Personības

Vakar, 8:15
Jurim Kaukulim – 50! Izklausās neticami, taču tas ir fakts: latvju rokgrupas Dzelzs vilks vienmēr jaunā vokālista, ģitārista un dziesmu autora pusgadsimta jubilejai par godu februārī un mazliet arī aprīlī notiks virkne koncertu dažādās Latvijas pilsētās.
 
22.jan
«Pēdējo gadu laikā pasaule ir ļoti mainījusies. Mēs esam pazaudējuši vērtību skalu, pēc kuras mērām, kā dzīvojam. Izrādē runāsim par godīgumu, par atbildību un izvēlēm, kuras nenosaka panākumi, bet gan vēlme būt par labu cilvēku. Un to, cik grūti ir būt patiesi labam,» saka režisors Dmitrijs Petrenko (38). Sestdien, 25. janvārī, viņam pirmizrāde Liepājas teātrī – Vienaldzības gadsimts.
 
17.jan
«Būtiskākais, ko pēdējo gadu laikā esmu iemācījusies, ir pateikt «nē», izdarīt savas izvēles un nedomāt par to, ko par mani padomās. No manis visu laiku kāds grib kaut ko izspiest – vai emocijas, vai laiku, vai iespēju tikt uz žurnāla vāka. Tāpēc ir svarīgi saprast, ko es pati pavisam noteikti negribu. Jo, kamēr tu nezini, ko tu negribi, tu katru dienu vari dabūt to, ko negribi,» saka žurnāliste, bijusī aizsardzības ministre un iekšlietu ministre, tagad Hotel Roma vadītāja, Helēnas (20) un Haralda (18) mamma Linda Mūrniece.
 
10.jan
«Uzrakstiet man kādu dzejolīti,» viņš teic bez jebkāda smaida, bez ironijas. Viņš vēl piebilst, ka nemaz negrib spēlēt 12. janvārī, bet koncertam tomēr jāgatavojas. Tā ir viņa dzimšanas diena. Un šajā dienā viņš vienmēr strādā. Viņš atkal kāps uz skatuves, nervozi saberzēs rokas un paņems visus savā varā. Viņš aizmirsīs, ka jūtas noguris, viņā būs tikai mūzikas viļņojums. Pēc koncerta viņš mēģinās ātrāk nozust no sajūsmināto sveicēju smaidiem un ziedu kalniem, jo – mājās, mājās!
 
9.jan
«Filmā nav neviena kadra, kurā ir taisns horizonts, viss ir mazliet šķībs un nepareizs,» tā par savu jaunāko radošo veikumu saka režisors Viesturs Kairišs. 11. janvārī Krāslavas Kultūras namā notiks viņa veidotās filmas Piļsāta pi upis (Pilsēta pie upes) pirmizrāde. Kinoteātros Latvijā filma būs skatāma no 17. janvāra.
 
27.dec 2019
Pamodināt sevī radītāju – tādu nosaukumu Maira Gūtmane devusi savai pirmajai grāmatai. Pati viņa apgalvo, ka tā nav grāmata, bet mēģinājums pierunāt mainīt stereotipus, turklāt nevis apgalvojuma, bet dialoga formā. Kāpēc notiek tā, kā notiek? Kāpēc es nejūtu gandarījumu par sevi? Kāpēc man šķiet, ka dzīvot ir grūti? Kāpēc es nespēju atrisināt savas veselības, attiecību vai finansiālās problēmas? Tie ir tikai daži būtiskie jautājumi, ko vairākums cilvēku sev uzdod. Maira Gūtmane aicina mainīties pašam un līdz ar to mainīt savu dzīvi, un tad mainīsies pasaule. Tik vienkārši. Autore saka – ja esi gatavs, ejam, bet vienlaikus brīdina – būs jāstrādā, un piebilst, ka pašas pieredze apstiprina – šis ceļš ir iešanas vērts.
 
20.dec 2019
Šobrīd Rīgā iespējams apskatīt Edītes Pauls-Vīgneres divas izstādes. Latvijas Arhitektūras muzejā atklāta tekstilmākslinieces izstāde Vīna garša, kurā izlikti jaunākie darbi. Savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā – Kafijas kantāte, kas ir plaša darbu retrospekcija no muzeja krājumiem. «Cilvēkam kaut kas ir jādara, lai viņš piepildītu savu dzīvi. Tiklīdz cilvēks pārstāj darboties, viņam ir grūti eksistēt. Kad strādāju, ieeju tādā ekstāzē, ka mani neinteresē absolūti nekas,» saka tekstilmāksliniece Edīte Pauls-Vīgnere.
 
20.dec 2019
Saruna ar Jaunā Rīgas teātra režisoru Alvi Hermani.
 
11.dec 2019
Viņas smaids katru rītu modina daudzus. Pie tā ir tik pierasts, ka kļuvis jau par ieradumu un bez tā nevar iesākt dienu – gluži kā bez rīta kafijas. Viņas skaistās dabas fotogrāfijas Instagram iedvesmo tūkstošus, jo tā ir iespēja kopā ar viņu ceļot, izzināt un iepazīt dabu un pasauli. Nokļūt vietās, kur pašas neesam saņēmušās aizbraukt. Piemēram, sagaidīt saullēktu purvā uz sup dēļa.
 
11.dec 2019
«Profesionāli man nav par ko sūdzēties, naktīs guļu mierīgi un varu domāt tikai labu – jo man ir Jāzeps, man ir Cielaviņa, man ir nenopietnais cilvēks, ar kuru mani pazīst arī jaunā paaudze. Nevienam neko netiku prasījis, to visu man Dievs un eņģeļi piespēlējuši. Bet par tiem mēsliem, kas pār mani gāzušies, pats jau esmu bijis vainīgs... Tikai – drusku par daudz to pēdējos gados ir bijis,» saka vairāku paaudžu skatītāju mīlētais aktieris Jānis Paukštello (68).
 
10.dec 2019
4. decembrī mūžībā devusies māksliniece, pedagoģe, gleznotāja Daina Dagnija. Atvadīšanās no gleznotājas notiks šodien plkst. 13:00, Rīgas kremācijas centra Lielajā zālē, ziņo Latvijas Mākslinieku savienība
 
5.dec 2019
Mūsu valsts eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga 1. decembrī svin savu dzimšanas dienu. Šodien kārtējo reizi par godu šim notikumam LTV demonstrēs dokumentālo filmu Vienmēr prezidente.
 
1.dec 2019
Vakar, 30.novembrī, Sanktpēterburgā mūžībā aizgājis izcilais diriģents Mariss Jansons, apstiprināja muzikoloģe Gunda Vaivode, atsaucoties uz Jansona meitas sniegto informāciju.
 
18.nov 2019
Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte daudziem ir simbols - Atmodas un atgūtas brīvības, inteliģences un ideālu. Viņa ir daudz runājusi par citiem, vērtējusi un spriedusi par procesiem, viņa rakstījusi par to, kas viņu veidojis, tomēr par to, kāda ir Māra Zālīte ikdienā un kā ir tur - Māras pusē, runāts ir maz. Tādēļ Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma "Māras pusē. Dzejniece un rakstniece Māra Zālīte". Režisore Zita Kaminska un scenārija autore Ilze Strenga dokumentējušas Māras dzīvi viena gada laikā, esot viņai blakus un ieskatoties viņas ikdienā.
 
13.nov 2019
Latvijas Rakstnieku savienībā saņemta skumja ziņa. Lāčplēša dienā 93 gadu vecumā mūžībā aizgājis rakstnieks un dramaturgs Harijs Gulbis (25.10.1926 – 11.11.2019).
 
13.nov 2019
«Kad biju maziņa, man ļoti nepatika teātris. Man tas likās drausmīgi garlaicīgs. Ilgu laiku nesapratu, kāpēc cilvēki iet skatīties uz citiem cilvēkiem, kuri ķēmojas,» saka aktrise Ance Strazda. Piektdien, 15. novembrī, viņai pirmizrāde Rīgas cirkā – teātra trupas Kvadrifrons jaunajā izrādē Fake News!, ko iestudējis režisors Klāvs Mellis.
 
12.nov 2019
Vakar, 11. novembrī, 93 gadu vecumā mūžībā devies latviešu dramaturgs Harijs Gulbis, ziņo "Teātra Vēstnesis".
 
1.nov 2019
Nākamās nedēļas nogale aizritēs grupas Labvēlīgais tips zīmē – 1., 2. un 3. novembrī VEF Kultūras pilī būs viņu tūres = I A = noslēdzošie koncerti, kuri bija pilnībā izpārdoti jau teju mēnesi iepriekš. Nav slikti grupai, kas 1992. gadā lielā mērā tika veidota kā nenopietns joku projekts!
 
31.okt 2019
Galerijā Daugava atklāta leģendārās latviešu mākslinieces Maijas Tabakas jubilejas izstāde, kurā aplūkojami galvenokārt pēdējos gados tapuši darbi, kā arī dažas gleznas no privātkolekcijām.
 
31.okt 2019
Šodien tiek atklāts centrs cilvēka izaugsmei Torņakalns, kuru tā veidotāji iecerējuši par ikvienam pieejamu mācīšanās, izaugsmes un attīstības vietu, kurā būs pieejamas dažādas programmas sevis attīstībai un pilnveidei, balstoties uz cilvēka izaugsmes pamata pīlāriem – prātu, ķermeni, emocijām un garīgumu.
 
30.okt 2019
«Man ļoti patīk un es gribu strādāt Jaunajā Rīgas teātrī, man tā ir viskomfortablākā vieta šobrīd, kur attīstīties – tieši tā, kā es to vēlos. Bet vai man ir bail, ka manis tur varētu arī nebūt? Man būtu žēl, būtu skumji, bet – bail man nav. Jo es uzskatu, ka katrs ir savā vietā – tieši tur, kur viņam ir jābūt,» saka Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktrise Marija Linarte. Viņai rītvakar pirmizrāde – režisora Gata Šmita jauniestudējumā Meklējot Spēlmani.
 
28.okt 2019
Kad no LNT raidījuma Degpunktā priekšplāna nozuda Ieva Brante, daudzi skumīgi nopūtās – pie izskatīgās žurnālistes kadrā jau bija tā pierasts! Taču bez tiešā ētera Ieva nav palikusi, tikai šobrīd viņa ir nevis redzama, bet dzirdama – Radio SWH ziņu programmā.