Mums rūp Jūsu viedoklis

Vai Konkurences padomes darbības ir pietiekamas, lai nodrošinātu konkurenci Latvijas zāļu tirgū?

close
Rezultāti
Jā, Konkurences padome rīkojas pietiekami profesionāli
Nē, Konkurences padome nedara neko
Gluži otrādi, darbību sekas ir tādas, ka tiek pieļauta monopola veidošanās
Nav viedokļa

Saistītais saturs

Vakar, 6:00
Valdība ir apstiprinājusi jauno zāļu uzcenojuma modeli, kuram teorētiski vajadzētu samazināt recepšu zāļu cenas. Tas stāsies spēkā 1. janvārī. Priecāties pāragri. Tā kā konkurence farmācijas tirgū netiek veicināta, diezin vai aptiekās cenas medikamentiem samazināsies – iespējams, tās kļūs vēl lielākas.
19.jūl
Stāsts par Konkurences padomes neiejaukšanos tad, kad vajag samazināt medikamentu cenas, izraisa izbrīnu un sašutumu tiem, kuri nav pamanījuši Konkurences padomes iejaukšanos tikai un vienīgi tajos gadījumos, kad jānovērš zemākas cenas preču un produktu nonākšana Latvijas tirgū.
18.jūl
Konkurences padome (KP) pagarinājusi zāļu ražotājam AS "Olpha" (iepriekš "Olainfarm") piederošo SIA "Latvijas aptieka" kapitāldaļu atsavināšanas termiņu līdz 2025.gada 1.februārim, teikts KP paziņojumā oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".
18.jūl
Par dārgajām zālēm Latvijā nav jābrīnās, un tam ir racionāls skaidrojums – skarbi secinājumi par konkurences neesamību un ačgārnībām normatīvajos aktos saistībā ar farmācijas tirgus regulējumu Latvijā lasāmi Konkurences padomes atbildēs uz “Neatkarīgās” jautājumiem.
11.jūl
Izrādās, ka represīvai valsts varu realizējošai iestādei Konkurences padomei (KP) pietiek ar to, ka farmācijas tirgū esošais faktiskais monopolists sola mazināt savu ietekmi un pieņem lēmumu, ka notiekošais farmācijas tirgū nav jāpēta. Rodas jautājums – kāda jēga no šādas valsts iestādes? Varbūt arī prokuratūrai vērts ņemt piemēru, uzticēties “pirmšķietami” noziegumus veikušajiem un izbeigt krimināllietas?
9.jūl
Vairākas ministrijas vienojušās līdz šā gada 1.novembrim īstenot vairākus pasākumus vietējā ražojuma preču īpatsvara palielināšanai mazumtirdzniecībā, teikts Ekonomikas ministrijas (EM) izstrādātajā informatīvajā ziņojumā, ko otrdien atbalstīja valdībā.
28.jun
Augstākā tiesa (AT) atstājusi negrozītu apgabaltiesas spriedumu, ar kuru uzņēmējam Mārim Martinsonam atcelts Konkurences padomes (KP) lēmumu par naudas soda uzlikšanu, kā arī uzlikts pienākums ierasties iestādē un sniegt paskaidrojumus.
21.jun
Lai ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis varētu godam sagatavoties gada īsākajai naktij – Jāņu naktij – arī šogad Rīgā, Doma laukumā,  21. jūnijā, noritēs tradicionālais Zāļu tirgus.
8.jun
Konkurences padomes (KP) priekšsēdētājs Juris Gaiķis pērn algā saņēmis 60 330 eiro, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienestam iesniegtā amatpersonas deklarācija.
16.jan
Saskaņota transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas prēmiju sadārdzināšana nav pieļaujama, norāda Konkurences padome (KP), reaģējot uz publiski izskanējušo informāciju par iespējamu sauszemes transportlīdzekļu OCTA prēmiju sadārdzināšanos Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojam (LTAB) piemērotā naudas soda dēļ.