Vakar, 13.novembrī, Rīgas pašvaldības policijas Latgales pārvaldes darbinieki, patrulējot Rumbulā, pamanīja Audi markas automašīnu, kura bija novietota kādā nomaļā ieliņā. Braucot gar automašīnu, tajā pamanīta sieviete, kura bija noliekusies uz vadītāja sēdvietas pusi. Izdzirdot troksni, sieviete satraukti piecēla ķermeņa augšdaļu, pēc brīža piecēlās arī transportlīdzekļa vadītājs, kurš bija nolaidies vadītāja krēslā guļus. Vīrietis centās ātri uzvilkt bikses.
Pēc brīža no transportlīdzekļa izkāpa sieviete, kura jau vairākkārtīgi bija nonākusi policijas redzeslokā par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu neievērošanu. Ar abiem mīlniekiem uzsākta saruna. Vīrietis pastāstīja, ka par samaksu saņēmis orālo seksu, taču detalizētāku informāciju sniegt nevēlējās, sakot, ka mājās viņu gaidot sieva.
Savukārt pakalpojuma sniedzēju policisti informēja, ka seksuāla rakstura pakalpojumus sniegt publiskās vietās ir aizliegts. Sievietei sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu.
Pēc protokola sastādīšanas pārkāpēja noliedza savu vainu par spīti tam, ka viņa burtiski bija pieķerta notikuma vietā. Tāpat sieviete atteicās parakstīt protokolu. Policisti paskaidroja, ka viņai ir tiesības protokolu neparakstīt, ja viņa to nevēlas darīt, taču neparakstīšana neietekmē dokumenta juridisko spēku, jo ar parakstu viņa apliecina, ka ir iepazinusies ar protokola saturu, nevis atzīst savu vainu. Tā kā sieviete atteicās parakstīt protokolu, viņa to saņems pa pastu ierakstītā vēstulē.
Likums paredz, ka par prostitūcijas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās personai uzliek naudas sodu no 350 līdz 700 eiro.
Tāpat RPP atgādina, ka Latvijā prostitūcija nav aizliegta, bet ir ierobežota. Speciāli Ministru kabineta noteikumi paredz, ka personai atļauts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu tikai dzīvojamā telpā, kas ir tās īpašums vai par kuru tā ir noslēgusi īres līgumu.
Personai aizliegts piedāvāt vai sniegt seksuālos pakalpojumus par maksu, kā arī saņemt šos pakalpojumus iepriekšminētajā dzīvojamā telpā, ja tā atrodas tuvāk par 100 metriem no izglītības iestādes vai baznīcas, ja tajā atrodas nepilngadīgais un ja pret to iebilst citas personas, kuras dzīvo šajā telpā vai mājā, kurā tā atrodas.