“Dogo” ražotājs no 17 atbildētājiem prasa piedzīt vairāk nekā 458 tūkstošus eiro zaudējumus

© Scanpix

Populārās suņu barības “Dogo” ražotājs AS “Tukuma Straume” šī gada 17. augustā Rīgas pilsētas priekšpilsētas tiesā ir iesniedzis prasības pieteikumu ar lūgumu pārtraukt un aizliegt 17 atbildētāju prettiesisku rīcību, kas izpaužas kā negodīgas konkurences aizlieguma pārkāpums, izplatot nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par uzņēmumu un tā ražoto preču kvalitāti. Uzņēmums lūdz tiesai no visiem atbildētājiem solidāri piedzīt tam nodarītos zaudējumus 458 411,15 eiro apmērā.

Starp atbildētājiem ir 8 fiziskas personas - Latvijas Veterinārārstu biedrības valdes locekle Ilze Matīse-Van Houtana, praktizējoši veterinārārsti Lita Konopore, Gatis Krūmiņš, Māra Viduža, Anna Jesereviča, Gatis Kalniņš, Sandra Skara-Sirmā un Evita Leitāne, kā arī 9 juridiskas personas - SIA “HĪRONS”, SIA “SANARIUS”, SIA “J & G Veterinārais serviss”, SIA “VETERINĀRMEDICĪNAS IZGLĪTĪBAS CENTRS”, SIA “AA ZOO”, zemnieku saimniecības “KRŪMIŅI”, IK “E.LEITĀNES VETERINĀRĀ AMBULANCE”, IK “Veterinārās patoloģijas serviss” un Latvijas veterinārārstu biedrība. Saskaņā ar prasības pieteikumu, šīs personas ilgā laika posmā ir izplatījušas nepatiesu, nepilnīgu un izkropļotu informāciju par “Dogo” suņu barību.

Tāpat “Dogo” ražotājs lūdz tiesai nodrošināt prasību, piemērojot vairākus nodrošinājuma veidus. Proti, uzņēmums prasa piemērot Litai Konoporei aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100% daļas SIA “HĪRONS” pamatkapitālā. Papildus tiek lūgts piemērot Annai Jeserevičai aizliegumu apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tai piederošās 100% daļas SIA “SANARIUS” pamatkapitālā. Līdzīgi tiesai tiek lūgts piemērot aizliegumu Gatim Kalniņam apgrūtināt ar lietu un saistību tiesībām, kā arī atsavināt tam piederošās 50% daļas SIA “J & G Veterinārais serviss” pamatkapitālā.

Vienlaikus uzņēmums lūdzu tiesu aizliegt visiem atbildētājiem izplatīt Latvijā un ārpus tās informāciju, kas suņu barības gala pircējiem, izplatītājiem un citām personām varētu radīt priekšstatus, ka zīmola “Dogo” barība, kā arī cita AS “Tukuma Straume” ražotā produkcija ir kaitīga. Šī prasība lūdz aizliegt atbildētājiem izplatīt nepamatota rakstura informāciju, piemēram, par dzīvnieku saslimšanu megaesophagus iespējamo saistību ar uzņēmuma ražoto barību.

“Tā ir vienreizēji absurda situācija, kad šaura cilvēku grupa vairāk kā gada garumā, bez jebkādiem zinātniski pierādītiem faktiem un pretrunā valsts institūciju slēdzieniem, ir atļāvusies nepamatoti nomelnot veiksmīga Latvijas ražotāja produkciju, kas ir iemantojusi pircēju uzticību un lojalitāti. Tas izskatās pēc apzinātas ļaunprātības ar mērķi atbrīvot vietējo tirgu importa precei. Vēršoties tiesā, mēs gribam beidzot rast risinājumu šai situācijai un lūdzam izbeigt “Dogo” produkcijas nepamatotu nomelnošanu un radīto zaudējumu atlīdzināšanu,” uzsver AS “Tukuma Straume” valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks.

Iepriekš jau ziņots, ka Pārtikas un Veterinārais dienests (PVD) ir nonācis pie slēdziena - “Dogo” barībā nav vielu, kas varētu izraisīt slimību suņiem. Un sākot ar 2015.gadu, PVD papildus plānveida pārbaudēm uzņēmumā regulāri veic arī ārpuskārtas pārbaudes - nevienā no tām nav konstatēts, ka “Dogo” neatbilstu barības nekaitīguma prasībām un standartiem. Pie vienlīdzīgiem secinājumiem, analizējot “Dogo”, nonākuši arī ārvalstu laboratoriju, BIOR un uzņēmuma laboratorijas eksperti.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais