Satiksme

Vakar, 19:40
Latvijā invalīdiem sabiedriskajā transportā nav jāpērk biļetes. Par viņiem maksā valsts. Pagājušajā gadā tam bija nepieciešami 18 miljoni eiro. Puse no tā tiek Rīgai. 2 miljonus saņem Rīgas mikroautobusu satiksme. Līdz šim neviens nebija pētījis, cik invalīdus uzņēmums pārvadā. Pēc raidījuma "Nekā personīga" jautājumiem datus pieprasīja Autotransporta direkcija, kam jākontrolē naudas izlietojums. Uzņēmums ir deklarējis, ka pērn no 11,8 miljoniem pasažieru, 1,6 miljoni ir bijuši invalīdi, kam biļetes apmaksā valsts. Tas ir pārsteidzoši liels skaits. Autotransporta direkcija sola pārbaudīt, vai nav notikusi krāpšanās.
 
Vakar, 10:24
"Situācija ar bedrēm ielās mums šobrīd ir štruntīga, pat ļoti štruntīga. Te nav nekādu šaubu. Tas rada virkni jautājumu. Man nav tiesību taisnoties, vienkārši sniegšu dažus skaidrojumus – kas tika vai netika darīts, un ko vēl darīs," ierakstu Facebook piektdien iesāka Rīgas mērs Nils Ušakovs, skaidrojot situāciju ielās, kur izveidojušās bedres, kas lauž pilsētnieku un Rīgas viesu automašīnas.
 
16.feb
"Rīgas satiksme” informē, ka no 2019. gada 16. februāra līdz kanalizācijas tīklu remontdarbu beigām, tiks slēgts 10. tramvaja maršruts, lai nodrošinātu pasažieru pārvietošanos minētais tramvajs tiks aizstāts ar 10T. maršruta autobusu.
 
15.feb
Lielas Purvciema iedzīvotāju daļas neapmierinātību izraisījusi Rīgas pilsētas būvvaldes atļajuja SIA “Lidl Latvija” Dzelzavas ielā 75B tieši zem iedzīvotāju guļamistabu logiem izcirst vairāk kā 20 kokus un būvēt LIDL lielveikalu ar autostāvvietu. Šķiet, ka neapmierinātos iedzīvotājus tuvākajā nākotnē sagaida vēl kāds nepatīkams pārsteigums plānotās lielveikala būvniecības dēļ – sabiedriskā transporta pieturvietas “Ilūkstes iela”, kas atrodas pie zemesgabala Dzelzavas ielā 75B un ko ikdienā izmanto daudzi Purvciema iedzīvotāji, pārcelšana. Konkrētajā pieturvietā piestāj tādi populāri maršruti, kā 17. un 23. trolejbuss un 5. autobuss.
 
14.feb
Saistībā ar ūdensvada remonta darbiem no 18.februāra plkst. 8.00 līdz 25.februāra plkst. 15.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielā, posmā no Artilērijas ielas līdz Tallinas ielai.
 
14.feb
"Rīgas satiksme" informē, ka 2019. gada 15. februārī saistībā Kontinentālās hokeja līgas Latvijas komandas "Dinamo Rīga" maču zem klajas debess, kurš norisināsies Lielvārdes ielā 141, atsevišķos maršrutos, atbilstoši pasažieru plūsmai, pirms un pēc hokeja mača tiks nodrošināti papildu reisi.
 
14.feb
Rīgas pašvaldība no valsts mērķdotācijām ceļu uzturēšanai nav izlietojusi 19 miljonus eiro, tāpēc sūdzēšanās par finanšu trūkumu ielu remontiem, ir tikai atruna, aģentūrai LETA pauda satiksmes ministrs Tālis Linkaita (JKP).
 
14.feb
Šī gada 11.februārī, pulksten 08.10 Rīgā, Valdeķu ielā, pretī namam nr.10, pagaidām nenoskaidrots transportlīdzeklis un tā vadītājs uz neregulējamās gājēju pārejas uzbrauca gājējai un pameta notikuma vietu.
 
13.feb
No 1.janvāra līdz 12.februārim Rīgas ielu bedru labošanai pašvaldība ir iztērējusi aptuveni 400 000 eiro, informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.
 
12.feb
Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka no rītdienas, 13.februāra, Jaunciema gatvē un Viestura prospektā, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā ātruma ierobežojums līdz 50 kilometriem stundā (km/h), kā arī uzstādītas ceļa zīmes “Ieteicamais ātrums” - 30 km/h un “Nelīdzens ceļš”.
 
12.feb
Šorīt Rīgā atsevišķi autobusu un trolejbusi reisi kavējas par 5-12 minūtēm, informē pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme".
 
12.feb
Saistībā ar ūdensvada remonta darbiem no otrdienas plkst.8 līdz 15.februāra plkst.17 Rīgā tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielas posmā no Matīsa ielas līdz Bruņinieku ielai, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
11.feb
Saistībā ar ūdensvada remonta darbiem no 12.februāra plkst. 8.00 līdz 15.februāra plkst. 17.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Aleksandra Čaka ielā, posmā no Matīsa ielas līdz Bruņinieku ielai.
 
11.feb
Autostāvvietu operators SIA "Cityparks Latvija" Administratīvās rajona tiesas Rīgas tiesu namā pārsūdzējis Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) lēmumu par 50 000 eiro soda piemērošanu un darbības ierobežojumiem.
 
8.feb
Avārijas stāvoklī šoziem ir 296 kilometri valsts galveno autoceļu, 1440 kilometri reģionālo un 3764 kilometri vietējo autoceļu, informēja VAS "Latvijas valsts ceļi" pārstāvji.
 
8.feb
Pilnsabiedrības "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS) izplatītā informācija par to, ka "Rīgas satiksme" grasās taupības nolūkos vairākus maršrutus nodot minibusiem, maldina sabiedrību, informēja "Rīgas satiksme" pārstāvis Viktors Zaķis.
 
8.feb
Brasas tilts Rīgā ir kritiskā tehniskajā stāvoklī. Tas ir pirmais šogad kapitāli remontējamo objektu sarakstā, bet Jorģa Zemitāna tiltam vēl jādzīvo ar glābšanas riņķi – steidzamajiem lāpāmdarbiem: tur ielāpiņš, šur ielāpiņš. Tas pagaidām netiek ne slēgts, ne kapitāli remontēts. Lielo bedru dēļ uz tilta ir samazināts atļautais braukšanas ātrums un autovadītāji tiek brīdināti uzmanīties. No bedrēm akmentiņi un sadrupušu brauktuves seguma ielāpiņu gabaliņi lido uz visām pusēm.
 
8.feb
Šorīt apledojums vietām Vidzemē, Zemgalē un Latgalē apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem, informēja "Latvijas valsts ceļi" (LVC).
 
7.feb
Pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" plāno vairākus līdz šim apkalpotos maršrutus nodot pilnsabiedrībai "Rīgas mikroautobusu satiksme" (RMS), tādējādi cerot ieekonomēt, pastāstīja RMS pārstāve Maija Lazdiņa.
 
7.feb
Šī gada 5. februārī Ventspilī, Lielā prospektā pie Olimpiskā centra Ventspils viesnīcas, ap pulksten 7.20 automašīnas "Audi A6" šoferis uz regulējamas gājēju pārejas uzbrauca diviem gājējiem. Par notikušo uzsākts kriminālprocess, informēja Valsts policijā (VP).
 
7.feb
Aizvadītajā diennaktī valstī reģistrēts 81 ceļu satiksmes negadījums, tajos cietuši desmit satiksmes dalībnieki un viens gājis bojā. Kopā ceļu satiksmes jomā sastādīti 474 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 152 par ātruma pārsniegšanu, viens par agresīvo braukšanu, trīs par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un viens – narkotisko vielu iespaidā.
 
5.feb
Uzņēmums Rīgas satiksme gadā pārvadā ap 141 līdz 142 miljoniem pasažieru. Tas, ko sabiedriskā un privātā transporta lietotāji dēvē par sastrēgumiem, bet satiksmes organizētāji – tikai par satiksmes sablīvējumu, ir regulāra darbdienu parādība.