētā laikraksta "Guardian" komentētājs Džonatans Frīlends atbildē pārskatījis visas vēstuli parakstījušās personas, secinot, ka vairums no viņiem vairāk vai mazāk ir saistīti ar torijiem un līdz ar to laikraksta virsrakstā vēstītais "Ebreju līderi kritizē Milibendu" neesot objektīva patiesība.
Reaģējot uz "Guardian" rakstu, "Daily Telegraph" savukārt norāda, ka pagājušajā mēnesī konkurējošā avīze pirmajā lapā nodrukājusi rakstu par to, ka "vadoši [britu] ebreju kopienas pārstāvji" kritizē Kamiņski. Taču visi šie "vadošie britu ebreju kopienas pārstāvji" bija tieši leiboristu deputāti vai cieši saistīti ar leiboristiem.
"Daily Telegraph" arī kritizē britu radioraidījuma "BBC Today" korespondenta Alana Litla sagatavoto sižetu par Latviju, nodēvējot to par apmelojumu turpinājumu.
BBC raidījumā latviešu atmodas laika patriotisma izpausmes nodēvētas par "etniskā triumfa demonstrēšanu", savukārt kāda latviešu leģionāru veterāna aprakstītā līdzība, ka pēc Indijas neatkarības iegūšanas briti savu agrāko koloniju pameta un līdzīgi varētu rīkoties Latvijas krievi, BBC raidījumā interpretēta kā "aicinājums uz masu deportāciju".
"Guardian" radioraidījuma sižetu vērtē kā pārliecinošu pierādījumu apkopojumu par to, ka "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK "jau sen ir Latvijas ultranacionālisma vadošais spēks, veicinot etniskas netolerances atmosfēru un aizraujoties ar to, kas sabiedrības uzskatos ir tumšs un bīstams".
Turpretī "Daily Telegraph" apsmej BBC komandas centienus, norādot, ka britu žurnālisti, "neskatoties uz ieguldītajiem pūliņiem, nav spējuši atrast nekādus pierādījumus, ka TB/LNNK ir galēji labēja".
"Tā vietā programmā "Today" bija dzirdama plaša izrunāšanās par to, kā TB/LNNK nepatīk Latvijā dzīvojošie krievi. Lai to mums pateiktu, nav vajadzīgi nekādi gari, kas piecēlušies no kapa - galu galā TB/LNNK izbeidza Krievijas okupāciju Latvijā," norāda laikraksts.
"Daily Telegraph" arī iesaka saviem kolēģiem atcerēties, ka visas šīs apsūdzības ir vērstas pret reāliem cilvēkiem.
"Ar apsūdzībām antisemītismā nevajadzētu tā vienkārši mētāties (....). Kā par Kamiņska lietu sacīja "Jewish Chronicle" redaktors Stīvens Pollards, kurš pats ir leiboristu atbalstītājs, "par antisemītismu tikai dažas lietas ir daudz nožēlojamākas, bet viena no tām ir nepatiesu apsūdzību antisemītismā izteikšana ar politiskiem mērķiem"."