Par NEPLP vadītāju ievēl Ķezberi

© F64

Par jauno Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāju 6. februāra sēdē NEPLP ievēlēja Daci Ķezberi, kura līdz šim pildīja NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieka pienākumus. Par NEPL padomes priekšsēdētāja vietnieku padomes locekļi ievēlēja Ivaru Āboliņu.

"Šobrīd padomei visvairāk ir vajadzīga pieredzes un zināšanu pārmantojamība. Ņemot vērā, ka strādāju padomē kopš 2015. gada jūnija, varu būt noderīga kā "tilts" starp iepriekšējo padomi un jauno," sacīja D. Ķezbere.

Drošības policija (DP) veiks Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu pārbaudi, lai izvērtētu, vai viņiem var piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

DP aģentūrai LETA atturējās precīzi prognozēt pārbaužu ilgumu.

DP atgādina, ka, pamatojoties uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas lūgumu, DP veica NEPLP kandidātu sākotnējo pārbaudi un par tās rezultātiem informēja komisiju. 11.janvārī komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons paziņoja, ka tobrīd saskaņā ar pirmo pārbaudi visi NEPLP locekļu amatiem pieteiktie kandidāti atbilst prasībām par pielaidi valsts noslēpumam.

Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi punkti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta.

Pielaide, piemēram, nepienākas personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu. 50% gadījumu tieši šī norma minēta kā iemesls pielaides neizsniegšanai.

Speciālās atļaujas izsniedz uz noteiktu termiņu, bet ne ilgāku par pieciem gadiem. Speciālās atļaujas iedala trijās kategorijās. Personas pieeja sevišķi slepenai informācijai atļauta ar pirmās kategorijas speciālo atļauju, slepenai informācijai - ar otrās kategorijas speciālo atļauju, konfidenciālai informācijai - ar trešās kategorijas speciālo atļauju.

Padomes locekļi šodien vienojās par atbildības jomu sadalījumu NEPLP darbībā, kur katrs no padomes locekļiem uzņēmās vienu atbildības jomu, kā arī vienu darbības virzienu, kur katrs būs līdzatbildīgais. Atbildības jomu sadalījums NEPLP:

VSIA "Latvijas Televīzija" pārraudzība - Ieva Beitika (atbildīgā padomes locekle), Dace Ķezbere (līdzatbildīgā padomes locekle).

VSIA "Latvijas Radio" pārraudzība - Ivars Āboliņš (atbildīgais padomes loceklis), Patriks Grīva (līdzatbildīgais padomes loceklis).

Komercradio nozares pārraudzība - Patriks Grīva (atbildīgais padomes loceklis), Ivars Āboliņš (līdzatbildīgais padomes loceklis).

Komerctelevīziju nozares pārraudzība - Gunta Līdaka (atbildīgā padomes locekle), Ieva Beitika (līdzatbildīgā padomes locekle).

Kabeļtelevīziju nozares pārraudība - Dace Ķezbere (atbildīgā padomes locekle), Gunta Līdaka (līdzatbildīgā padomes locekle).

Starpinstitucionālā sadarbība, kā arī likumdošanas process - Gunta Līdaka (atbildīgā padomes locekle) un visi pārējie padomes locekļi atbilstoši katra padomes locekļa atbildības jomai.

Starptautiskā sadarbība elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozarē - Ieva Beitika (atbildīgā padomes locekle) un visi pārējie padomes locekļi atbilstoši katra padomes locekļa atbildības jomai.

Par sabiedrisko mediju portāla LSM.lv darbību atbildīgi būs visi četri NEPL padomes locekļi, kuru atbildības joma ir sabiedriskie mediji.

Kā jau ziņots, šā gada februārī beidzās līdzšinējo padomes locekļu - Aijas Dulevskas, Daiņa Mjartāna, Aināra Dimanta un Ivara Zviedra - pilnvaras NEPLP.

Svarīgākais