Atpūta

18.jan
Šogad Rīgu piemeklējusi viena no bargākajām ziemām pēdējo piecu gadu laikā. Bet tas netraucē iedzīvotājiem pavadīt laiku ārā un nodarboties ar dažādiem ziemas sporta veidiem, kā arī vienkārši izbaudīt ziemas skaistumu.
 
16.jan
Piespiedu mājsēde, attālinātas mācības un darbs no mājām šogad vairāk nekā iepriekšējos gados rada vēlmi aktīvi baudīt ziemas priekus. Tā kā populārākās kalnu slēpošanas un snovošanas trases nemaz nevar vienlaikus uzņemt visus slēpotājgribētājus, šajās vietās apmeklētāju plūsmu regulē elektroniskas rindas. Uz distanču slēpošanu gan pagaidām rindā nav jāgaida.
 
13.jan
Kaut zooloģiskais dārzs ietinies baltā sniega sagšā, nevar nepamanīt, ka diena kļuvusi jau par pusstundu garāka, nekā ziemas saulgriežos, un dažiem dzīvniekiem jau prātā pavasaris.
 
11.jan
Šogad, 2021.gada ziemā, galvaspilsētā darbosies vairākas Rīgas pašvaldības nodrošinātas distanču slēpošanas trases, kā arī inventāra nomas punkti.
 
10.jan
Distancētā pastaigu taka "Ziemas Gaismas dārzs" LU Botāniskajā dārzā turpinās darbu arī janvārī - katru vakaru ļaujot mājsaimniecībām individualizētos ieejas laikos apskatīt 20 labāko Latvijas gaismu mākslinieku instalācijas.
 
30.dec 2020
Ņemot vērā, ka valstī plānots ieviest stingrākas epidemioloģiskās drošības prasības, Rīgas pašvaldība par stundu samazina svētku izgaismojuma eksponēšanas laiku galvaspilsētas apkaimju parkos. Tagad pastaigas tajos varēs baudīt līdz plkst. 21.00, bet Vecgada vakarā, 31.decembrī, līdz plkst.18.00.
 
26.dec 2020
Lai rūpētos par epidemioloģisko ierobežojumu un iedzīvotāju fiziskās distancēšanās prasību ievērošanu, kā arī sabiedrības veselību, izgaismotajā Biķernieku meža pastaigu takā un Anniņmuižas parkā iedzīvotāju plūsmu regulē Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki.
 
24.dec 2020
No ceturtdienas, 24.decembra, ir atjaunots svētku noformējuma izgaismojums Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās, kas būs apskatāms katru dienu līdz pat 10.janvārim, informēja Rīgas domes pārstāvji.
 
24.dec 2020
Ziemassvētkos Rīgas dievnamos skanēs svētku koncerti ar zināmu un tautā iemīļotu mākslinieku uzstāšanos, koncertus iedzīvotāji varēs vērot tiešsaistē.
 
22.dec 2020
Pastaigas dabā ir vitāli svarīgas laikā, kad vairums Latvijas iedzīvotāju strādā no mājām un pavada laiku telpās. Gādājot, lai cilvēki pastaigātos mežos un nedrūzmētos populārākajās dabas takās, uzņēmums "Rīgas meži" ir izveidojuši digitālo karti mdps.rigasmezi.lv pastaigu maršruta plānošanai Rīgas mežos. Kartē pieejama informācija par meža teritorijām ar stigām un takām.
 
21.dec 2020
Lai nodrošinātu valstī noteiktos ierobežojumus un novērstu cilvēku drūzmēšanās riskus, Rīgas pašvaldība pieņēmusi lēmumu uz laiku apturēt svētku noformējuma izgaismošanu Biķernieku meža alejas un Anniņmuižas parka pastaigu takās. Šobrīd projekti tiek transformēti, lai pārvietotu tehnisko risinājumu un izkliedētu izgaismojumu lielākā teritorijā. Par minēto parku izgaismojuma atsākšanu tiks informēts atsevišķi. Svētku izgaismojums līdz 10.janvārim joprojām būs apskatāms Dzegužkalnā, Ēbelmuižas parkā, Sarkandaugavas kalna parkā un Pļavnieku Bērzu birzī.
 
18.dec 2020
Sagaidot Ziemassvētkus, līdztekus ierastajam noformējumam no šodienas svētku rotā iemirdzēsies arī seši Rīgas parki un iecienītas pastaigu vietas, tādējādi papildinot pilsētvides noformējumu ne tikai galvaspilsētas centrā, informēja Rīgas domē.
 
18.dec 2020
No 18.decembra Dzegužkalnā katru vakaru līdz pat 10.janvārim būs iespēja bez maksas izbaudīt krāšņu audiovizualizāciju "Kā sniegi kalnu galotnēs", kurai par pamatu ņemts Maestro Raimonda Paula un Zigfrīda Muktupāvela Ziemassvētku koncerta ieraksts mūzikas namā "Daile".
 
12.dec 2020
Sākot ar 12.decembri LU Botāniskajā dārzā - Kandavas ielā 2, tiks atvērta pastaigu taka "Ziemas gaismas dārzs". Krāsaina pastaiga maģiskā pasakā "Ziemas Gaismas dārzs" būs distancēta pastaiga, kurā Latvijas labākie gaismu mākslinieki pārvērtīs pasauli sev apkārt.
 
6.dec 2020
Sagaidot Otro adventi, iedzīvotāji aicināti tiešsaistē vērot koncertus no kultūras centriem un dievnamiem, klātienē apmeklēt izstādes, iesaistīties virtuālā svētku darbnīcā un apskatīt Rīgas galvenās egles Rātslaukumā, Doma laukumā un 11.novembra krastmalā.
 
18.nov 2020
Šogad, kad atzīmējam Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienu, valsts galvaspilsētā nenotiks publiski pasākumi, taču svētku noskaņu radīs tiešsaistē skatāmie koncerti, pilsētas noformējums un patriotiskās krāsās izgaismotais Brīvības piemineklis.
 
14.nov 2020
Tallinas ielas kvartālā šodien no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 norisināsies pirmais "Rudens gadatirgus", kas mājražotāju un mazo uzņēmumu vidū ir izraisījis lielu interesi.
 
7.nov 2020
Naktī uz sestdienu Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes amatpersonas sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju 17 Rīgas naktsklubos un bāros veica pārbaudes, un atsevišķās izklaides vietās tika konstatēti Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumu pārkāpumi.
 
24.okt 2020
Šorīt virs Rīgas veikts pirmais motoparaplānu pārlidojums grupā, informē paraplanierisma klubs "Adrenalins.lv".
 
24.okt 2020
Gastronome delikatešu tirgū 2020.gada 24. un 25.oktobrī norisināsies 18. ikgadējais Gastronome jūras velšu festivāls.
 
18.okt 2020
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien no 18.00 līdz 21.00 ielūdz uz veļu godināšanu un aizgājušo senču pieminēšanu "Veļu vakarā".
 
9.okt 2020
Oktobra otrā piektdiena ik gadu ir diena, kad visā pasaulē jau vairāk nekā 20 gadu garumā atzīmē Pasaules Olu dienu, akcentējot šī pārtikas produkta svarīgo lomu cilvēku uzturā un ieviešot aizvien jaunas svinību tradīcijas. Šodien, 9. oktobrī, par godu šim notikumam arī Latvijā paredzētas īpašas Pasaules Olu dienas aktivitātes, kuru ietvaros iedzīvotāji visas dienas garumā tiek aicināti bez maksas baudīt gardas olu ēdienu maltītes trīs dažādās galvaspilsētas lokācijās.