Atpūta

18:45
Šodien 17. novembrī, savu dzimšanas dienu atzīmēs Rīgas “ska/punk” apvienība „All Day Long”. Šoreiz koncerts būs, kā viņi to paši piesaka, “nebijušā skanējumā” – akustiski.
 
14:53
Atzīmējot Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Rīgā mirdzēs gaismas instalācija "Latvijas zvaigznājs", kas būs apskatāma Brīvības bulvāra liepu alejā līdz 2020. gada 20.janvārim. Gaismas instalāciju veidojuši mākslinieks Atis Izands un vides dizainere Ligita Breģe.
 
15.nov
No šodienas līdz 18.novembrim jau 12.reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga", kura tēma šogad būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas - laiks, telpa, cilvēks un gaisma, informē Rīgas dome.
 
14.nov
Saistībā ar studentu gājiena norisi no Latvijas Universitātes uz Brāļu kapiem, kas notiks 18. novembrī no plkst. 7.30 līdz plkst. 11.00, regulēs, ierobežos vai slēgs transporta satiksmi atbilstoši nepieciešamībai maršrutā: Latvijas Universitātes galvenā ēka (Raiņa bulvārī 19) - Raiņa bulvāris - Brīvības bulvāris - Brīvības iela - Cēsu iela - Mēness iela - Miera iela - Klusā iela - Brasas tilts - Gaujas iela - Aizsaules iela - Brāļu kapi.
 
14.nov
No 15. līdz 18. novembrim Rīgā tradicionāli norisināsies starptautiskais gaismas festivāls “Staro Rīga”. Novembris, kad Latvija svin savas valsts dzimšanas dienu, ir tumšs un drēgns mēnesis – koku lapas jau nobirušas, bet sniegs vēl nav uzsnidzis... Tāpēc pelēkajā gadalaikā jo īpaši gribas košas krāsas un gaismu. Festivāls “Staro Rīga” jau 12. gadu pēc kārtas piepilda šo cilvēku vēlmi pēc svētkiem un gaismas. Esam sagatavojuši festivāla ceļvedi, izvēloties, pēc mūsu subjektīvā viedokļa, interesantākos un aizraujošākos apskates objektus. Ar pilnu festivāla programmu var iepazīties šeit www.staroriga.lv.
 
9.nov
Lai izzinātu Bermontiādes norisi un tās nozīmi Latvijas vēsturē, 9. un 10. novembrī Pārdaugavā norisināsies izzinošas pastaigas kopā ar vēsturnieku Kārli Silu. Dalība bez maksas, taču vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās mājaslapā https://lv100.lv/programma/kalendars/bermontiades-pastaigas/.
 
2.nov
Šodien Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) sadarbībā ar Kalnciema kvartālu aicina uz pasākumu "Satiec bioloģisko zemnieku". Šajā dienā Kalnciema kvartālā varēs satikt 20 bioloģiskās pārtikas ražotājus, dzirdēt bioloģisko zemnieku pieredzes stāstus un uzzināt par dabai draudzīgu ēšanu ikdienā.
 
31.okt
2019. gadā aprit 100 gadi kopš Latvijas Brīvības cīņām un, pieminot tās, Lāčplēša dienu Rīgā atzīmēs ar vairākiem pasākumiem - Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militāro parādi un tautas gājienu, svinīgo ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa, piemiņas brīdi Sudrabkalniņā un Rīgas Brāļu kapos, ar lāpu gājienu, kā arī izstādēm, tematiskām ekskursijām un izglītojošām aktivitātēm. Līdztekus tam notiks vairāki koncerti pilsētvidē, kultūras centros, koncertzālēs un dievnamos.
 
24.okt
No 15.novembra līdz 18.novembrim divpadsmito reizi norisināsies starptautiskais gaismas festivāls "Staro Rīga", kura tēma šogad būs 4D jeb gaismas mākslas četras dimensijas - laiks, telpa, cilvēks un gaisma, ko festivāla mākslinieki interpretējuši katrs pēc savas radošās ieceres, informē pasākuma rīkotāji.
 
20.okt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs šodien, 20. oktobrī, pulksten 18 ielūdz uz veļu vakaru jeb aizgājušo senču godināšanu.
 
17.okt
Rīgas zooloģiskā dārza atvērta “Āfrikas savannas” ekspozīcija. Jau sestdien, 19. oktobrī, apmeklētāji varēs doties aptuveni 330 metrus garā ceļojumā, lai iepazītu trīs sugu antilopes, zebras un zoodārza jaunākos iemītniekus – geladas pērtiķus.
 
17.okt
Šogad organizētajā "Restorānu nedēļā", kas norisinājās no 7. no 13.oktobrim, novērots ārvalstu viesu skaita pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, pastāstīja Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāve Anna Blaua.
 
7.okt
No šodienas līdz 13.oktobrim Rīgā norisināsies gadskārtējā Restorānu nedēļa, kurā šogad piedalīsies 40 galvaspilsētas restorāni.
 
5.okt
Šodien, 5.oktobrī, no pulksten 11.00 līdz 17.00 Vērmanes dārzā Veselīga dzīvesveida diena! Aicina izmantot iespēju veikt BEZMAKSAS veselības mērījumus un saņemt veselības speciālistu konsultācijas, kā arī piedalīties dažādās sportiskās aktivitātēs un meistarklasēs. Sev piemērotu nodarbi atradīs ikviens!
 
2.okt
Kustība "Lielā Talka" tiekoties ar Rīgas domes priekšsēdētāju, aicinājusi galvaspilsētas teritorijā ierīkot īpašu parku, kur savu koku iestādīt varētu ikviens rīdzinieks vai pilsētas viesis, raksta portāls Riga.lv.
 
28.sep
Šodien no plkst. 8:00-17:00 Rīgas Centrāltirgus Nēģu laukumā norisināsies Miķeļdienas gadatirgus, kurā būs iespējams iegādāties rudens veltes un vitamīniem bagātus produktus, kā arī piedalīties jautrās aktivitātēs.
 
28.sep
Rīgā tradicionāli ražas svētkus atzīmē ar Miķeļdienas gadatirgu Doma laukumā, kas šogad notiks 28.septembrī no plkst. 9.00 līdz 17.00, kad tirgus apmeklētājiem būs iespēja iegādāties rudens veltes, amatnieku meistardarbus, kā arī baudīt kultūras programmu. Miķeļdienas pasākumi notiks arī 29. septembrī kultūras centrā “Iļģuciems” un kultūras centra “Ritums” filiālē Ieriķu ielā 43a.
 
26.sep
Piektdien, 27. septembrī, pulksten 20 Rīgas cirka arēnā savas darbības otro sezonu atklās teātra trupa Kvadrifrons.
 
22.sep
Šovakar daudzviet Latvijā un Lietuvā tiks atzīmēta Baltu vienības diena. Tā izvēlēta par godu 1236. gadā notikušajai Saules kaujai, kurā žemaišu un zemgaļu apvienotais karaspēks iznīcināja apvienoto krustnešu karaspēku. Baltu vienības diena tiek atzīmēta kopš 2000. gada.
 
22.sep
Šovakar plkst. 19.00 Rīgā, AB dambī, notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums. Tā laikā ar īpašu rituālu tiks iededzināts īpaši veidots ugunskurs, kā arī notiks Rīgas folkloras kopu "Skandinieki", "Grodi", "Vilkači" un folkmetāla grupas “Symbolic" koncerts.
 
21.sep
Šovakar kultūras pilī “Ziemeļblāzma” norisināsies greznā Baltijas labdarības balle.
 
21.sep
Šovakar - baltu vienības dienas priekšvakarā -, taverna Zobens un Lemess aicina uz kopā būšanu pasākumā, kas vakara gaitā no viduslaiku spēlēm un neformāla priekšlasījuma par notikumiem zemgaļu pilskalnos 13. gadsimtā pārtaps koncertā.
 

Rīgas namu pārvaldnieks