Atbrīvoti no apcietinājuma trīs Elkor vadītāji

Pretstatā skaļajām akcijām, pirms pusotra mēneša veicot apjomīgas kratīšanas Elkor veikalos un biroju telpās un paziņojot par konstatētu apjomīgu naudas atmazgāšanu un izvairīšanos no nodokļiem, šīs nedēļas beigās neuzkrītoši un klusi no apcietinājuma atbrīvotas trīs Elkor uzņēmumu amatpersonas, kuras aiz restēm bija pavadījušas laiku kopš jūnija vidus, ziņo pietiek.com.

Avoti Ieslodzījuma vietu pārvaldē Pietiek atzina, ka faktiskais amatpersonu atbrīvošanas no apcietinājuma iemesls ir šīs lietas izmeklētājas došanās atvaļinājumā, - līdz ar to nav bijis jēgas uzņēmuma pārstāvjus tuvākajā laikā turpināt turēt apcietinājumā, jo vairāk, ka visas pašlaik nepieciešamās izmeklēšanas darbības ar viņiem veiktas.

Līdz šim izmeklētāji neatklāja aizturēto un apcietināto personu identitāti. Nu no avotiem Ieslodzījuma vietu pārvaldē Pietiek noskaidroja, ka salīdzinoši būtiskākā amatpersona no šīm trim ir Andrejs Horhorins, kurš jau vairāk nekā desmit gadus darbojies dažādās Elkor izpildstruktūrās – cita starpā bijis arī SIA Elkor Līzings un SIA Podiums direktors. 2002. gadā viņš uz laiku pabijis arī SIA Elkor grupa līdzīpašnieks, - tad viņš kļuva par uzņēmuma 5% kapitāldaļu īpašnieku.

Nekas sīkāk par to, kādi tieši noziedzīgi nodarījumi inkriminēti Horhorinam un pārējām Elkor amatpersonām, pagaidām nav zināms.

Pašlaik, kā rāda Lursoft datu bāze, 1971. gadā dzimušais Horhorins Elkor uzņēmumos vairs neieņem nevienu amatu, arī ne kādā no viņam pilnībā piederošajiem uzņēmumiem Fleris un AV Tehnika. Tiesa, vēl līdz šā gada 6. jūlijam viņš bijis SIA Elkor līzings valdes loceklis.

Kā jau ziņots, oficiāli visu „redzamo” Elkor kompāniju boss ir jau ilgāku laiku ASV dzīvojošais Aleksandrs Popovs, savukārt grupas nekustamie īpašumi lielākoties oficiāli pieder Andrejam Vlasovam, kurš jau labu laiku ir Rīgas dārgākās zemes īpašnieks.

Baumas par Elkor grupas dalību „pelēkās” tehnikas tirdzniecībā un dažādās nodokļu optimizācijas shēmās nerimst, - taču nekādu faktoloģisku pamatojumu šīm runām tā arī nav bijis. Vienīgais nopietnais trieciens Elkor grupai pirms nule notikušajām kratīšanām ir bijis Konkurences padomes uzliktais sods par līdzdalību tā sauktajā Samsung kartelī, no kura grupa, šķiet, izvairījusies, veicot kārtējo reorganizāciju, kas nav mainījusi Popova lomu Elkor grupā.

Savukārt pats A. Popovs pērn žurnāla VIP Lounge publicētajā Latvijas bagātāko cilvēku simtniekā ar īpašumu novērtējumu 10 miljonu latu apmērā ieņēma 65.-78. vietu un šādu savu īpašumu kopējo raksturojumu: „Uzņēmēja dibinātā sadzīves tehnikas, sporta preču, mēbeļu un elektronikas tirdzniecības, līzinga un apsardzes uzņēmumu grupa šogad svinēja pastāvēšanas divdesmitgadi, un atšķirībā no 2008. gada, kad Elkor uzņēmumus piemeklēja strauja vērtības samazināšanās (un pamatīgi zaudējumi), nu situācija stabilizējusies, Elkor uzņēmumiem savam vienīgajam īpašniekam pērn nodrošinot 849 tūkstošus latu lielu peļņas daļu.”

Latvijā

Jebkura Krievijas agresija pret NATO dalībvalsti tai izmaksās ļoti dārgi, Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) rīkotajā diskusijā "Veidojot aizsardzības un drošības nākotni" uzsvēra Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andžejs Viļumsons.