Kāpēc mums vajadzīgi dziesmu svētki? Varbūt “ietaupīt” kapeikas un atcelt tos kā “nacionālistu saietus”? Taču mūsu Muzikālā tautas fronte piedzima jau 1873. gadā, un to nedrīkst nedz pamest, nedz noliegt. Vasarā notiks “mazie” svētki: skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Par tiem un par daudz ko citu – “Neatkarīgās” saruna ar dziesmu svētku virsdiriģentu Romanu Vanagu.
Svētdien, 25. maijā, plkst. 19.00 Mākslas muzejā “Rīgas Birža” Klasiskās mūzikas ģilde “Euterpe” aicina uz smalku un retrospektīvu skaņu ceļojumu no 20. gadsimta franču un beļģu kamermūzikas līdz postromantismam – koncertā “Poēma par mīlestību un jūru”.
Maijā, kad Rīgā tiek svinēts Ģimenes mēnesis, Orķestris “Rīga” aicina ģimenes ar bērniem uz muzikālu piedzīvojumu koncertprogrammā “Sports mūzikā. Mūzika sportā”.
Reizēm var vien izbrīnā atplest muti un ilgi to neaizvērt, redzot un dzirdot kādu publisku aplamību, kas skar ne tikai vienu vai dažus cilvēkus, bet pat veselu tautu. Tā šoreiz notiek ar Misiņa bibliotēku, ko daži kultūrdarboņi taisās “iepludināt”, izšķīdināt Latvijas Universitātes (LU) bibliotēkas Speciālo krājumu nodaļā, nepaturot, faktiski izmetot mēslainē Jāņa Misiņa – slavenās, unikālās bibliotēkas dibinātāja un veidotāja – vārdu. Ko par to domā LU profesore Janīna Kursīte-Pakule un Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze?
Biļetes uz jūlijā gaidāmajiem XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pasākumiem maksās no septiņiem līdz 45 eiro atkarībā no pasākuma norises vietas un veida, paredz valdībā apstiprinātie noteikumi par biļešu cenām.
Sestdien, 17.maijā, Mālpils baznīcā svinīgi atklās atjaunoto altārgleznu "Kristus ērkšķu vainagā", kuras autors ir latviešu mākslinieks un profesors Oto Skulme, aģentūru LETA informēja Raimonds Grollis.
Sestdien, 17. maijā, plkst. 18.00 koncertzālē “Ave Sol” dziedātāja Jolanta Strikaite kopā ar jauniešu kori “Kamēr...” un pianistu Matīsu Žilinski kora 35 gadu jubilejas festivāla ietvaros atzīmēs savu apaļo jubileju.
Sestdien, 17. maijā, Muzeju nakts ietvaros Liepājas okupācijas muzejs aicina liepājniekus un pilsētas viesus uz īpašu muzikālu vakaru – leģendārā latviešu dziedātāja Žorža Siksnas koncertu. Pasākums notiks muzeja pagalmā (K. Ukstiņa ielā 7/9) Muzeju nakts programmas laikā no plkst. 21.30 līdz 22.30.
Vecrīgas sirdī atrodas mākslas muzeja “Rīgas birža” ēka, kura celta laikā no 1852. līdz 1855. gadam, atdarinot Venēcijas renesanses “palaco” formas. Muzeja pastāvīgās ekspozīcijas veido gadsimtos uzkrātās Rīgas ārzemju mākslas kolekcijas, kas ir daļa no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma. Kā nosargāt vēsturiskās kultūrvērtības dažādu kataklizmu vai kara gadījumā? Mūsu muzeju speciālisti ir gatavi arī šādām nelaimēm, stāsta muzeja vadītāja Daiga Upeniece.
Svētdien, 11. maijā plkst. 19.00 Koncertzālē “Ave Sol” (Citadeles ielā 7, Rīgā) gaidāms koncerts “Gandrīz tautasdziesma…”, kas būs sirsnīgs veltījums Mātes dienā. Ieeja koncertā bez maksas.
Trešdien, 7. maijā, plkst. 19.00 mūzikas un drāmas telpā “OratoriO” ar unikālu pašas izlolotu projektu uzstāsies vijolniece Elīna Bukša. Vienā vakarā savienosies mūzikas skaņas ar nišas parfīma namu aromātiem.
No 2. līdz 30. maijam galerijas “Bazar’t” telpās t/c “Mols” otrajā stāvā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas stikla mākslas nozares pasniedzēju stikla mākslinieku darbu izstāde “CitāDi”.
Zane Daudziņa ir aktrise, runas pedagoģe, vairāku grāmatu autore. Nesen iznāca Zanes grāmata “Bērnudienas Komunālijā”, kuras pirmais metiens tika izpirkts nedēļas laikā. “Silta grāmata,” dzirdēju sakām kādu lasītāju. Silta arī pati Zane, dzirdu sakām pati sevi. Šķiet, Zanē nav nekā negatīva, un viņa ar savu pozitīvo esību prot uzrunāt katru – pat vispārliecinātāko īgņu.
"Baznīcu nakts" rīkotāju komanda līdz 23. aprīlim dalībai garīgās kultūras notikumā saņēmusi 80 baznīcu draudžu pieteikumus, informē "Baznīcu nakts" rīkotāju komandas pārstāve Inese Knipše.
Latvija varētu mācīties no kaimiņiem igauņiem, Dziesmu un deju svētku rīkošanai izveidojot stabilu biroju, intervijā Latvijas Radio pauda kultūras ministre Agnese Lāce (P).