Drošības eksperts brīdina Krieviju atbalstošos vandaļus: Jūs neviens neiemainīs - jūs sapūsiet Latvijas cietumos

© F64

“Lai gan Valsts policijas gada pārskats rāda, ka kopējais noziegumu skaits ir audzis par 5,6 %, vēlos norādīt, ka smago noziegumu – organizētā noziedzība, slepkavības, krāpšana lielā apmērā - skaits ir samazinājies. Pieaugums ir uz tā rēķina, ka ir vairāk reģistrēto noziegumu sfērās, kur policija ir pastiprinājusi savas spējas – finanšu krāpniecība, vardarbība ģimenē”, raksturojot noziedzības tendences, TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” stāsta Drošības profesionāļu asociācijas līdzdibinātājs, Drošības uzņēmumu grupas ZEVS vadītājs, augstskolas “Turība” lektors Kārlis Apalups.

Analizējot Valsts drošības dienesta gada pārskatu, Apalups izceļ faktu, ka 2023. gadā ir pēdējā desmitgadē lielākais kriminālprocesu skaits, ko VDD ir nodevuši prokuratūrā kriminālvajāšanai, kas saistāms ar Krievijas izvērsto karu Ukrainā. Kārlis Apalups arī norāda, ka šogad pirmajā ceturksnī par 38% audzis vandalisma gadījumu skaits, kas vērsts pret Ukrainas atbalstu. Tas liecina, ka notikumi frontē (Avdijivkas ieņemšana u.c.) tieši korelē ar notikumiem Latvijā.

“Ļoti liela prokrieviski noskaņoto rekrutēšanas daļa notiek caur aplikāciju “Telegram”. To redzam gan nesenajā Okupācijas muzeja dedzināšanā, gan pagājušā gada spiegu lietās. Tur ir ideoloģiski mērķi un reizēm arī tīri monetārs stāsts. Bet kas ir svarīgi, vēlos pateikt tiem, kas domā, ka “Telegram” varēs viegli nopelnīt, atcerieties - par jums nevienā brīdī Krievija necīnīsies! Jūs neesat nekādi spiegi, jūs neviens neiemainīs - jūs sapūsiet Latvijas cietumos!” saka drošības eksperts Kārlis Apalups.

Raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” katru darba dienas rītu plkst. 9.30 viesojas prezidenti, ministri, nozaru speciālisti un apskatnieki, lai runātu par aktuālajiem notikumiem politikā un sabiedrībā.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais