Kaņepes Kultūras centrs Skolas ielā 15 šodien atsācis darbu. "Draugi, mums ir maza uzvara! Esam pievarējuši birokrātijas stafeti un ar šodienu atsākam savu publisko darbību," vēsta sociālajā tīklā "Facebook" ievietotais paziņojums
Kaņepes Kultūras centrs februāra sākumā uz laiku tika slēgts, jo Rīgas pilsētas būvvalde konstatēja, ka dokumentos centram nav saskaņotas "pareizās funkcijas".
Ēkas saimnieki iesnieguši vienkāršotās renovācijas un rekonstrukcijas apliecinājumu par telpu funkciju maiņu, un būvvalde to akceptējusi. Būvvaldes pārstāve Ilze Žūka gan norādīja, ka pagaidām dokumenti saskaņoti tikai par pirmo stāvu.
Žūka piebilda, ka būvvalde "ļoti lepojas" ar Kaņepes kultūras centra saimnieku attieksmi, jo kultūras centra vadītāji apzinās, ka ir notikusi kļūme, nepretojas būvvaldei, bet paši nāk un dara visu iespējamo, lai problēmu atrisinātu.
Viņa norādīja, ka Kaņepes kultūras centrs nav vienīgais, kam radušās problēmas ar dokumentāciju - līdzīgas situācijas bijušas arī koncertzālē "Palladium" un privātajā teātrī "64 krēsli", kas ierīkots daudzdzīvokļu nama 5.stāva dzīvoklī. Šajos gadījumos prasība novērst nepilnības radījusi domstarpības un problēmu novēršana prasījusi vairāk laika.
Kaut arī kultūras centrs pašreizējās telpās Skolas ielā darbojas jau divarpus gadus, būvvalde nepilnības ēkas dokumentācijā atklājusi tikai nesen, izlases kārtībā apsekojot šo namu.
Iepriekš Kaņepes Kultūras centram bija "saķeršanās" ar Rīgas Pašvaldības policiju par trokšņošanu un miera traucēšanu, taču policijas piemērotos sodus centrs apstrīdēja tiesā, kas policijas lēmumus atcēla.
Kaņepes Kultūras centrs sociālajā tīklā "Facebook" 12.februārī publicējis aicinājumu atbalstītājus un žurnālistus nemeklēt vainīgos kultūras centra slēgšanā, jo šādai situācijai ir formāla rakstura iemesli, pie kuru novēršanas strādāts vairākas nedēļas. Valsts un pašvaldības institūcijas šajā gadījumā darbojas savu pilnvaru ietvaros un nekādus šķēršļus neliek, uzsvērts paziņojumā.
"Publiskajā telpā izplatītās ziņas, ka Kaņepes Kultūras centra slēgšanā vainojam kaimiņos esošo renovēto māju ir aplamas, tieši otrādi - domājam, ka esam pievienotā vērtība, lai šo kvartālu padarītu vēl pievilcīgāku mūsdienīgiem cilvēkiem," uzskata Kaņepes kultūras centra saimnieki.
Trīs nedēļu laikā, kamēr kultūras centrs bijis slēgts, nācies atcelt vairākus Baltijas līmeņa sadarbības projektus, taču vienlaikus Kaņepes kultūras centrs saņēmis ļoti daudz laba vēlējumu, arī no draugiem Francijā, Kanādā, Dominikānas republikā, Krievijā, Spānijā un Taizemē.