Dienvidkoreja brīdina par divu valstu sadarbību, kas rada nopietnus draudus pasaules drošībai

© unsplash.com

Maskavas un Phenjanas militārā sadarbība rada nopietnus draudus pasaules drošībai, Dienvidkorejas valdības sēdē brīdināja prezidents Juns Sukjols, mudinot gatavot atbildes pasākumus.

"Karā, kas Ukrainā ilgst jau trešo gadu, Ziemeļkoreja ne tikai piegādā Krievijai ieročus, bet arī izvieto tur karaspēku," sacīja prezidents.

Dienvidkorejas izlūkdienesti iepriekš ziņoja, ka Ziemeļkoreja uz Krieviju nosūtījusi tūkstošiem karavīru, arī elites specvienības, savukārt Vašingtona nule kā paziņojusi, ka Krievijā jau ieradušies 10 000 Phenjanas karavīru, kas tiek apmācīti pirms nosūtīšanas uz karu ar Ukrainu.

"Šī nelikumīgā militārā sadarbība starp Krieviju un Ziemeļkoreju rada būtisku drošības apdraudējumu starptautiskajai sabiedrībai un var radīt nopietnu risku mūsu nacionālajai drošībai," brīdināja Dienvidkorejas prezidents.

"Mums rūpīgi jāizpēta visas iespējas un jāsagatavo atbildes pasākumi," mudināja valsts galva.

Pirmdien telefonsarunā ar Eiropas Komisijas prezidenti Urzulu fon der Leienu Dienvidkorejas prezidents brīdināja, ka Ziemeļkorejas karavīru nosūtīšana uz frontes līnijām varētu "notikt ātrāk, nekā gaidīts".

Pagājušajā nedēļā Ukrainas izlūkdienesti pavēstīja, ka pirmās Krievijas austrumos apmācītās vienības jau ieradušās Kurskas apgabalā.

Šo informāciju pirmdien apstiprināja NATO ģenerālsekretārs Marks Rite.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais