ZooSargs

17.dec
Uz sliekšņa parādījās mīļa, ūsaina sejiņa, kas līdz tam brīdim bija pavisam nepazīstama? Apsveicam: tā ir laba zīme. Kāpēc kaķis ienāk mājā?
13.dec
Meksikas līča delfīnu ķermeņos ir atrastas Fentanila pēdas, radot bažas, ka bīstamā vielā var ietekmēt jūras dzīvi līcī, vēsta mexiconewstoday.com.
12.dec
Kāpēc kuprainais valis nopeldēja rekordgarus 13 046 kilometrus, šķērsojot planētu caur trīs okeāniem? Iespējams, viņš apmaldījās savā parastajā maršrutā vai mainīgais klimats lika viņam doties tālāk, meklējot pārtiku, vēsta raidorganizācija CBC.
11.dec
Interesanti, ka šajā jautājumā un apstiprinošajā atbildē ir dzīvnieku īpašnieku pusē. Pastāv dažādas hipotēzes, kas liecina par šīs parādības cēloņiem. Viena no tās būtībām ir tāda, ka nopietnu slimību beigu stadijā cilvēka organisms izdala noteiktas vielas, kuras kaķi un suņi uztver pēc smaržas.
8.dec
Jauni pētījumi liecina, ka suns pirmo reizi kļuva par "cilvēka labāko draugu" vismaz pirms 12 000 gadu, vēsta “New York Post”.
7.dec
Šis ir ārkārtīgi dīvains brīdis, kad Frankenšteina stila kiborgu prusaki atdzīvojas un izveido nelielu kukaiņu armiju, aprakstoši vēsta laikraksta “The U.S. Sun” reportieris.
7.dec
Katru dienu, kad dodaties uz darbu, jūsu suns sāk žēlīgi gausties un īdēt, cenšoties panākt, lai saimnieks paliktu mājās. Ir tik grūti atstāt savu pūkaino draugu mājās vienu, bet uz darbu nevar neiet. Kā noslogot mājdzīvnieku prombūtnes laikā?
2.dec
Pēc ekspertu domām, kaķi patiešām ir spējīgi redzēt lietas, kuras neredz cilvēka acs, raksta izdevums “The Dodo”.
26.nov
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), saņemot tiesas atļauju iekļūt kādas privātpersonas dzīves vietā Elejā, dzīvnieku labturības prasību pārkāpumu dēļ izņēmis 11 kaķus un nogādājis tos dzīvnieku patversmē, aģentūru LETA informēja dienesta pārstāvji.
22.nov
Uz ielas kakla siksna sunim ir vienkārši nepieciešama: pirmkārt, tai var piestiprināt pavadu, otrkārt, bēgšanas gadījumā jebkurš garāmgājējs varēs atrast adresi, īpašnieka numuru uz siksniņas un atgriezt pazudušo dzīvnieka mājās. Bet vai šis aksesuārs tiešām ir nepieciešams četrās sienās?
21.nov
Šoruden Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir šķīries no divām lauvām - jaunais lauvu tēviņš Varis 20.novembrī nosūtīts uz Givskudas zoodārzu Dānijā, savukārt viņa māsa Teika smagas slimības dēļ iemidzināta.
20.nov
130 izbēgušu kāmju dēļ uz vismaz piecām dienām tika apturēta kādas lidmašīnas izmantošana Portugālei piederošo Azoru salu lidostā, vēsta “Daily Express”.
15.nov
Tas, kas vieno dažādas kaķu šķirnes, ir tas, ka daži to pārstāvji mīl gulēt uz spilveniem. Vidēji kaķi guļ 15 stundas dienā, un daži var gulēt 20 stundas, par to raksta Catster.
13.nov
Pagājušajā mēnesī tika publicēts deviņus gadus ilgs pētījums, kurā konstatēts, ka ziloņi 86 procentos gadījumu izvairās apmeklēt fermas ar bitēm, vēsta thesouthafrican.com.
11.nov
Kādu Āzijas ziloņu mātīti Eiropas zinātnieki tikko ir nosaukuši par "dušas karalieni". Pavisam netīši tika nofilmēts, kā dzīvnieks Berlīnes zoodārzā savā nodabā mazgājas ar šļūteni, demonstrējot "ievērojamu prasmi", vēsta “The Independent”.
10.nov
Šimpanzes labāk paveic dotos uzdevumus, kad tās vēro citi - tāpat kā daudzi cilvēki to dara darbā. Saskaņā ar nesenākajiem Japānas zinātnieku atklājumiem, lielie pērtiķi ir jutīgi pret auditorijas efektu, kas ilgu laiku tika uzskatīts par unikālu tikai cilvēkiem, vēsta “Sky News”.
8.nov
Tāpat kā cilvēku mazuļiem, arī kucēniem visvairāk ir nepieciešams miegs, kad tie ir ļoti mazi, un, kļūstot vecākiem, viņiem tas ir nepieciešams mazāk. Protams, miegu katru dienu var ietekmēt tādas lietas kā fiziskās aktivitātes līmenis, barošana un cilvēka faktori, piemēram, spēles vai treniņi. Uzziniet, cik daudz kucēniem ir jāguļ un kādi ir kucēniem piemērotākie gulētiešanas ieradumi, kas var palīdzēt viņiem izveidot veselīgus miega ieradumus.
3.nov
Runājot par ēdiena izvēli, pastaigu rutīnu un kopšanu, kaķu un suņu īpašnieki ir diezgan pedantiski. Bet viņi daudz mazāk uzmanības pievērš vannošanās jautājumam, uzskatot, ka dzīvniekus nevajadzētu bieži mazgāt.
1.nov
Kā izrādās, kaķi ir ļoti apmācāmi, un viņi to dara bez atlīdzības. Dzīvnieki var atpazīt cilvēka runu, un viņi mācās diezgan ātri. Mēģiniet turēt rokā gaļas gabalu vai citu kārumu un piespiest suni apsēsties vai apgulties. Tiklīdz dzīvnieks sapratīs, ko no tā vēlas, tas ar lielu prieku sāks izpildīt komandu. Garšīgs ēdiens vai iecienītākā spēle ir lieliska motivācija sunim.
31.okt
Cilvēki zina pietiekami daudz anekdošu par savvaļas dzīvniekiem, kuri uzvedas "piedzērušies" pēc ierūgušu augļu ēšanas, taču, neskatoties uz to, tiek uzskatīts, ka etanola lietošanas gadījumi zīdītāju vidū, ir reti un nejauši. Tomēr jaunā pētījumā ekologi apstrīd šo pieņēmumu, vēsta “Science Daily”.