Lietuva iesniedz Krievijai notu

© Depositphotos

Lietuvas Ārlietu ministrija otrdien izsauca Krievijas vēstniecības pārstāvi un iesniedza protesta notu par Kremļa militāro darbību turpināšanu Ukrainā un uzbrukumiem civiliedzīvotājiem.

"Lietuva stingri nosoda neapbruņotu Ukrainas karagūstekņu nogalināšanu un pastiprinātus raķešu un bezpilota lidaparātu triecienus Ukrainas pilsētās. Šajos uzbrukumos tiek nogalināti vai smagi ievainoti nevainīgi civiliedzīvotāj, arī bērni, un tiek nopostīta civilā infrastruktūra," paziņoja Lietuvas Ārlietu ministrija.

Tās paziņojumā uzsvērts, ka šīs darbības ir kara noziegumi, uz kuriem neattiecas noilguma termiņi, un brīdināts, ka "visi šo noziegumu pastrādātāji agrāk vai vēlāk tiks saukti pie atbildības".

"Lietuva arī norāda, ka, neizsludinot vismaz 30 dienu pamieru, Krievija demonstrē savu agresīvo nodomu turpināt iesākto karu un principiāli noraida starptautiskās sabiedrības centienus apturēt Ukrainas iedzīvotāju nogalināšanu," norādīja ministrija.

"Lietuva turpinās atbalstīt Ukrainas centienus aizsargāties pret iebrucējiem ar visiem pieejamiem līdzekļiem," piebilsts paziņojumā.

Krievija pēdējā laikā ir pastiprinājusi bezpilota lidaparātu uzbrukumus Ukrainai un tās galvaspilsētai Kijivai.

Lietuvas ārlietu ministrs Ķēstutis Budris otrdien tikšanās laikā ar Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniekiem norādīja, ka pēdējās naktīs ar plašiem uzbrukumiem Krievija atkal ciniski parādījusi, ka, nesodāmības iedrošināta, tā negrasās vienoties par pamieru vai panākt ilgstošu un ilgtspējīgu mieru.

Tāpēc Lietuvas ārlietu ministrs mudināja ātri pieņemt 18.ES sankciju paketi.

Turpinoties Kremļa uzsāktajam karam pret Ukrainu, ES pirms nedēļas pieņēma 17.sankciju paketi pret Krieviju. Tajā cita starpā paredzēts melnajā sarakstā iekļaut aptuveni 200 naftas tankkuģus, kurus izmanto, lai apietu Krievijas naftas eksporta ierobežojumus.

Tikmēr Lietuvas politiskie līderi aicina noteikt sankcijas vēl vairāk kuģiem no tā dēvētās Krievijas ēnu flotes, kā arī enerģētikas uzņēmumiem, sašķidrinātās gāzes eksportam un bankām.

Pasaulē

Šoruden gaidāmās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās stratēģiskās mācības "Zapad-2025" salīdzinājumā ar manevriem, kas notika pirms četriem gadiem, nebūs "plašākas vai draudīgākas", otrdien paziņojis Lietuvas Bruņoto spēku Aizsardzības štāba priekšnieks ģenerālleitnants Remiģijus Baltrēns.

Svarīgākais