Šā gada pirmajos desmit mēnešos kokapstrādē un mežistrādē kopā bojā gājuši četri strādnieki, ziņu aģentūru LETA informēja Valsts darba inspekcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sarmīte Bunka-Brilijonka.
Viņa norāda, ka kokapstrādes nozarē kopumā noticis 91 nelaimes gadījums, no kuriem 15 negadījumi bijuši ar smagām sekām, bet viens - letāls.
Savukārt mežistrādē kopumā notikuši desmit negadījumi, tostarp divi smagi un trīs letāli.
"Minēto negadījumu cēloņi bija nepareiza darba tehnoloģijas izvēle, kā arī nodarbinātie nebija instruēti un apmācīti strādāt ar drošām darba metodēm. Tāpat arī tika konstatēti trūkumi darbu vadīšanā, kā arī nepietiekami bija veikta darba vides iekšējā uzraudzība," klāsta Bunka-Brilijonka.
Kopumā Latvijā desmit mēnešos notikuši 876 negadījumi - 122 ar smagām, bet 17 ar letālām sekām.
Kā ziņots, inspekcijas direktors Arnis Luhse iepriekš uzsvēra, ka nelaimes gadījumos bojā gājušo skaits Latvijā uz 100 000 strādājošo ir 1,94, kas attiecīgi ir krietni labāks rezultāts nekā pērn, kad šis rādītājs bija 3,32. Līdz ar to neesot pamata apgalvot, ka krīzes periodā esot mazāk strādājošo un attiecīgi arī mazāks ir nelaimes gadījumu skaits darbavietās.
Statistika arī liecinot, ka, jo ilgāk konkrētais darbinieks strādā, jo mazāk cieš, turklāt 70% vainīgs esot pats darbinieks, nevis darba devējs. Nepiemēroti darba apstākļi fiksēti tikai 7% darba vietu.