Ukraina iesauks armijā arī ārzemēs dzīvojošos ukraiņus

© Dmytro Smolienko/UKRINFOR/SIPA/Scanpix/Leta

Ukrainas aizsardzības ministrs Rustems Umerovs aicina armijai pievienoties arī ārzemēs mītošos Ukrainas pilsoņus, ceturtdien pavēstīja Ukrainas Aizsardzības ministrijas Preses un informācijas pārvaldes priekšnieks Illarions Pavļuks, norādot, ka vācu medijos publicētajā ministra intervijā, kurā minēta ārzemēs mītošo ukraiņu iesaukšana armijā, nobīdīti akcenti.

"Ministrs aicina Bruņotajiem spēkiem pievienoties visus Ukrainas pilsoņus, lai arī kur viņi būtu. Tāpēc vien, ka neesat saņēmuši pavēsti, draudi Ukrainai nav izzuduši. Vai tas attiecas uz tiem ukraiņiem, kas atrodas ārzemēs? Protams," uzsvēra amatpersona.

"Aizstāvēt savu valsti kara laikā ir visu pilsoņu konstitucionālais pienākums. Vai ir jautājums par soda mehānismu vai juridisko spiedienu uz tiem, kas atrodas aiz Ukrainas robežām? Šobrīd darba kārtībā tāda nav," norādīja Pavļuks.

Publicētajā intervijā nomainīt akcenti. Runa bijusi par nepieciešamību panākt, ka ārzemēs mītošos ukraiņus sasniedz ziņa - ir svarīgi, ka viņi pievienojas armijai, sacīja amatpersona.

Iepriekš vācu mediji WELT TV un "Bild" bija publicējuši interviju ar Ukrainas aizsardzības ministru.

Atbilstoši publicētajām intervijām Umerovs paziņojis par plāniem iesaukt armijā ārzemēs dzīvojošos ukraiņu vīriešus un sacījis, ka visiem iesaukuma vecuma vīriešiem vecumā no 25 līdz 60 gadiem ir jāsaņem uzaicinājums ierasties Ukrainas Bruņoto spēku komplektēšanas punktos.

Ukrainas varasiestādes plāno iesaukt vēl 450 000 līdz 500 000 rezervistos ieskaitīto vīriešu, taču tam vēl nav sagatavoti vajadzīgie finansiālie un politiskie nosacījumi.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis atzinis, ka mobilizācija ir jutīgs jautājums.

Neraugoties uz aizliegumu, daudzi ukraiņi ir aizbēguši uz ārzemēm, lai izvairītos no iesaukšanas.

Pēdējās nedēļās Krievijas karaspēks ir manāmi pastiprinājis uzbrukumus visā frontes garumā. Īpaši smagas kaujas notiek Avdijivkas apkaimē pie Doneckas.

Pasaulē

Zviedrijas vēlas, lai Ķīnas kuģis, kas raisījis aizdomas saistībā ar divu sakaru kabeļu pārraušanu Baltijas jūrā un šobrīd ir noenkurojies Dānijas piekrastē, tiktu pārvietots uz Zviedrijas ūdeņiem, lai sekmētu izmeklēšanu, otrdien sacīja Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons.

Svarīgākais