Čehija lūdz citu valstu palīdzību Kadirova zirga zādzības izmeklēšanā

© video ekrānšāviņš

Čehijas policija lūgusi citu valstu palīdzību Razmanam Kadirovam piederošā zirga Zazu zādzības izmeklēšanā. Par to ziņo medijs ''Kaukāzs. Realijas" Čečenijas vadītājs zādzībā vainoja Ukrainas specdienestus, bet galu galā vēl maijā paziņoja, ka dzīvnieks atgriezies Groznijā.

Vietējās policijas preses dienests neprecizēja, pie kurām valstīm Čehija vērsusies. Tagad tiesībsargājošās iestādes gaida atbildi uz aicinājumiem - tas var ilgt vairākus mēnešus. Šobrīd tiek veikta arī netipiska ģenētiskā pārbaude, lai noteiktu dzīvnieka DNS profilu, atbildot uz medija pieprasījumu, sacīja Čehijas policija.

Zirgs Zazu tika turēts stallī Krabčices ciematā Čehijas rietumos, bet pēc Krimas aneksijas dzīvnieks tika konfiscēts kā sankciju objekts. Ērzeli nevarēja izvest no Eiropas Savienības, bet peļņu no sacīkstēm ar viņa piedalīšanos nevarēja pārskaitīt Kadirovam .

16 gadus vecais zirgs tika nolaupīts 2023. gada martā. Maijā Ramzans Kadirovs paziņoja, ka Zazu Ukrainas specdienestu rokās atradās kopš gada sākuma. Tiek apgalvots, ka to nozaga 2023. gada martā, vienojoties ar Čehijas policiju. Kadorovs piebilda, ka zirgu viņam solījuši atdot par 18 tūkstošu dolāru izpirkuma maksu. Viņš sacīja, ka piekrīt šiem noteikumiem, taču vēlāk paziņoja, ka nav samaksājis izpirkuma maksu. Kadirovs 17. maijā publicēja kopīgu video ar zirgu, sakot, ka tas atgriezies Groznijā.

Ukrainas puse nekomentēja zirga nodošanu Kadirovam. Nav saņemts apstiprinājums vārdiem, ka Tkrainas drošības dienesta darbinieki būtu bijuši iesaistīti Zazu zādzībā no Čehijas Finanšu ministrijas pārraudzībā esošā staļļa. Čehijas policija Zazu zirga izmaksas lēsa 400 tūkstošu Čehijas kronu apmērā (ap 16 300 eiro). Ramzans Kadirovs sacīja, ka dzīvnieks maksā vismaz 10 miljonus dolāru.

Pasaulē

“Radio brīvā Eiropa” un “Radio brīvība” (RFE/RL) Krievijas biroja līdzstrādnieki Marks Krutovs* un Sergejs Dobriņins* izanalizējuši slepenu militāro pētījumu centru, kas ir bēdīgi slavens ar savu lomu Padomju Savienības bioloģisko ieroču programmā un kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir ievērojami paplašinājies.

Svarīgākais