Pēc tam, kad saslimšana ar Covid-19 konstatēta kādai darbiniecei, uz attālinātu darba režīmu pārgājis Vidzemes reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) Gulbenes sektors, apliecināja VDI pārstāve Nellija Tomsone.
Trim austrāliešiem brauciens uz "McDonald's" restorānu Melburnā izmaksājis tūkstošiem dolāru, kad viņus pieķērusi policija par karantīnas pārkāpšanu, otrdien vēsta vietējie mediji.
Kāds 36 gadus vecs vīrietis, kas ticis aizturēts, cenšoties mest uz Beļģijas parlamenta ēku Molotova kokteili, savu rīcību skaidro ar vēlmi atriebties par valdības īstenoto politiku Covid-19 pandēmijas apkarošanā, otrdien pavēstījusi prokuratūra.
Spānijas galvaspilsētas Madrides reģions otrdien lēma par labu obligātai masku valkāšanai, valstij turpinot īstenot centienus, lai apslāpētu jaunu koronavīrusa gadījumu skaita pieaugumu.
Pieaugot Covid-19 saslimstībai, pašvaldības pēc savas iniciatīvas var noteikt stingrākus epidemioloģiskās drošības pasākumus nekā to rekomendē Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC), atsaucoties uz otrdienas Gulbenes pašvaldības lēmumu, skaidroja SPKC pārstāve Ilze Arāja.
Tiem ieceļojošajiem, kas ierodas Latvijā ar savu privāto automašīnu, šķērsojot ārējo robežu, proti, Baltkrievijas vai Krievijas robežu, no 1.augusta būs jāizpilda apliecinājums par Covid-19 pašizolācijas ievērošanu, žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).
Aizvadītajā diennaktī Rīgā reģistrēta piecu Covid-19 pacientu izveseļošanās, atlabuši arī visi līdz šim inficētie Stopiņu un Valkas novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.
5.augustā Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Kr. Valdemāra ielā 1, tiks uzstādīti pirmie bezkontakta ķermeņa temperatūras mērīšanas sensori Rīgas skolās. Informācijas tehnoloģiju uzņēmums "Altas IT" SIA un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija noslēguši sadarbību par divu sensoru uzstādīšanu un šobrīd norit pēdējie dizaina un uzstādījumu saskaņošanas darbi. Šī būs pirmā vispārizglītojošā mācību iestāde galvaspilsētā, kas pieņēmusi lēmumu jau preventīvi sekot līdzi skolēnu un personāla veselības stāvoklim, lai samazinātu korona un citu sezonas vīrusu izplatīšanās risku skolā.
Sportistiem ierodoties Latvijā no valstīm, uz kurām attiecināta pašizolācijas prasība, drīkstēs to neievērot, ja būs veikti divi Covid-19 testi un tie būs negatīvi - vienu būs jāveic vismaz trīs dienas pirms ierašanās, bet otru - dienu pēc atbraukšanas, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai".
Jaunā koronavīrusa izplatību, pēc visa spiežot, sezonalitāte neietekmē, otrdien norādīja Pasaules Veselības organizācija (PVO), brīdinot nepaļauties uz maldīgiem priekšstatiem, ka vasaras mēneši ir drošāki.
Viesstrādniekus no Uzbekistānas, kuriem nesen konstatēta saslimšana ar Covid-19, nav bijis plānots nodarbināt nevienā no Latvijas Kūdras asociācijas biedru uzņēmumiem, aģentūrai LETA pauda Latvijas Kūdras asociācijas valdes locekle Ingrīda Krīgere.
Vācijas slimību kontroles dienests otrdien pauda nopietnas bažas par koronavīrusa gadījumu skaita jauno pieaugumu, varasiestādēm vienlaikus izplatot brīdinājumu par ceļošanu uz atsevišķiem Spānijas reģioniem.
No šā gada 1.augusta mācību procesu organizēs klātienē izglītības iestādē, bet būs jāievēro virkne piesardzības prasību, tostarp jāorganizē izglītojamo plūsma, mazinot to krustošanos, kā arī nepieļaujot drūzmēšanos, otrdien atbalstot grozījumus noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", lēma valdība.
Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta astoņiem cilvēkiem, otrdien paziņojusi Veselības ministrija. Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta četriem cilvēkiem, liecina Veselības departamenta apkopotie dati.
22% Latvijas iedzīvotāju Covid-19 vīrusa infekcijas dēļ mājās pavadīto laiku izmantojuši, veicot mājokļa remontdarbus, secināts pētījumā. Krīzes situācijā visvairāk brīva laika un līdzekļu parādījušies gados jauniem cilvēkiem, kuri arī bijuši visaktīvākie remonta veicēji (27%).
Covid-19 dēļ Gulbenes novadā klātienes apmeklējumiem vismaz uz divām nedēļām slēgtas pašvaldības iestādes, izņemot bērnudārza dežūrgrupas, paredz Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Normunda Audziša (ZZS) otrdien izdotais rīkojums.