Vecumnieku novadā gadu un četrus mēnešus veca meitenīte iedzēra terpentīnu no pudeles, kas bija atstāta vaļēja uz galda. NMP dienesta brigādes mediķi veica meitenītei kuņģa skalošanu un pēc tam nogādāja Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.
Mediķi atgādina, ka traumas, kas notiek ar bērniem, visbiežāk ir novēršamas, turklāt iespējami bīstamās situācijas pieaugušajiem būtu jāpamana vēl pirms nelaime notikusi un tās jānovērš.
Ārsti aicina pievērst uzmanību savai un savu bērnu drošība, rīkojoties ar karstiem šķidrumiem vai uguni, lai pasargātos no nopietnām traumām.
Mediķi aicina pieaugušos neatstāt bērniem pieejamā vietā degmaisījumus, degvielu, motoreļļu un citus dzīvībai bīstamus šķidrumus, jo īpaši, ja tie atrodas traukos, kuriem ir viegli atverams vāks vai korķis. Tāpat nav ieteicams ķīmiskus un indīgus šķidrumus pārliet dažādos pārtikas traukos, jo tas palielina iespējamību, ka kaitīgo šķidrumu var iedzert ne tikai bērni, bet pārskatīšanās dēļ arī paši pieaugušie.
Mediķi uzsver, ka mazu bērnu attīstībā ir posms, kad apkārtējo pasauli viņi iepazīst ar ožu, tausti, garšu un citām maņām, tāpēc pieaugušo pienākums un atbildība ir nosargāt bērnu no tā, kas var apdraudēt viņa veselību vai pat dzīvību - indīgais šķidrums var nonākt ne tikai barības vadā un kuņģī, bet arī radīt neatgriezenisku plaušu bojājumu.